Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 465 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ROSACEA
PostPoslato: Sre Feb 23, 2005 9:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 23, 2005 9:33 am
Postovi: 3
Cao,
nadam se da cete mi pomoci.
Postavljena mi je dijagnoza.....Rosacea.....vec dve nedelje pijem Dovicin i koristim gel Colpa Derm,ali nisam primetila nikakvo poboljsanje.
Sta da radim?
:oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 23, 2005 11:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 2:37 pm
Postovi: 13
Lokacija: provincija
Pozdrav,pazi se od dovicina mozes vrlo lako da navuces KANDIDU a od nje ces tesko pobeci.Obavezno koristi paralelno nesto protiv nje.

_________________
problemi oko cetrdesete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Rosacea
PostPoslato: Sre Feb 23, 2005 11:54 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Za lokalnu terapiju akni se koristi Metronidazol 1%, ali je vrlo bitno u kakvu je podlogu inkorporiran. Preporucujem da uzmete Metronidazol gel, apoteka "SB Trade", 557-553. Nastavite sa upotrebom antibiotika, a ako zelite dodjite na besplatan pregled i konsultaciju u istu apoteku, svakog utorka od 17-20 h. Pomogla bi Vam i limfna drenaza, koju bi naucili za kratko vreme, a demonstrirao bi Vam je nas esteticar. Za noc, mozete koristiti Roseliana krem od Uriag-a. Sjajno deluje kod takvih koza.
To bi bio moj savet, ali bih voleo da i dr Gorana, kao dermatolog i kompetentniji strucnjak za ovaj problem, da svoje misljenje. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 23, 2005 1:58 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Veoma je vazan i antisolarni krem koji takodje treba pazljivo da se dizajnira. Idealno bi bilo ipak da se prethodno vidi klinicka slika ili uzivo ili pomocu fotografije jer jedan terapijski protokol vazi za obicnu rozaceu -cuperose a drugi za papulkopustuloznu rozaceu, rinofimu ili gnatofimu.
Od fizikalnih procedura esencijalna je limfna drenaza i zastita od sunca.
Roseliane je odlicna za jacanje zidova krvnih sudova, a metronidazol deluje antiinflamatorno i koristan je kod papulkopustuloznih oblika

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 23, 2005 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 23, 2005 9:33 am
Postovi: 3
Roseliana kremu sam uzela juce,a pokusacu da nabavim i Metronidazol gel, jer nisam iz Beograda.
Kontaktirala bih Vas kad dodjem tamo zbog pregleda ili da Vam bar posaljem fotografiju.
Puno hvala....oboma.
:oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Metronidazol gel
PostPoslato: Sre Feb 23, 2005 3:01 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Posaljite adresu na privatan mail pa cemo Vam poslati gel pouzecem. OK?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 24, 2005 10:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 23, 2005 9:33 am
Postovi: 3
Bila bih Vam zaista zahvalna ako biste mi poslali taj gel. Nadam se samo da ce stici brzo, jer sam zbog mog lica prilicno ocajna, ali se ipak nadam da ce takvo stanje brzo proci. Napominjem, da to traje negdje od novembra prosle godine posle nekih stresnih situacija koje sam imala, sto ja vezujem za moju bolest (a i mojoj majci je nekada bila postavljena ista dijagnoza, tako da pretpostavljam da je kriva i genetika).
Interesuje me, odnsono, umirilo bi me kada biste mi rekli da je ovo izlecivo.Uzgred, receno mi je da imam i prosirene kapilare. Kupila sam URIAGE Roseliane kremu i njihovu Isolift kremu za bore oko ociju.Da li da uzmem jos nesto od njihovih proizvoda?
Koristim Vichy tecni puder da to nekako prikrijem,jer mi se cini da je blag i da mi prija.....i kameni Max Factor puder.
Sta mislite o tome Mr. Silvio?
Voljela bih da dobijem misljenje i dr. Gorane.....

(imam 36 god.)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 24, 2005 4:42 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Vazna je limfna drenaza- svakodnevna bar 2 x dnevno. Mozete se obuciti kod kozmeticara, ili ako dodjete u beograd javite se. I obavezno antisolarna zastita moze i sa korektorom- napr fondation sa antisolarnom zastitom hidratisucim agensima i corektorom- dosrta dobri su RVB long last ali treba pogoditi nijansu

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Rosacea
PostPoslato: Čet Feb 24, 2005 6:40 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Poslaću Vam metronidazol gel, samo mi posaljite adresu na private. Rosace se da staviti pod kontrolu. Bilo bi dobro da posaljete sliku, da bi Vam preporučili optimalnu terapiju i negu. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:31 pm
Postovi: 9
Kako lečiti uznapredovalo rozaceu u trudnoči? Da još naglasim da mi je rozacea u drugom stadijumu i da je veoma zagnojeno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 5:19 pm
Postovi: 2
imam rozeceu i ne znam kako sa njom da se borim.da li trebam da uskladim ishranu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 02, 2009 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:31 pm
Postovi: 9
Uspela sam da zaustavim rozaceu, Pre 6 meseci sam pocela da koristim kremu Airol i pila sa 10 dana orvagil i otad jos nemam nijednu "bubuljicu". Airol. Nadam se da je moja nocna mora zaustavljena nskon 6 godina patnje. Da napomenem imala sam uznapredovano rozaceu fulnines i u toku trudnoce mi s epogor[aal da sam zbog toga lezala u bolnici (VMA)2 nedelje. Pilas sam dovicin cetiri godine skoro stalno i nije mi pomagao jer cim bi prestala vracalo se na staro tako da je meni pomogao metil prednizol (Medrol u trudnoci i Orvagil posle) jer ostali lekovi i kreme nisu imali efeka, ali napomenem da nisam pila roakutan jer je doktorica htela da pokusa jos sa ovim lekom, pa ako ne pomogne da mi da roakutan. Bila sam iznenadjena jer u uputsvo za taj lek ne pise da je za kozu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ROSACEA
PostPoslato: Pet Jan 02, 2009 11:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:31 pm
Postovi: 9
ROZA je napisao:
Cao,
nadam se da cete mi pomoci.
Postavljena mi je dijagnoza.....Rosacea.....vec dve nedelje pijem Dovicin i koristim gel Colpa Derm,ali nisam primetila nikakvo poboljsanje.
Sta da radim?
:oops:


ne znam odakle si ali idi na VMA, nemoj ko ja da se patis 7 godina ( od 22 godine i sa 29 mi se napokon zaustavila).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ROSACEA
PostPoslato: Sre Dec 06, 2017 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 06, 2017 1:33 pm
Postovi: 1
ROZA je napisao:
Cao,
nadam se da cete mi pomoci.
Postavljena mi je dijagnoza.....Rosacea.....vec dve nedelje pijem Dovicin i koristim gel Colpa Derm,ali nisam primetila nikakvo poboljsanje.
Sta da radim?
:oops:


Posetite web site: http://rosacease.com.
Ova krema je vrlo efikasna i traje vishe od 45 dana. Obicno sa jedno pakovanje treba se zavrsi tretman. Prorodna je i ne sadrzi kortiko steroide. Moja prijateljica je koristila, zadovoljna je.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 465 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: