Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Suva koza vs Dehidrirana
PostPoslato: Sre Mar 29, 2006 3:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Moze li neko da mi objasni razliku izmedju suve koze i dehidrirane????

Kako se koja manifestuje na kozi????
Ja stvarno razliku ne znam....meni je to sve isto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 29, 2006 4:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
Evo da probam ja onako laicki, suva je tip koze, kao shto je recimo masna koza tip koze, znaci to je zdrava koza, a dehidrirana je stanje koje moze da ima i masna koza, isushena od raznih preparata, tretmana itd. i to je stanje koze koje treba da se leci.

Suva se neguje, a dehidrirana leci, dok se ne vrati u normalu, a nakon toga se neguje prema tipu, dal je suva po prirodi ili masna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 29, 2006 9:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Svaka cast, Maki, da je vise ljudi koji na taj nacin laicki razmisljaju, mi kozmeticari ne bi morali da ispravljamo greske nastale zbog pogresne nege.
Samo jos nesto da dodam. Kao sto je maki rekla- suva koza je tip koze koji se odlikuje smanjenom sekrecijom sebacealnih zlezda, ali postoji i kombinacija-suva i dehidrirana koza. dehidriranost koze je ustvari gubitak vlage, i nema veze sa sekrecijom sebacealnih zlezda vec sa transepidermalnim gubitkom vode koji nastaje zbog mnogo faktora, koje je Maki nabrojala.
Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 30, 2006 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 06, 2006 11:12 am
Postovi: 49
DRAGANA 15 / mi kozmeticari /
ovaj deo teksta obecava da cu dobiti odgovor na pitanje - koja krema je *najvise hidrantna*.
koristim differin gel vec 6 nedelja imam zaista vidno poboljsanje, ali mi je koza valjda zbog gela presuva, ljusti se, zateze.
ujutro mazem zastitom 24 i kombinujem kako kad apotekarsku (mislim na Apotekarsku ustanovu Novi Sad i proizvode koje oni prave) hidrantnu kremu, total fresh garnier, niveu bebi, niveu soft...
treba mi savet koju kremu da koristim, a da mi lice bude malo mekse, svezije
poz makkiju, cesto sam u zivotu koristila zalfiju i podrzavam to sto savetuje za obloge, ja cu probati :D
zalfija pomaze i kod raznih upala, ne samo spoljnih
poz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 30, 2006 9:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Cao Snezana,
kreme kao sto su Garnier, Nivea.... mogu da se koriste kada ne postoji izrazen problem na kozi-bilo da je to masna, dehidrirana ili suva koza. Ukoliko postoji izuzetna dehidriranost koze, bolje je da se opredelis za neke medicinske kreme koje stvarno sprecavaju transepidermalni gubitak vode. Na nasem trzistu postoje kreme koje su jako dobre za hidriranje i to su- Eucerin hydro balance, Vishy thermal, Uriage hydrocristal krema, ili Sebamed Visio Hidrogel.
Nego, jako je bitno da SE NE KORISTE BEBI KREME, posto pH koze bebe nije isti kao pH koze odraslih, kod beba je neutralan, a kod nas blago kiseli. I to je jedna velika predrasuda kod nas- da sve sto je dobro za bebe mozemo i mi da koristimo.
I samo me jos jedna stvar zanima- da li je differin gel na bazi kortikosteroida? Jer ukoliko je to kortikosteroidna krema- obavezno mora da se koristi i krem za negu-najobicniji pantenol da bi se postigli najbolji rezultati.
Veliki pozdrav, Dragana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 30, 2006 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 06, 2006 11:12 am
Postovi: 49
Cao Dragana
Uputstvo u kutijici je na nemackom pa ne znam sastav, ali evo Filipovog odgovora na moje pitanje o differinu - *Differin gel je za akne. On je topikalni /za lokalnu upotrebu/ retinoid, tako da ima dejstvo i na hiperpigmentacije (kao i tretinoin).
Glavni sastojak mu je adapalen.
Ponudio mi je i linkove za uputstva na engleskom jeziku http://www.differin.com/AboutDifferin/P ... Cream.aspx
http://www.medicinenet.com/adapalene/article.htm
Prenosim ti deo teksta sa jednog od njih:
*DESCRIPTION: DIFFERIN® (adapalene) Cream, 0.1%, contains adapalene 0.1% in an aqueous cream emulsion consisting of carbomer 934P, cyclomethicone, edetate disodium, glycerin, methyl glucose sesquistearate, methylparaben, PEG-20 methyl glucose sesquistearate, phenoxyethanol, propylparaben, purified water, squalane, and trolamine.* Teksta ima puno pa sam izdvojila samo deo koji se odnosi na njegov sastav. Doktorka kaze da je ovaj gel i blagi piling.
Flekice su mi svetlije, nema novih bubuljica. Ali suvoca je nepodnosljiva. I tako jos 4,5 meseca. Inace mi je koza dosta suva, mleko posle tusiranja je obavezno. Poslusacu savet za kreme.
Hvala puno sto si mi odgovorila, pogotovo sto se svaki dan sreces sa raznim tipovima kozze.
Bas sam se raspisala.
Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 31, 2006 8:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Ok, Snezana, vazno je samo da nema kortikosteroide, jer da ima morala bi i krem za negu da koristis. u pitanju je gel sa retinoidima, kao sto znas, i oni deluju stvarno sjajno na akne. Ali, ono sto moras da znas kada koristis retinoide cak i lokalno, je da ne smes da planiras trudnocu za vreme koriscenja i neko vreme nakon koriscenja, posto deluju stetno na plod. Morala sam ovo da ti kazem, posto se cesto desava da bas oni koji su na terapiji akni, pa im ja predlozim retionode lokalno, ustvari planiraju trudnocu. U tom slucaju se prebacujemo na druge vidove terapije.
Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 31, 2006 10:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
A moze li neko da mi kaze kako se to onda manifestuje na kozi?????

Ja sad ne mogu da ocenim da li mi je koza suva ili dehidrirana??????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 31, 2006 10:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
DRAGANA 15 je napisao:
Svaka cast, Maki, da je vise ljudi koji na taj nacin laicki razmisljaju, mi kozmeticari ne bi morali da ispravljamo greske nastale zbog pogresne nege.
Samo jos nesto da dodam. Kao sto je maki rekla- suva koza je tip koze koji se odlikuje smanjenom sekrecijom sebacealnih zlezda, ali postoji i kombinacija-suva i dehidrirana koza. dehidriranost koze je ustvari gubitak vlage, i nema veze sa sekrecijom sebacealnih zlezda vec sa transepidermalnim gubitkom vode koji nastaje zbog mnogo faktora, koje je Maki nabrojala.
Veliki pozdrav
Ona je zapravo ON :lol: Pozdrav i hvala shto kao strucno lice obilazish forum, recimo meni je tvoja preporuka vezana za kremu Vichy Normaderm, mnogo pomogla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 01, 2006 10:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 06, 2006 11:12 am
Postovi: 49
Dragana divna si.
Ne, ne planiram trudnocu, imam sina od 18 i cerku od 11 godina, a ja 40.
Sledece nedelje idem na kontrolu kod dermatologa pa cu da cujem sta da radim dalje. Najvise me brinu flekice, sad ce leto, sunce i one ce opet tamniti, a imam dosta taman ten. Dovoljno je da se ogrebem i da na tom mestu za par dana dobijem fleku. Volela bih da imam neko sredstvo koje se nanosi samo na flekice da one brze izblede. Ali kako sam cula toga nema.
Hvala puno na odgovoru.
Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 01, 2006 10:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 06, 2006 11:12 am
Postovi: 49
Dragana imam jos jedno pitanje,
interesuje me koliko pomaze mikrodermoabrazija, ako daje rezultate to bih trazila od dermatologa da mi uradi. Idem na polikliniku u Novom Sadu, kod dr Matovic.
Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 03, 2006 9:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Pozdrav, Snezana
mikrodermoabrazija je sjajna stvar, i pored toga sto utice na flekice i depigmentacije, utice i na fine bore. Medjutim, ona utice na vec postoje promene, ali ne garanutje da se promene nece ponovo pojaviti. I u svakom slucaju, za to je mnogo bolje da se obratite dermatologu, ovako na slepo je nezahvalno davati neki savet vezano za tako nesto.
Veliki pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 04, 2006 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 06, 2006 11:12 am
Postovi: 49
Dragana
naravno da cu to uraditi uz doktorkinu dozvolu, obavezno idem kod moje koktorke, ali sam ipak htela da cujem tvoje misljenje jer mi se dopadaju odgovori koje dajes drugima a pogotovo "ovako na slepo je nezahvalno davati neki savet vezano za tako nesto".
Divna si, hvala.
Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 06, 2006 9:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Moze li neko da mi konacno objasni kako se koji manifestuje na kozi???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

kako ja da znam da li imam suvi tip koze ili mi je koza dehidrirana???????????????????????????/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 06, 2006 10:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
cicamaca je napisao:
Moze li neko da mi konacno objasni kako se koji manifestuje na kozi???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

kako ja da znam da li imam suvi tip koze ili mi je koza dehidrirana???????????????????????????/
Ako ti je koza ujutru suva, a zamasti se u toku dana, onda je masna dehidrirana, ako se ne masti u toku dana, a depigmentirana je, crvena, onda je suva dehidrirana.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: