Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 443 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kreme za muškarce - protiv bora
PostPoslato: Sre Nov 15, 2006 2:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 20, 2006 12:06 pm
Postovi: 48
Lokacija: BGD
Interesuje me koji su se preparati i firme pokazale dobrekao sredstvo protiv bora.
Ja sam dečku kupovala NIVEA Q10,ali baš nešto i nije se pokazala.
Molim vas za predloge(naravno isprobane) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 15, 2006 10:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Neka decko proba Dercom Activ dr Wolff-a,fenomenalna krema,namenjena revitalizaciji koze .Takodje deluje protiv bora ili fotostarenja.

Dr Gorana je svojevremeno ovde imala najbolje preporuke ove kreme posebno za muskarce jer je bezmasna i bezmirisna .

Dejstvo ove kreme objasnila je recima:

'Dercom Active ili 10 % glikolna kiselina stabilizovana u odlicnoj hidrantnoj krem podlozi blago pilinguje povrsinske slojeve koze uklanja visak mrtvih rozastih celija i stimulise deobu i stvaranje novih celija pokozice. Na slican nacin uklanja i mestimicne nakupine pigmenta u mrtvim rozastim celijama . Pored ovog regenerisuceg i izbeljujuceg dejstva na povrsinski sloj koze Dercom activ deluje stimulativno i na fibroblast osnovnu celiju krzna koze koja stara vlakna i medjucelijsku supstancu koji mogu da ispune defekt tkiva u vidu oziljka od akni kao i bore- mimicne gravitacione ili atroficne. Ima vise preparata sa glikolnom kiselinom ali je sustina u dobroj podlozi i stabilnom preparatu koje ce koza prepoznati kao prijateljske i propustiti ih kroz barijeru'

Ja sam pocela da je koristim pre par dana i odusevljena sam teksturom i efektima koje postize za ovo kratko vreme. Koza je glatka ,sjajna i 'socna'.

Krema moze da se kupi u svakoj apoteci i kosta oko 1500 dinara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 15, 2006 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 20, 2006 12:06 pm
Postovi: 48
Lokacija: BGD
Hvala najiskrenije na tako kompletnom odgovoru :P

1.Jedino me još zanima da li postoji za pojedini tip kožeili je uzimam samo pod ovim nazivom.
2.I da li je namenjena i muškarcima i ženama ili ima posebno...

Hvala unapred ,već danas ću je potražiti .... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 15, 2006 11:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
ORKA je napisao:
Hvala najiskrenije na tako kompletnom odgovoru :P

1.Jedino me još zanima da li postoji za pojedini tip kožeili je uzimam samo pod ovim nazivom.
2.I da li je namenjena i muškarcima i ženama ili ima posebno...

Hvala unapred ,već danas ću je potražiti .... :lol:


Krema je za sve tipove koze.Namenjena je svima koji zele da revitalizuju kozu kao i onima koji zele dobru kremu protiv bora.

Dr Gorana je napomenula da je posebno dobra za muskarce jer je bezmasna i bezmirisna.

Ono sto treba tvoj decko da zna je da kremu maze uvece,mada u uputstvu pise da se moze mazati 1-2 puta dnevno.Koriscenje kreme ,preko dana, treba da izbegava u vreme kada je jako sunce,jer su AHA kiseline koju krema sadrzi kontrindikovane sa istim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 16, 2006 12:37 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Za nastupajući, hladniji period, nije baš najbolji izbor, jer će isušiti kožu. Potrebno je nešto masnije za tanku kožu oko očiju. Takođe, u ovom periodu se ne preporučuje upotreba gel-antirida, koji obavezno sadrže visok procenat vode.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 16, 2006 12:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Mozda malo masim temu,ali nema veze...zanima me vase misljenje o sledecem...naime jedna moja dalja rodjaka koja je bila ovog leta kod mene a inace zivi u francuskoj i radi tamo za neku kozmeticku kucu(slaba sam sa francuskim pa da ne lupam kako se zove)mi je rekla da se kozmeticke kuce mnogoooooooo vise trude oko krema za muskarce,mislim kozmetike za muskarce pa tako i za kreme protiv bora,mnogo vise rade na njihovoj korisnosti,upotrebljivosti,efektima...zato sto,kako ona kaze,zena kupi kozmetiku i zbog preporuke,i zbog lepe ambalaze i privlacne cene i zato sto tu kozmetiku koristi ili reklamira neka poznata licnost koju zena voli ili se na nju ugleda i kupovace kozmetiku iz 101 razloga koji muskaricima nisu bliski,a muskarac kada kupi ocekuje da to radi svoj posao-moze niko da ne reklamira,moze biti u obicnoj kesi,losem pakovanju ako radi to je to.....sta vi mislite o ovome?
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 16, 2006 3:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Tunks bravo to je tačno....I mom suprugu nije bitno kako izgleda samo da nema jak miris jer ne voli da se meša sa parfemom.

On trenutno koristi GLIKOLA-METRO (muška je krema jer ima i ženska odlične su) od prof. Milojevića .
Lice izgleda kao da je tretirano botoksom (šala ali je stvarno prava ,ja ne volim da hvalim ništa jer nisam za to plaćena vidi se iz mojih postova ,ali ovo .....)

A da još nešto sam zaboravila ,dugo vremena mu je trebalo da se odluči da koristi kremu jer mu je lice zategnutije nego moje i to mu je bilo ''ja nikad ,to koriste...(da se ne izražavam)'',e kad je video da ipak mora ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 16, 2006 8:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
mr ph. Silvio je napisao:
Za nastupajući, hladniji period, nije baš najbolji izbor, jer će isušiti kožu. Potrebno je nešto masnije za tanku kožu oko očiju. Takođe, u ovom periodu se ne preporučuje upotreba gel-antirida, koji obavezno sadrže visok procenat vode.


Silvio,govorite o Dercom Activ kremi? Sad sam zbunjena. Ne moze leti,ne moze zimi,jesen i prolece ne postoje kao godisnja doba jer se u toku dana smenjuju sunce i hladno vreme. Pa kad moze?

Zona oko ociju i usta se izbegava kod mazanja sa Dercom Active i to je naglaseno u uputstvu.

Za gelove mi je jasno,sa hladnijim vremenom (mada je danas bilo 22 stepena) u obzir dolaze masniji antiridi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kreme za muškarce - protiv bora
PostPoslato: Ned Avg 26, 2018 9:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 24, 2018 9:06 pm
Postovi: 2
Htela bi da podelim da bi trebali da izbegavamo sve te super aktivne komponente koje niko ne prepoznaje sta su!!! Treba probati sa prirodnom kozmetikom jer je skup aktivnih sastojaka u prirodnim proizvodima mnogo bolje uklopljen nego kod ovih "nerazumljivih" kod kojih mora da se bira doba dana ili noci kada da se koristi.

Moj suprug ima izuzetno osetljivu kozu pa je od velikog izbora u apoteci svasta probao.

Od pre pet godina poceo je sa prirodnom kozmetikom. Prvo je probao neku grcku kremu sa maslinovim uljem ali nismo bili pametni da kupimo vise :) ... sve jedno pronasli smo u DM-u super izbor prirodne kozmetike.

Mislim da se tamo od Balea-e i dugih moze svasta naci. Za sada smo na nekoj novoj Royal Balm kozmetici koja se super pokazala nema odredjena za muskarce ali zato koristi po odredjenom tipu koze i kremu i serum.

Ovde svasta pise interesantno pa smo se tako odlucili da ih probamo

https://royalbalm.rs/blog/prirodna-kozmetika-za-muskarce/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 443 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: