Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: alergija na antibiotik?
PostPoslato: Sre Dec 05, 2007 1:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 2:36 am
Postovi: 4
Prije deset dana sam radila amniocintezu, nakon cega sam dobila antibiotike da pijem 2x2 8 dana ( cephabos) da se ne bi desila neka infekcija...kad se zavrsio osmi dan ja sam bukvalno preko noci bila prekrivena crvenim tackicama , koje su najvise bile izrazena na rukama onaj njezniji dio, dekolteu, a koljena i potkoljenice su se stopilo u jedno crvenilo koje nesnosno svrbi...
doktorica mi je savjetovala da pijem Calcium C i puno caja od brusnice...
a ako ne bude bolje da primim dextametazon...

zamolila bih za strucno misljenje ( i ako je neko imao slicno iskustvo da da neki savjet)

zelim napomenuti da sam u 21 sedmici trudnoce ... da sam se prije 7 godina lijecila od SLE...i da vec 5 g nisam ni na kakvoj terpiji...da idem na redovne godisnje pretrage koje su uvjek bile odlicne...i sto se se SLE tice odlicno se osjecam i da on nije ostavio nikakve posljedice..

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Sre Dec 05, 2007 11:32 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
imao sam skoro isti problem-plikovi po ledjima su se pojavili nakon prestanka duze upotrebe antibiotika (oko 15 dana) i u ambulanti mi dali inekciju i stavili infuziju i u bolnicu-do podne lezao i sve se smirilo- i pustili me pio sam neke lekove i sirup par dana i prestao-nije se nista pojavljivalo.
Posle pola godine sam pio opet antibiotike al kratko-7 dana i nisam imao problem.
Doktor kaze da su verovatno antibiotici poremetili imuni sistem ( da zaboravio sam -kad sam zavrsavao sa antibioticima uzimao sam nesto za imunitet-na biljnoj bazi i vitamine-i to je doktor rekoa da prekinem tada pa posle mogu)
Sada je sve ok


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: