Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problemi sa licem
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 8:07 pm
Postovi: 22
Znam da je o ovome pisano vise puta, ali s obzirom da postoji stav
da je bolest za sada neizleciva nije strasno ako se tema ponavlja jer
u tom slucaju uvek moze neko nova sa novim iskustvima da pomogne
drugome.
Ako gresim, izvinjavam se citaocima.

Pre par godina dijagnosticiran mi je seboroicni dermatitis na desnoj
jagodici lica gde se nalazilo crvenilo velicine novcica precnika 2-3cm.
Na ostalim delovima glave nisam imao vidljive promene, osim sto mi se
kosa redovno mastila dva-tri dana posle pranja.
Lekar mi je prepisao Daktanol i kontrolu za sedam dana. Nista se nije
desilo.
Posle toga mi je prepisao Hloramfenikol, valjda isto 7 dana, ni to nije
pomoglo.
Ja sam na kontrolu otisao nesto kasnije a on mi je tada prepisao Hidrokortizon i Mikoseb za pranje kose.
Tada mi je ispricao na desetine razloga zasto se ove promene na kozi
javljaju.
Nabrajao je uglavno sta bi trebalo da izbegavam od hrane, ali to nisu bili uobicajeni saveti da treba izbegavati jako zacinjenu hranu, sto sam i sam znao (inace slabo koristim zacine, posebno pikantne), vec su mu saveti bili dosta kontradiktorni. Nikako nisam ukapirao da li treba da jedem ribu
ili ne.
U jednom trenutku je rekao da treba da je izbegavam a u drugom da je jedem sto vise, u jednom da izbegava sunce u drugom da lice izlazem suncu.
Kako sam kod njega bio u zimskom periodu pomenuo je i zimski nacin ishrane, itd...
Svejedno, bio sam totalno zbunjen.
Hidrokortizon je cini mi se pomogao, ili je to mozda bila moja uobrazilja, a promene su se same povukle. Ponovo su se javile.
Izgubio sam zivce i vise nisam isao na kontrolu.
Promene su se gubile i nisu se javljale mesecima a onda bi se javilo neocekivao, mozda posle brijanja, a najcesce posle kupanja iako sam se trudio da koristim sto blaza sredstva (kosili, merimin sapun).
Preko leta nisam imao probleme pa sam zakljucio da lice ipak treba suncati.
u 2008. godini skoro da sam zaboravio na
problem.
Problem se javio pre oko dva meseca i ja sam kupio hidrokortizon 2.5% i sam stavljao nedelju dana i promena na desnoj jagodici se povukla tako dobro da mi je taj deo bio idealno cist i svez kao da tu nikada nista nisam imao. Mojoj sreci nije bilo kraja.
A onda od pre mesec dana ponovo se pojavilo i na desnoj jagodici i na levom delu brade malo manji kruzic. To me je totalno razocaralo.

Lice sam tada prao Lorealom protiv peruti, jer sam negde procitao da je ovaj sampon dobar za ove promene na kozi. Prijalo mi je i sampon mi je lepo isusivao lice i nije bilo iritacija.
Moje cevenilo na desnom obrazu se perutalo vrlo retko i to tako sitno i u malim kolicina da se gotovo i nije primecivalo.
Problem je nastao pre desetak dana.
Obrijao sam se i krenuo na posao. Bio je mraz.
Koleginica me je na poslu pitala sta mi je sa licem i sama konstatovala da je verovatno od mraza.
Kada sam pogledao u ogledalu prestravio sam se. Na desnoj jagodici crveni krug je bio prekriven za moje pojmove krupnim ljuspicama (oko 1mm) a oba obraza i brada su bili crveni i sitno isperutani. Oprao sam lice samo vodom, ali rezultat bi bio vidljiv samo desetak minuta, a zatim isto. Jedva sam cekao da stignem kuci i da lice fino operem (ovog puta ne samo sa vodom vec i samponom). Nista nije pomoglo, opet bi mi bilo lakse samo desetak minuta a onda bi lice ponovo buknulo. Pritom me je svrbelo i to poprilicno (zaboravio sam da pomenem da me je svrbelo i crvenilo na levom delu brade od kada se pojavilo kao i krug na desnoj jagodici).
Srecom posle nekoliko sati malo se povuklo i do kraja dana se malo smirilo.
Sutradan na etape i od tada do veceras barem jednom u toku dana se zacrveni i jako me svrbi.
Ono perutanje se povuklo i javlja se samo ako malo istrljam kozu na tim delovima.
Postaje nepodnosljivo, nikada do sada ovaj problem nije bio ovako izrazen.

Planiram posetu dermatologu ali kako mi prvo lecenje nije uspelo, totalno sam razocaran, kao i time sto sam citao da i drugi ljudi ove probleme tesko lece ili cak i ne uspevaju da to izlece.

Molim za neki savet kao i za neki preparat koji se ne prepisuje na lekarski recept a delotvoran je.
Naravno ne zanimaju me preparati tipa 'za miran san' i slicne
propagadne gluposti koje sluze samo za pljackanje.

40. godina.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: