Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje za Obgyn
PostPoslato: Sub Sep 02, 2006 11:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 02, 2006 11:02 pm
Postovi: 7
Imam 33, a muz 34 godine. Oboje smo po zanimanju ucitelji. Osam godina smo u braku i nisam nikada ostajala u drugom stanju. Pre tri godine radjen HSG i nalaz je uredan. Pre dve godine sam radia laparaskopiju i histeroskopiju. Tom prilikom mi je otklonjen polip velicine oko 2 cm. Prosle godine su mi radjene tri uzastopne inseminacije i nijedna nije uspela. Antispermatozoidna antitela su negativna, brisevi i hormoni su uvek bili dobri. Spermogram je takodje dobar sa dijagnozom normospermia (mot. 65%, prog. 60%, br. 94 miliona).
Prijavila sam se za besplatnu vantelesnu oplodnju pa posto mi niko nije rekao kakvu dokumentaciju treba da pripremim ja sam uradila ponovo (da bi rezultati bili taze) hormone koji mi jos nisu gotovi, bris na Chlamydia, mucoplasma i ureaplasma je negativni i meni i suprugu, kolposkopija je dobra (ne umem bas da procitam sta je lekar napisao ali mi je rekao da je ok), papa ocekujem rezultate, spermogram i spermokulturu takodje cekamo. Uradjen je i bris uretre u kome je izolovan Enterococus (str. Faecalis) i staph. Epidermidis pa je lekar po antibiogramu prepisao 7 dana po 3 tablete sinacilina i za 3-5 dana da se ponovi bris. U rezultatu mog cervikalnog i vaginalnog brisa pise kulturom vag. i cer. brisa izolovani su Laktobacillusi u cistoj kulturi, Trich. vag. nije nadjen, u direktnom preparatu retke ep. Celije, gram (+) koke. Nema antibiograma, lekar kaze da je uredu ali ja bih Vas zamolila da mi potvrdite ako je tako da se ne desi da ispadnem iz programa zbog jednog brisa.
Zamolila bih Vas ako mislite da je potrebno jos nesto od dokumentacije da prikupim da mi napisete da bih sve pripremila.
Izvinjavam se na ovako opsirnom objasnjenju i ocekujem Vas odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 04, 2006 12:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 03, 2006 6:21 pm
Postovi: 60
Lokacija: beograd
Draga uciteljice,

Poznajem mnogo prosvetnih radnika koji se bore sa sterilitetom. Moja dobra prijateljica je skolski psiholog i dugo radi na trudnoci, drugarica mi je profesor engleskog i tri godine pokusava da zatrudni, a jos jedna drugarica je uciteljica i pokusava da zatrudni vec nekoliko godina. Sve one rade sa decom i jako su pozrtvovane. Mislim da treba da se opuste i da mozda odu na bolovanje neko vreme. Vidim da im rad sa decom pricinjava zadovoljstvo, ali da trose puno energije i da se previse daju. Zato bih preporucila tebi i TM da se opustite i da neko vreme zaboravite na svoje probleme. SRECNO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 05, 2006 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 29, 2006 3:31 pm
Postovi: 11
Lokacija: novi sad
cao,izvini sto se mesam...upravo sam pricala sa prijateljicom koja vec osam godina pokusava ostati u drugom stanju...trenutno je na programu u betaniji gde je vadila gomilu nalaza i kod supruga je izolovana eserihija u spermokulturi...kako joj je doktorka rekla postoji mogucnost da je iskljuce iz programa jer svi nalazi moraju biti uredni...doduse ona vec dva meseca pije neku hormonsku terapiju jer moraju da joj usklade ciklus sa jos cetiri zene...valjda rade sa pet zena istovremeno (zakazivanje kontrola vadjenje hormona i drugo)kako je ona meni rekla ne bi bio problem sa takvim nalazom da samo njoj rade vantelesnu oplodnju nego u taj jedan"inkubator"stavljaju pet razlicitih celija,sto znaci da ne propadnu sve nece da rizikuju....ipak je ovo srbija nazalost.....probaj sa svim urednim rezultatima stati pred doktorku da vas ne vrate zbog gluposti....inace tvoj nalaz je prakticno uredan jer te bakterije zive tu samo su se malo povecale a mislim da i ta bakterija povecava kiselost vagine pa probaj sa najobicnijim cajem od kamilice da se ispiras...ipak su nase bake bile u pravu...veruj mi provereno......zelim ti sve najbolje posto sam i ja u tim vodama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 06, 2006 4:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Da li Vam je radjena indukcija ovulacije prije inseminacije ? ili samo inseminacija sa prirodnim ciklusom ? Opisite mi proces...u detalje...

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 06, 2006 6:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 02, 2006 11:02 pm
Postovi: 7
Prvo da Vam se zahvalim sto ste odvojili vremena i javili se.
Inseminacija mi je radjena sa stimulacijom. Pila sam Clomid pet dana od drugog dana ciklusa. Posto sam iz unutrasnjosti lezala sam u bolnici u Bg i svakog dana mi je radjen estradiol i LH i pracenje folikula ultrazvucno.
Napisacu vam vrednosti estradiola i Lh kada sam prvi put radila inseminaciju. Ne zamerite mi sto ne znam tacno od kog mi je dana krenulo merenje jer su mi ovi rezultati iz septembra a prethodio je vikend. Trebalo bi da je 10. dan.
I - Estradiol 905
II - E 305
- Lh 6.42
III - E 399
- Lh 5.01
IV - E 862
- Lh 5,94
V - E 1680
- Lh 14,82
Mislim da sam tog dana primila (eventualno sledeceg) Pregnil 5000 i sutra dan i sledeceg dana mi je radjena inseminacija.
Svaki put sam dobro reagovala na Clomid i imala po nekoliko folikula koji su narasli na oko 20 mm dan pre inseminacije.
U sledecem ciklusu vrednosti estradiola i Lh dan pre inseminacije su mi bile: E 1933, Lh 7,31
Od kada sam se javljala prosli put stigao je i rezultat spermograma koji izgleda ovako:
volumen 5cm(kubnih)
P.H. alkalna
Broj spermatozoida u ccm 98 200 000
Pokretnih posle 30 min 70%
Slabo pokretnih 20%
Nepokretnih 10%
Likvefakcija posle 30 min potpuna

U spermokulturi izolovane su 2 kolonije Staphylococcus epidermidis-a. Nismo dobili antibiogram pa bih Vas zamolila da mi protumacite i ovo kao i moj bris.
Unapred Vam se zahvaljujem i izvinjavam na opsirnom pismu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 08, 2006 10:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 02, 2006 11:02 pm
Postovi: 7
Zamolila bih Vas ako mozete da mi odgovorite jer krecu sa pozivanjem na razgovor u vezi vantelesne a bojim se da li su mi svi rezultati ok


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 10, 2006 3:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Nemam mnogo da Vam kazem.

Oboje ste zdravi, mladi ( jos ), nalazi su normalni ( spermogram, HSG, laparoskopija, histeroskopija ), odgovorili na stimulaciju, dobro pracen protokol, dan pregnyl na vrijeme kao i uradjena inseminacijja na vrijeme...gdje ste radili inseminaciju ? i ko ju je radio ?

Da li ste vi imali redovne cikluse prije indukcijei i stimulacije ? mislim jednom mjesecno ? Da li ste radili FSH, LH, prolaktin, TSH, estrogen progesteron prije nego ste usli u ovaj proces lezanja u Bgd ?

Nalaz analize sperme je normalan, a spermokulture jeste kontaminacija sa koze ( beznacajno ), vas nalaz brisa je uredan.

Razlog infertiliteta Vaseg braka je nepoznat...zelim Vam srecu.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 10, 2006 9:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 02, 2006 11:02 pm
Postovi: 7
Jos jednom Vam hvala na odgovoru. Sada mi je malo lakse jer sam se bojala da mi rezultati nisu dobri.
Inseminacije sam radila na klinici Narodni front a radila ih je doktorka Biljana Arsic. Od kada sam dobila prvu menstruaciju ciklusi su mi redovni i traju 25-26 dana. Desi se mozda da bude dan tamo ili ovamo sto mislim da nije problem. Pre inseminacije sam radila hormone drugog dana ciklusa i evo rezultata


FSH 7.10
LH 3.6
Estradiol 29.15
Progesteron 0.281
Testosteron 0.342
Prolaktin 533.9
Tsh 1.32

Ako imate neko misljenje ili predlog volela bih da cujem.
Unapred Vam se zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 14, 2006 11:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 02, 2006 11:02 pm
Postovi: 7
Evo stigli su mi rezultati hormona pa bih Vas zamolila ako mozete da mi kazete da li su dobri ili ne.

2. dan ciklusa
FSH 7.64
LH 2.1
Estradiol <9.7
Progesteron 0.36
Testosteron 3.34


20. dan ciklusa
FSH 4.26
LH <2.0
Estradiol 52.7
Progesteron 10.92
Testosteron 0.1
Prolaktin 0.1

Ciklusi su mi redovni na 25-26 dana.
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 22, 2006 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 02, 2006 11:02 pm
Postovi: 7
Protumacite mi ako mozete rezultate hormona.
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 23, 2006 1:28 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
potrebno je da napisete referentne vrijednosti laboratorije u kojoj ste radili testove.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 24, 2006 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 02, 2006 11:02 pm
Postovi: 7
Evo referentnih vrednosti hormona

FSH - folikularna faza 3-12
menstrualna 8-12
lutearna 2-12
postmen. 35-154

LH - folikularna 0,8 - 10,5
menstrualna 18,4 - 61,2
lutearna 0,8 - 10,5
postmen. 8,2 - 40,8
Za LH je precrtana tabela sa referentnim vrednostima ne znam sta to znaci

Estradiol - folikularna 30 - 120
ovulacija 130 - 370, dopisano premen. 13 - 191
lutearna 70 - 250
postmen. 11 - 65

Progesteron - folikularna 0,2 - 1,4
lutearna 4 - 25
postmen. 0,1 - 1,0

Testosteron - <1,22

Prolaktin - 3,8 - 23,2

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: