Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Limfna drenaza ( za dr Goranu)
PostPoslato: Uto Jun 07, 2005 7:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 11:09 am
Postovi: 86
Kada radim limfnu drenazu lica ne osecam hladjenje,samo mi se lice zacrveni jos vise zbog masaze.Trudim se da pravilno radim onako kako je napisano i nacrtano,ali nikako mi nije jasno kako da osetim hladjenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 07, 2005 11:18 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Ne treba da osetite hladjenje treba da se eliminise venski zastoj koji postoji kod rozacee koji prati nedostatak kiseonika, visak ugljendioksida i raspadnih produkata metabolizma, a manjak korisnih materija. tako se koza bolje prokrvljuje i hrani i jacaju se zidovi krvnih sudova uz obaveznu antisolarnu zastitu

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 07, 2005 11:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 11:09 am
Postovi: 86
Zbunio me tekst koji sam dobila odstampan na listu na kome se nalaze objasnjeni svi pokreti drenaze a koji glasi ovako:
"Limfna drenaza se uglavnom radi kod aknoznih koza i tamo gde su prosireni kapilari,otoci i kada se javi crvenilo na licu posle dubinskog ciscenja.Ovom metodom podsticemo bolji krvotok limfe,ravnomernim tamponiranjem jagodicama prstiju.Ukoliko je protok limfe usporen,dolazi do nagomilavanja toksina u tkivu pa otuda i pojava otoka.Znaci,radeci limfnu drenazu delujemo na odstranjivanje stetnih materija pa tako doprinosimo boljem izgledu koze.Kod pravilnog rada limfne drenaze,klijent ima osecaj da dolazi do hladjenja koze, a vi, pored promene temperature na povrsini koze, mozete da utvrdite i smanjenje crvenila odnosno otoka ako ih ima na licu."

Ja imam totalno suprotan osecaj,tj.osecam toplotu i povecanje temperature i crvenilo se intezivira.Znaci da nastavim tako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 08, 2005 12:05 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Crvenilo se intenzivira i oseca toplota neposredno nakon masaze , ali bi taj osecaj ubrzo trebao da se izgubi i da posle izvesnog vremena dodje do povlacenja crvenoljubicastog tona koze i regresije prosirenih kapilara

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 09, 2005 2:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 11:09 am
Postovi: 86
Da li prilikom masaze treba da nanesem kremu medju prste ili nije neophodno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Limfna drenaža
PostPoslato: Čet Jun 09, 2005 3:45 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Limfna drenaža se izvodi na čistoj koži, čistim suvim prstima bez krema ili drugog medijuma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 10:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:11 pm
Postovi: 57
Moze li Dr Gorana (ako je jos na forumu) ili neko drugi da objasni kako se vrsi limfna drenaza lica. Poseta salonu i demonstracija tretmana bi bila jos bolja varijanta. U pitanju je Rosacea. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: