Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: vanmatericna ili ne?
PostPoslato: Uto Mar 20, 2007 9:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 24, 2005 9:53 pm
Postovi: 5
Imam 28 godina.Pre 3 godine sam se lijecila od hlamidije a pre 5-6 sam imala crvenilo na grlicu materice pa su mi radili 'zaledjivanje'.Poslednja menstruacija mi je bila 9.2.2007,a obicno mi se javljaju na svakih 28 dana.Posle 6 dana kasnjenja sam uradila test koji mi je pokazao slabo pozitivna.Nakon 3 dana sam otisla ginekologu i rekao mi je da sam trudna,ali da jos nije vezano za matericu i da sacekamo par dana pa da vidimo i na ultrazvuku.Medjutim,juce mi se javilo blago krvarenje.Prvo je bilo bas kao menstruacija,ali nakon toga mi se pojavljuje samo kad se obrisem blago crveno.Juce sam odmah otisla svom ginekologu,koji ponovo nista nije vidio na ultrazvuku,a zbog testa koji sam i juce ponovila i bio je slabo pozitivan,kao i zbog bolova prilikom pregleda doktor sumnja da je vanmatericna! U ocaju sam:-( Stomak me malo boli i imam blage grceve.I sad malokrvarim!! Jos uvek nemam vrtoglavice koje mi je doktor najavio da ce se javiti ako je u pitanju vanmatericna.Takodje,smatra da nije ni samo kasnjenje ciklusa jer mi test pokazuje 2 crtice!!
Doktor mi je rekao da ponovo dodjem u subotu ako do tada ne budem imala vece probleme.
Da li je neko imao slicne simptome? Ne mogu da prestanem da mislim o tome.Jako se brinem....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 21, 2007 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 05, 2005 12:25 pm
Postovi: 17
Odmah da napomenem da nisam lekar
Letos, tj. jesenas imala sam slicne probleme. Krenulo je sa krvaruckanjem sredinom ciklusa, pa onda se u sledecem siklusu to pretvorilo u svakodnevno vrlo malo krvarenje tokom celog ciklusa uz povremene boilove u predelu jajnika. Na UZ se nista nije videlo, pa je dr iz predostroznosti predlozila da uradimo bHCG. Pokazalo se da je bHCG bio visok i receno mi je da to ukazje na mogucnost vanmatericne trudnoce. Odmah sam primljena u GAK. Nakon tri dana ponovili smo test i bHCG je bio na normali, a istog popodneva dobila sam menstruaciju. Nakadnim kontrolama je utvrdjeno da nije bilo vanmatericne trudnoce i da je verovatno zbog hormona doslo do poremecaja. Sad je vec mesecima sve ok.

Ali to je moj slucaj!

Koliko sam obavestena vanmatericna trudnoca moze da bude jako opasna i treba reagovati na vreme! Zato pamet u glavu i slusaj uputsvta svog ginekologa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 21, 2007 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 05, 2005 12:25 pm
Postovi: 17
Odmah da napomenem da nisam lekar
Letos, tj. jesenas imala sam slicne probleme. Krenulo je sa krvaruckanjem sredinom ciklusa, pa onda se u sledecem siklusu to pretvorilo u svakodnevno vrlo malo krvarenje tokom celog ciklusa uz povremene boilove u predelu jajnika. Na UZ se nista nije videlo, pa je dr iz predostroznosti predlozila da uradimo bHCG. Pokazalo se da je bHCG bio visok i receno mi je da to ukazje na mogucnost vanmatericne trudnoce. Odmah sam primljena u GAK. Nakon tri dana ponovili smo test i bHCG je bio na normali, a istog popodneva dobila sam menstruaciju. Nakadnim kontrolama je utvrdjeno da nije bilo vanmatericne trudnoce i da je verovatno zbog hormona doslo do poremecaja. Sad je vec mesecima sve ok.

Ali to je moj slucaj!

Koliko sam obavestena vanmatericna trudnoca moze da bude jako opasna i treba reagovati na vreme! Zato pamet u glavu i slusaj uputsvta svog ginekologa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vanmatericna ili ne?
PostPoslato: Sre Mar 21, 2007 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 24, 2005 9:53 pm
Postovi: 5
ceca je napisao:
Imam 28 godina.Pre 3 godine sam se lijecila od hlamidije a pre 5-6 sam imala crvenilo na grlicu materice pa su mi radili 'zaledjivanje'.Poslednja menstruacija mi je bila 9.2.2007,a obicno mi se javljaju na svakih 28 dana.Posle 6 dana kasnjenja sam uradila test koji mi je pokazao slabo pozitivna.Nakon 3 dana sam otisla ginekologu i rekao mi je da sam trudna,ali da jos nije vezano za matericu i da sacekamo par dana pa da vidimo i na ultrazvuku.Medjutim,juce mi se javilo blago krvarenje.Prvo je bilo bas kao menstruacija,ali nakon toga mi se pojavljuje samo kad se obrisem blago crveno.Juce sam odmah otisla svom ginekologu,koji ponovo nista nije vidio na ultrazvuku,a zbog testa koji sam i juce ponovila i bio je slabo pozitivan,kao i zbog bolova prilikom pregleda doktor sumnja da je vanmatericna! U ocaju sam:-( Stomak me malo boli i imam blage grceve.I sad malokrvarim!! Jos uvek nemam vrtoglavice koje mi je doktor najavio da ce se javiti ako je u pitanju vanmatericna.Takodje,smatra da nije ni samo kasnjenje ciklusa jer mi test pokazuje 2 crtice!!
Doktor mi je rekao da ponovo dodjem u subotu ako do tada ne budem imala vece probleme.
Da li je neko imao slicne simptome? Ne mogu da prestanem da mislim o tome.Jako se brinem....


danas sam radila beta hcg. iznosio je 276!!! doktor kaze da bi za 6 nedelju,ako se racuna od prvog dana PM morao biti makar 500! a danas i krvarim i boli me po dnu stomaka i u predelu krsta. jedini odgovor im je "cekaj kod kuce sta ce biti"!! pa kad iskrvarim unutra bice kasno!
:-(
sta da radim??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 22, 2007 12:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:20 pm
Postovi: 72
Lokacija: Boston, MA
A shto ne odesh do drugog lekara ili hitnu? Nemoj da chekash, ako te jako boli, pogotovu sa jedne strane, ako ti je muka ili te hvata nesvestica-sve to znachi da brrrzo morash po lekara!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 22, 2007 1:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Nemoj da panicis! Mala beta moze da znaci i da je kasnije bila ovulacija, pa samim tim i da ti je manja trudnoca. Imala sam pre par godina i hlamidiju i ureopalzmu i mikoplazmu. I ja sam u 5- toj nedelji (novembar 2006) imala malo krvarenja i zigao me je levi jajnik (i bio bolan tokom pregleda), no kod mene je na zalost posle par dana nastupio spontani. Pretpostavljam da ti je doktor rekao u sliucaju da dobijes one glavne simptome vanmatericne, da odmah odes u Visegradsku?
Verujem da je kod tebe sve u redu. U mnogim postovima sam procitala da su blagi bolovi u predelu stomaka slicni onima kod PMS-a pratilac rane trudnoce. Takodje, kod uredne trudnoce bHCG bi trebalo da se dupla svaka 2-3 dana, tako da i to mozes da proveris. No, ako ti se simptomi pogorsaju, nemoj da cekas vec kao sto Mod rece iz predostroznosti otidji na GAK.
Drzim fige da je to bude jedna lepa i zdrava trudnoca!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 22, 2007 1:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Cisto iz predostroznosti- najcesci simptomi: jaki bolovi u predelu male karlice, malaksalost, nesvestica, bol koji se siri u predeo lopatice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 22, 2007 11:26 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Transvaginalni UZ u rukama dobrog ultrasonografera, u gestacijskoj starosti trudnoce od 5 nedjelja i 6 dana mora da pokaze trudnocu ili U ili VAN uterusa. Tada se mogu ustanoviti i otkucaji srca embriona.

Uradite beta HCG.

Srecno.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 23, 2007 1:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 24, 2005 9:53 pm
Postovi: 5
obgyn je napisao:
Transvaginalni UZ u rukama dobrog ultrasonografera, u gestacijskoj starosti trudnoce od 5 nedjelja i 6 dana mora da pokaze trudnocu ili U ili VAN uterusa. Tada se mogu ustanoviti i otkucaji srca embriona.

Uradite beta HCG.

Srecno.


Hvala svima na podrsci!
Danas sam trebala da ponovim beta HCG,ali jedini doktor,tj.laborant koji to radi je na godisnjem!!Na svim drugim mestima se ceka po 3 dana na rezultate,jer se krv salje za Beograd!Doktor mi je porucio da test ponovim u ponedeljak.
Evo kako su mi prosla poslednja 3 dana:U sredu sam imala bolove ali u predelu celog donjeg stomaka,a ne samo jedan jajnik!Takodje,bolila su me krsta,a krvarila sam skoro kao i u vreme ciklusa!Juce su me bolovi prestali,ali krvarenje jos nije stalo!Sve sto sam nasla na int.mi ukazuje na to da je u pitanju pretreci spontani!! ja se jos nadam da mi je kasnila ovulacija i da je ovo samo 'lazna mestruacija'.Sutra idem na ultrazvuk.Nadam se da ce sve biti ok.Iako mi e samo jednom pre par godina desilo da i kasni 10 dana,nadam se da je i sad to slucaj i da je embrion jako mali pa ga zbog toga doc.nije vidio na ultrazvuku.
Nada poslednja umire...
pozdrav svima i javicu se sutra sa lepim vestima :-)
(p.S.moram biti optimista iako mi nije ni do cega)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 23, 2007 6:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Kao sto ti kazes, nada poslednja umire. Pretpostavljam da sutra ides kod ginekologa?
Nadam se da ce sve ispasti kako treba!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 24, 2005 9:53 pm
Postovi: 5
nabla je napisao:
Kao sto ti kazes, nada poslednja umire. Pretpostavljam da sutra ides kod ginekologa?
Nadam se da ce sve ispasti kako treba!

Bila sam juce kod doktora.Srecom nema vanmatericen,ali nazalost nece biti ni bebe-barem ne ovaj put :-( Doktro kaze da je bila trudnoca,ali da je to organizam odbacio :-(
smrc
pozdrav svima i hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 26, 2007 1:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:00 am
Postovi: 4
Da ne bih otvarala novu temu,postavicu pitanej ovde.Imala sam menstruaciju 3x za dva mexeca,bile su duge i ponekad i bolne,ali sad nemam vec dva meseca,uzela sam dva testa u razmaku od nedelju dana i oba su bila negativna,ove nedelje bih trebala kod ginekologa,sta bi moglo biti,u cemu je problem?nemam nikakve bolove,sve je normalno,samo nikako da dobijem.imam 18.godina.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 55 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: