Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Interesuje me šta bi ovo moglo da bude..
PostPoslato: Ned Jul 04, 2010 10:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 14, 2009 2:21 am
Postovi: 5
http://img5.imageshack.us/i/007zl.jpg/ http://img822.imageshack.us/i/008pi.jpg/
Ovaj veci čvorić mi se pojavio pre par godina i dermatolog mi je rekao da ne zna tačno šta je :/ ali da ako počne da svrbi ili da se menja da dodjem. Nisam za ovo vreme imao nikakvih problema sa njim sem što me nervira jer ne znam šta je. Ali mi se u medjuvremenu pojavio ovaj manji pored. Da li neko može da mi kaže šta bi to moglo da bude. Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Interesuje me šta bi ovo moglo da bude..
PostPoslato: Pon Jul 05, 2010 2:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2008 8:28 pm
Postovi: 150
po izgledu i lokaciji rekao bih da je keloid u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Interesuje me šta bi ovo moglo da bude..
PostPoslato: Pon Jul 05, 2010 3:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 14, 2009 2:21 am
Postovi: 5
A od čega to može da nastane? Znam da može u slučaju povrede ili neke ranice,ali ja se ne sećam da sam tu imao neku ranu :-? :


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Interesuje me šta bi ovo moglo da bude..
PostPoslato: Pon Jul 05, 2010 3:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2008 8:28 pm
Postovi: 150
Glavni uzrok nastanka keloida je povreda bilo koje vrste, ali ima slučajeva i kada se razviju spontano bez ikakve traume. Konkretno isti takav keloid na potpuno istom mestu ima i moja lepsa polovina (takodje nikakva povreda i slicno, spontano se pojavilo), prvo je jedan dermatolog hteo da radi biopsiju jer nije znao sta je pa su posle 2 druga dermatologa konstatovala da je keloid u pitanju. Lecila ih je kod dr. Filipa Šera sa nekim njegovim magistralnim preparatima da ne kažem mazalicama i učinak je polovičan. Skoro pa su se izravnjali i izjednacili sa bojom kože, nisu skroz nestali ali je za nekih 50-60% bolje nakon višemesečne terapije.

Takodje i ja imam malo ozbiljnije keloide kod mene je ucinak bio 0, i posto sam probao sve moguce terapije i nisu imale efekta probao sam i hiruski to da resim (svestan rizika od recidiva)ali lokalna anestezija nije delovala zbog gustog vezivnog tkiva tako da je hiruska intervencija u mom slucaju moguca samo u opstoj anesteziji i to sam za sada odlozio kad prodju ove vrucine.

Za početak nađi boljeg dermatologa (taj dermatolog koji ne zna ni šta je ne uliva poverenje) pa shodno tome preduzmi dalje korake. Mogu se tretirati na razne načine, učinak i efikasnost su prilično individualni. Od lokalnih masti, kremica i losiona, preko silikonskih flastera do anti-keloid inekcija i hiruskih intervencija. Ništa ne garantuje 100% uspeh, dok radikalnije metode poput hiruške intervencije mogu izazvati i stvaranje novih još većih keloida.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Interesuje me šta bi ovo moglo da bude..
PostPoslato: Pon Jul 05, 2010 4:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 14, 2009 2:21 am
Postovi: 5
Hvala ti puno na odgovoru. Meni ovo i ne smeta toliko.. Jedino što nisam znao šta je,pa kad god ga vidim zabrinem se :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Interesuje me šta bi ovo moglo da bude..
PostPoslato: Pon Jul 05, 2010 11:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2008 8:28 pm
Postovi: 150
Nema razloga za neku vecu zabrinutost u slucaju da je keloid sto verovatno i jeste. Osim estetike nije neki veliki problem narocito ako te ne boli, ne svrbi, ne uvecava se i slicno. U svakom slucaju savetujem da odes do nekog iskusnijeg dermatologa (koji je imao iskustva sa keloidima) ako nista da budes miran i da probas lokalno sa nekim preparatom da ga tretiras jer mozda mozes da ga smanjis ili izbledis da bude boje koze pa ce automatski biti i manje vidljiv. Koja god terapija bila od tih neinvazivnih metoda (pre svega mislim na masti, kreme, gelove, losione i silikonske flastere), naoruzaj se strpljenjem jer treba vremena... Ali opet ne mozes nista da izgubis, eventualno samo nesto da dobijes, tako da je vredno truda.
Srecno! 8)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: