Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim za savjet!!!
PostPoslato: Ned Sep 24, 2006 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 24, 2006 4:50 pm
Postovi: 2
Imam 23 god,student sam , nisam udata i nikada nisam radjala. Od 15 god kada sam i prvi put dobila menstruaciju imam isti problem,neredovna je. Isla sam od jednog do drugod ginikologa i svi su govorili da kada napunim 18 to ce se samo od sebe srediti jer je i moja majka imala slican problem,govorili su da je to nasledno i da se ne sjekiram. Napunila sam i tih 18 ali se nista nije promjenilo. Nastavila sam da trazim ginikologa koji ce mi objasniti razlog izostanka menstruacije,a nisam dobijala po 5-6 mjeseci i prve tablete koje su mi propisane bile su Diane 35 koje sam pila 2 puta po godinu dana i jednom pola godine ali istog trnutka kada prestanem da ih pijem menstruacija izostane,dijagnoza nije postavljena. Zimus sam ponovo radila analize i receno mi je da imam PCO syndrom i to od strane 15-tog doktora po redu , kod kog sam bila i i on mi je predlozio Diane 35. Opet nisu pomogle :cry: Sad mi je ponovo trazio da uradim hormone i po prvi put imam uvecan Prolaktinl,nalaz je sledeci:
FSH-6,1
LH-18,6
Prolaktin-602
Estradiol-186
Kortizol-622
Testosteron-2.9
Da li iko moze da mi objasni sta mi je? Strah me da necu moci da imam djecu, a nemam vise snage da lutam od jednog do drugog doktora i da molim da mi se objasni sta nije u redu samnom.
Inace visoka sam 167,58kg,nemam povecanu maljavost ,ovo pominjem jer se svi nesto cude kako nisam maljava,Sad je vec 5 mjese od kada nisam dobila, stomak me boli, imam osjecaj kao da mi je kamen unutra ,ne mogu dugo da stojim..... Izvinjavam se zbog duzine mejla i sto je sve ovako nabacano ali... voljela bih da neko nadje vremena da mi odgovori.
Hvala,poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 24, 2006 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 24, 2006 4:50 pm
Postovi: 2
Zaboravila sam da dodam nalaz poslednjeg ultrazvucnog pregleda radjenog 2.septembra:
Uterus u AVF-u,velicine 68x52x33 mm sa endimetrijumom debljine 4mm,desni ovarijum velicin 39x22mm,sa tromom debljine 14mm.PCO gradje,lijevi ovarijum velicine 40x24mm,sa stromom debljine 14mm,PCO gradje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: