Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: tamni pecati po telu
PostPoslato: Čet Jun 26, 2008 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 9:07 pm
Postovi: 5
moja devojka ima jedan problem, i sada ce vam ga objasniti: pre osam godina sam dobila neku alergiju koja nije lecena od pocetka kako treba, nakon par meseci poceli su da mi se pojavljuju tamni pecati po telu, i kada sam nasla super dermatologa rekao mi je da je to prouzrokovao ujed krpelja. Zatim su navodili da je to moglo da nastane i od sunca i prevelikog stresa, tako da mi nikad nisu rekli tacno zbog cega mi se to pojavilo. I nakon osam godina ja i dalje imam tamne pecate po ledjima, stomaku koji se iz godine u god sve slabije vide ali i dalje ostaju na telu. Rekli su mi da se bolest zove SCLERODERMIA CIRCUMISCRIPTA... tako nekako, ne znam da procitam jer je naskrabano... ako neko zna sta bi ovo moglo da bude bila bih mu zahvalna na pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 28, 2008 10:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
sklerodermija je mnogo vise od "tamnih pecata po kozi" !!!! to je sistemsko oboljenje u cijoj osnovi je patolosko deponovanje kolagena. pored talozenja u kozi-moguce je talozenje u krvnim sudovima, srcu, bubrezima, jetri itd.
vasa devojka treba obavezno da izvrsi pregled u institutu za reumatologiju, da bi se ustanovilo da li je zahvacen jos neki organ osim koze!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 28, 2008 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 9:07 pm
Postovi: 5
ja sam radila bezbroj analiza cak su mi po rezultatima rekli isto sto i vi ali davali su mi lekove za koje mije bilo receno da ce spreciti da mi to predje na glavne organe, u svakom slucaju hvala i svakako cu se prekontrolisati uskoro


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: