Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Carski rez na licni zahtev - BG
PostPoslato: Ned Dec 17, 2006 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 8:24 pm
Postovi: 24
videla sam da je neko vec postavio ovo pitanje, ali odgovor je poslat na PP, tako da nisam mogla da procitam.

Mene zanima da li u Beogradu moze da se uradi carski rez na licni zahtev trudnice ? Kako se postize dogovor sa lekarom ? Da li se placa? U kom porodilistu je najbolje? Da li je neko imao slicno iskustvo p ada podeli detalje oko cele procedure kako je tekla ? Bila bi jakooo zahvalna da objasnim ukratko, istraumirana sam od bola, i isti NE MOGU da podnesem, pri najmanjem bolu placem, znojim se, ubrzano disem kao da cu ne daj boze da umrem od bola - ovo se odnosi na vadjenje krvi, injekcije, previjanje rane (opsti tans :) . ) znam da ovo zvuci sumanuto, i svi mi kazu, ma kao stisni zube i tako to. Ja sebe poznajem najbolje, i ZNAM da NECU stisnuti zube i saradjivati kao sto nikada nisam saradjivala sa sestrama i dr kad mi se nesto radi (ali ne namerno vec je to MNOGO jace od mene, i ne mogu da se kontrolisem), takodje nisam ludak, niti sam mentalno obolela, jednostavno moj prag tolerancije bola je ispod nule, nazalost. Ne zelim da dobijem dijabetis na porodjaju od sokova, i ne zelim da napravim neki problem zbog toga sto ne saradjujem sa osobljem, zaista mislim da je za mene jedino bezbedno resenje carski rez. Pri svakoj intervenciji kod dr koja ukljucuje neki bol ja dobijam komentare "pa kako ti mislis da se porodis ikada", ovo me prati vec zadnjih par godina tj. od kako sam presla neke dvadesete godine, pa kad me vide tako uplakanu i uplasenu na injekcijama, brisu i sl, odmah taj komentar ? I ja onda lepo kazem na carski rez ...

HVALA puno unapred, i molim vas da me ne osudjujete :) hvala na razumevanju :) !!!
pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 18, 2006 4:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
A periduralna anestezija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 18, 2006 10:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 10:43 pm
Postovi: 53
Lokacija: tu negde
Pa,imaces bolove i posle carskog reza,pa povracanje i muka posle budjenja iz anestezije,pa zarastanje rane,itd.Sto bi "isla pod noz" kad ne moras.Porodjajni bol traje samo par sati,a posle operacije oporavljaces se 7 dana.Bolje razmisli o epiduralnoj anesteziji,a bol kao i sve ostalo dolazi iz glave!
sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 19, 2006 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 8:24 pm
Postovi: 24
evo ovo je tipicni odgovor koji dobijam na svoje pitanje, uvek ... znam da bi sad svi rekli "pa zar ti to nesto ne govori", ali ne :( ... dva puta sam do sada bila pod totalnom anestezijom, nisam povracala, niti padala u nesvest nakon iste, sve je bilo ok. imala sam ranu na stomaku, koja je istina bolela jedno 7 dana ..
Moja poenta je da ja u svesnom stanju ne mogu da podnesem bol, dozivela sam da sestra nije smela da mi da injekciju penicilina jer sam dobila napad panike, da sestra nije mogla da mi uzme vaginalni bris ..itd da ne nabrajam. .. sto se tice epidurala, to je sve ok, ali ja se TOLIKO strasim bola da je za mene stres samo razmislajnje da slucajno ne dodjem u porodiliste i "ispadne" situacija da ne mogu da primim epidural iz ne znam kog razloga (znam da se ovo desava). Zar je stvarno toliko strasno za poverovati da neko ima TOLIKI strah od bola, te da bi u takvoj situaciji samo naudilo prirodno se porpoditi? Meni to uopste nije jasno? Sta kad babica meni kaze "guraj" a ja se stisnem od straha i sva se tresem i placem i ne guram? Ja to mogu da zamislim jer poznajem sebe, a znam da ce svi reci "ma guraces to je tvoja beba", ali jednostavno nije tako ...
moram i da dodam, ako to nesto objasnjava, da sam imala ekstremno traumaticno iskustvo sa 2 godine a vezano za bol (ne secam se svesno tog iskustva, ali mi je ispricano sta se dogodilo, i imam vidne/ruzne oziljke od istog), , i pretpostavljam da je odatle uopste i vuku ovi nenormalni strahovi od bola, i sama netolerancija istog ...
pozdrav ....u nadi da ce me neko razumeti :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 19, 2006 9:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 10:43 pm
Postovi: 53
Lokacija: tu negde
Ok,zupzup.Ali,onda bi bilo najbolje da odes u bolnicu gde ces se poroditi,porazgovaras sa nacelnikom odelenja,objasnis mu ovo sto si i nama i na vreme resis taj problem.Ja mislim da je to moguce,pogotovu ako zaista dobijas napad panike.Zelim ti sve najbolje. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 20, 2006 5:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 03, 2006 5:56 pm
Postovi: 46
Lokacija: Novi Sad
Draga moja, ne mogu ti pomoci sto se tvog pitanja tice, ali samo da ti pozelim da uspes u svojoj nameri! Ja sam jedna od takvih poput tebe, a cini mi se da je bas malo tako ekstremnih slucajeva, pa te ja potpuno razumem! Srecnice koji nemaju tako nizak prag bola i nisu takvi panicari kao mi (sto ne moze da se kontrolise), nase strahove i osetljivost obicno tumace kao razmazenost i prenemaganje. E, da je to bar tako jednostavno! :( Zelim ti sve najbolje, javi nam sta si uradila! Licno sam u stabilnoj vezi vec deset godina, a jos se nisam usudila da rodim, bas zbog tih strahova i osetljivosti. Sada radim na tome da ubedim i pobedim sebe,kako bih se konacno odlucila da ostanem u drugom stanju,jer mi bioloski sat ubrzano otkucava... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 20, 2006 10:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 8:24 pm
Postovi: 24
pozdrav svima :)
Lena, konacno jedna srodna dusa :), bas tako kao sto si rekla i meni svi kazu da sam razmazena :) i tako slicne komentare, a to nije istina, ja jednostavno necu da me boli, ne mogu :o ... zamisli samo bol ako se dogodi da se pocepas ili te iseku za vreme prirodnog porodjaja ? Uzas ! Pa mislim da bi puno lakse podnela bol od jednog reza na stomaku, nego od reza tamo dole koji moze da bude ko zna koliki ..zao mi je sto nisam u inostranstvu, mislim da bi tamo lakse uspela u svojoj nameri, ali necu odustati ni ovde bez borbe ! ja kad vidim te slike sa prirodnog porodjaja, i kad cujem price jojjjj pa meni je to kao najstrasniji horor film - jednostavno ne mogu
javicu ako uspem da pronadjem doktora, ili preko neke veze, da mi se neko smiluje i porodi me na carski, ...uffff
i moras skupiti snage da zatrudnis, sto kazes sat otkucava, a nikad ne znas koliko ce ti trebati da zatrudnis, i sve to, bolje poceti na vreme, kad si vec u stabilnoj i dugoj vezi, pa onda pocni sa brigom oko porodjaja :)
pozzzzdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 21, 2006 1:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ja mogu da ti stvarno preporucim epiduralnu anesteziju. Nisam se doduse poradjala, ali sam imala tesku operaciju creva. Bol jednostavno posle operacije ne osecas! Sto se carskog reza tice, necu nikog da plasim, ali moja najbolja drugarica je imala takve komplikacije posle toga, da je proklinjala sebe sto je morala da se porodi na ovaj nacin. Bolje bi bilo da se raspitas koje su sve dobre a koje lose strane carskog reza. Epidural je cudo, veruj mi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 21, 2006 1:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 18, 2006 2:19 am
Postovi: 101
Price zena koje su se poradjale prirodnim putem treba uvek uzeti sa rezervom. Mnoge namerno plase trudnice. Moja majka se porodila tri put prirodnim putem i kaze da je nije nista bolelo. Moja komsinica, je pak od carskog reza dobila sepsu i skoro umrla. Nije to samo jedan rez na stomaku, vec rez kroz vise slojeva i rez kroz matericu. Bol je kako ona kaze trajao posle toga nedeljama. Mene to uskoro ocekuje i iskreno se nadam da necu morati pod noz. Bitno mi je sto se vec sutradan osecas normalno i sto mozes odmah da vidis svoju bebu. Opredelicu se za epidural. Moja sestra se porodila uz pomoc njega a da je nista zabolelo nije!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 21, 2006 3:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
koga zanima sta su dr-i rekli na ovu temu, mozete pogledati ovde: prirodni porodjaj ili carski rez


Slika svima, jane_doe


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: