Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Miteseri
PostPoslato: Sre Apr 27, 2005 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 11:22 am
Postovi: 24
Zanima me da li postoji neki način da uklonim mitesere sa lica?Probala sam flastere za uklanjanje mitesera,kućne metode...ali ništa.

Unapred hvala na pomoći.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 28, 2005 11:04 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
postoje razne metode pocev od higijenskog kozmetickog tretmana preko enzimskih pilinga do tretmana kiselinama

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 29, 2005 4:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 11:22 am
Postovi: 24
Mene vise zanimaju neke kucne metode,na primer nesto sto mogu da kupim u apoteci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 29, 2005 7:22 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
pokusajte sa tretinoinom-Airol, diferinom-Adapalen, benzoil peroksid emulzijom- Dercom clear, BPE gel ili za duzi period Skinoren ili Hyfac pena Uriage ili Eucerin linija za masnu kozu

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 29, 2005 8:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2005 12:48 am
Postovi: 69
A koliko dugo moze da se koristi Dercome clear bez nekih posledica npr. isusivanja koze?
Ja ga koristim tek 2 nedelje 2 puta dnevno i vec primecujem da mi isusuje kozu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 30, 2005 12:36 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
koza mora da se vlazi kremama za vlazenje kao sto je napr Apaisac Uriage ili Sebamed losion SPF 16 i sl. ili Hyseke 25

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 02, 2005 8:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2005 12:48 am
Postovi: 69
Imam jedno pitanje za dr Goranu: vi ste mi preporucili Sebamed losion faktora 16 za vlazenje lica zbog isusivanja posle tretmana sa Dercome clear-om. Sem sto mi se koza isusila, pocela je i da mi se ljusti, najvise u predelu ispod ociju, pa sve do usana, Dercome clear sam prestao da koristim da bi resio taj problem. Mene sad interesuje da li je taj Sebamedov losion za cestu upotrebu ( vise puta dnevno), posto me brine stanje lica ili ako nije sta da uzmem sto mogu koristiti 4-5 puta dnevno?
Unapred sam vam zahvalan na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 02, 2005 10:00 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Za vlazenje je dobar Apaisac brenda Uriage. Sebamedov losion SPF 16 ili 20 obicno prija za vlazenje ali sadrzi i neke hemijske UV blokere pa u retkim slucajevima moze dati alergijsku reakciju. Mozda je to kod Vas slucaj. Uradite otvoreni test. namazite 3 x dnevno 3 dana uzastopce na isto mesto na levoj nadlaktici sa unutrasnje strane jednu povrsinu koze sebamed losionom a desnu nemojte nicim mazati i posle 3 dana uporedite levu i desnu nadlakticu- tretiranu i netretiranu regiju koze. ima li razlike, da li je koza isusena, crvena, zguzvana da li svrbi ima li pristice

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 03, 2005 12:02 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2005 12:48 am
Postovi: 69
Hvala na odgovoru, ali ima jedan problem - nisam jos kupio taj Sebamedov losion, pa ako postoji mogucnost za alergijsku reakciju koze kao sto kazete, ne bih ni kupovao, vec bih odmah uzeo nesto drugo. Za taj Apaisac od Uriage-a sam cuo da nema zastitu od sunca u sebi, pa bih mozda onda uzeo onu Hyseke emulziju sa faktorom 25. Sta vi kazete na to? Jel odgovara to za moj tip koze (meni je koza bila do pocetka terapije sa Dercom Clear suspenzijom i Dovicinom izuzetno masna, a sad mi se skoro skroz isusila, posebno ispod ociju i izmedju obrva, a masna mi je samo pri vrhu cela, tamo gde pocinje vlasiste) ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 03, 2005 6:43 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Sebamedov losion ima izuzetno retku mogucnost alergijske reakcije kao uostalom i svi preparati koji u sebi imaju hemijske faktore zastite od sunca

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 05, 2005 9:00 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Sebamed je odličan, ali ako hoćete još prijatniji efekat na koži i dobru antisolarnu zaštitu, uzmite Hyseki 25.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 05, 2005 10:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2005 12:48 am
Postovi: 69
U medjuvremenu sam bio kod dermatooga koji mi je i pripisao dovicin ( za te pustule na glavi ) i Dercome clear za lice koji su mi i isusili lice i ona mi je preporucila neku neutralnu kremu za lice: Ag dest. 25,0 Lekobara od 100,0 MDS spolja (rukom je pisano,pa moguce da ima neka greska), pa me interesuje jel vlazi ta krema?
Sto se tice onih pustula na glavi skroz su me bile prosle od dovicina, nijednu nisam imao, al kako sam imao neku groznicu sa temperaturom i bolovima u glavi prestao sam da ga pijem posto sam pio razne druge lekove, a i zbog sunca......posle nedelju dana su mi se vratile, a ona mi sad preporucuje eritromicin koji moze i po suncu. Vase misljenje?
Hvala na odgovorima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 05, 2005 10:47 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Krem sa Lekobazom nece bas vlaziti kožu. Ima mnogo boljih preparata.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: