Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: papulo-pustulozne akne ima li resenja???
PostPoslato: Čet Avg 16, 2007 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2007 1:43 pm
Postovi: 23
Molim Vas pomozite mi nekim konstruktivnim savetom jer se vec 20 godina, imam 32g, patim se sa losim tenom, pa bi mi puno znacila preporuka nekog strucnjaka sa sajta ili nekoga ko je resio problem.
Imam papulo-pustulozne akne (ovo bih volela da mi se prevede), komedone i oziljke koje ne vredi da skidam kada jos uvek dobijam nove. Po ledjima imam nesto manje ali su mi zato sva u flekama, posle mora, od starih bubuljona. A sto se tice dekoltea mogu reci samo da je i on u losem stanju.
Izlaze mi pred mecu ali primecujem i da tokom ovulacije mogu da polude i to mi se cini da se desava u ciklusu od po 2 meseca. Ima li to smisla?
Takodje mi je lice postalo maljavije u poslednjih godinu dve, imam svetle dlake koje su postale duze a pojavi se i neka crna na bradi ili nosu. Kozmeticarka koja me je cedila mi je potvrdila da imam pojacanu maljavost kao i da su neke od akni izazvane urastanjem dlake, kako na licu tako i na ledjima. Otici cu da proverim hormonski status, mozda se pretvaram u muskarca.
Posle svega sto sam procitala na ovom forumu ne znam sta bi bilo dobro za moje lojne zlezde koje pumpaju vise nego sto bi trebalo?
Rakutan, Diane, bioaktivni laser, Muradove kiseline....ili neka kombinacija?????????????????????????????????
Mislim da u mom slucaju nikakva mazalica ne moze da prodre dovoljno duboko a i muka mi je od krema, losiona, gelova, maski.....Svi Kozmeticari i dermatolozi koji su se bavili mojim problemom su bili ili povrsni ili nedovoljno strucni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 21, 2007 4:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Ja bih skromno predložila da se obratite dermatologu za pomoć, pre nego kozmetičaru.

Možda ne bi bilo loše da otidete i kod ginekologa!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 21, 2007 12:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
Ti verovatno imas ginekoloski problem-sindrom policisticnih jajnika...i ja ga imam pa znam koji su najcesci simptomi..

akne,pojacana maljavost,sve je to pokazatelj neuravnotezenih hormona.. Ja sam kao terapiju dobila Diane 35 i polako mi postaje bolje... takodje akne moras leciti u saradnji sa dermatologom i ginekologom !

Evo poslacu ti pp..imam jednog dobrog dermatologa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 01, 2007 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2007 1:43 pm
Postovi: 23
Dobila sam spisak hormona i ostalih 20 faktora u krvi koje bih morala da proverim kako bi videli sta mi tacno fali.
A reci mi Smizlo da li si imala jos neki poremecaj, tipa bol u jajnicima, neredovna meca i sl. Ja nemam nista od toga tj. zanima me ima li jos simptoma ili je tako podmuklo pa izlaze samo bubuljoni i dlake?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 01, 2007 2:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
pa ja imam neredovne menstruacije i akne..nista vise...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: