Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim doktore za komentar ( jeste ili nije endometrioza)????
PostPoslato: Čet Okt 12, 2006 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 10, 2006 7:32 pm
Postovi: 5
Imama29 godina i sa sterilitetom se borimo već 4 suprugovi nalazi su vrlo loši oligastenozospermija iz tog razloga krećemo u pretrage i na veštačku oplodnju. Meni prvo ustanovljavaju folikularnu cistu na desnom , a potom sledeći mesec i sumnju na endometriozu i na levom jajniku

Pre mesec danan našla sam se na operacionom stolu zbog sumnje na endometriozu, po završetku operacije rečeno mi je da je to i potvrđeno i moj laparaskopski nalaz glasi:Uterus u AVF, glatke , sjajane seroze pokretan slobodan. Na levom jajniku endometrična cista promera 4 cm ispunjena čokoladnim sadržajem , levi jajovod uredne dužine, slobodnih fimbrija Desni jajnik sa cisto korpusa luteumana i donjem polu i fibromom promera oko 4 cm. Na sakrouterinim ligamentima polje endometrioze promera oko 4cm.Ascedentni deo kolona srastao rahlim priraslicama sa peritoneumom bočnog zid. Desni jajood b.o. Kontrast se obostrano izliva.



Veliko iznenađenje kada je stigao histološki nalaz koji glasi:
U pregledanom materijalu i nakon ponovnog sečenja materijala nalaze se dva sitna fragmenta tkiva jajnika . U jednom od isečaka prisutan je zid cistične formacije koja po histološkim karakteristikama ide u prilog folikularne ciste. ( 3 potpisa različitih doktora i 2 datuma)

Meni je rečeno da ću primati Zoladex, a kako sada stvari stoje doktorka mi je prepisala Stediril 30 ili d, s obzirom da se hirurški i histološki nalaz neslažu. S obzirom da ja nemogu da dođem do Stedirila prepisala mi je kao zamenu Microgynon. Rečeno mi je da se jajnici malo odmore i zbog žarišta na ligamentima materice za koje ne mogu da potvrde dali je ili nije endometrioza. U svakom slučaju nas su već otpisali čak i za kandidate za veštačku s obzirom da mi je nalaz FSH pre operacije bio 12,9 3 d.c.
Molim Vas za komentar pogotovo oko terapije jel meni i kao totalnom laiku ovo deluje pomalo smešno.... Sad jeste,sad nije.....U svakom slučaju biće mi od velike koristi Vaše mišljenje!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: