Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Izbacivanje agonista u sred programa VTO. Moze li bez njih?
PostPoslato: Pon Sep 24, 2007 4:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
U programu sam besplatne VTO u novosadskoj Betaniji.
Prilikom prvih i poslednjih konsultacija, 27.12.2006. godine, rekli su nam da su nas ubacili u oktobarsku grupu i dali nam semu programa VTO.

Prema pomenutoj semi od 19.08. pijem kontraceptive Logest, prvu turu, kao i od 21.09. drugu turu, nakon sedmodnevne pauze.

U programu je takodje pisalo:

"U ovom ciklusu zapocinjete sa uzimanjem injekcija GnRH agonista svaki dan pocevsi od ponedeljka 01.10.2007. godine, ukoliko lekar drugacije ne odluci. GnRH agonisti: Superfakt, Decapeptyl, Dipherelin 0.1., Zoladex 3.6., Dipherelin 3.6."

Posto je dakle po toj semi od 01.10. trebalo da pocnem da primam injekcije nekog od tih agonista, danas sam nazvala Betaniju i pitala ih kad treba kod njih da dodjemo. Odgovorili su mi da se ceo, gore citirani pasus, iz seme brise i da kod njih dolazimo tek 15.10. kada ce na osnovu UZ pregleda odluciti koliko cu i kojih injekcija GTH primiti.

Interesuje me, ako neka od vas iskusnih zna, kako je moguce da se odjednom izbace tzv. agonisti?
Da li se time za nas pacijentkinje nesto menja?
Da li ce nase sanse za uspeh VTO sada, bez agonista, biti manje?
Da li oni to zapravo u programu besplatne VTO stede na nama, a dobili su novac od Ministarstva za kompletan i potpun program?
Sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zar nema nijednog doktora koji bi odgovorio na moja pitanja?
PostPoslato: Uto Sep 25, 2007 9:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Pa zar nema nijednog doktora koji bi mi strucno objasnio koliko su agonisti vazni u programu VTO (ili koliko nisu vazni)?

Volela bih da znam da li na tim injekcijama treba da insistiram ili ne. POMOZITE !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 25, 2007 9:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 1:20 pm
Postovi: 12
Lokacija: Novi Sad
Nisam lekar, dva puta sam radila VTO u jevremovoj i uvek sam primala agoniste, zaista mi nije jasno!?!? :-? Ja u decembru ulazim u postupak u Betaniji i sada me upravo strah nakon takvog tvog iskustva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 25, 2007 9:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Gogo, da li su i vama rekli da jedino priznaju spermogram uradjen u privatnoj novosadskoj laboratoriji "Biotest"?

To je stvarno necuveno. Spermogram i spermokultura u Biotestu kostaju 2.450,00 dinara i rade se samo ponedeljkom od 13-14h. Em su duplo skuplji od beogradskih laboratorija (npr. Belladonna i Inep), em suprug mora da odsustvuje s posla i placa put do Novog Sada. Sve zbog toga sto oni imaju dogovor sa pomenutom laboratorijom da im namestaju posao.

Ne znam sta da radim, sve mi se manje svidja nacin na koji rade.

______________________________________________________

I dalje cekam odgovor nekog od doktora sa foruma ili neke od vas koja je prosla kroz program VTO.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 25, 2007 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 1:20 pm
Postovi: 12
Lokacija: Novi Sad
Da, i nas su trazili spermogram iz Biotesta, cak mi ni klinicki nisu priznali. Ne znam sta da ti kazem, ja sam na cekanju Maribora, a ovamo sam se pisala zato sto se ne placa. Trazi njih da ti objasne o cemu se radi, jer je zaista nelogicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 25, 2007 10:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Drage dame
Superfakt 0,3-0,5ml sc svakodnevno ili Zoladex 3,6mcgr sc ili Dupherelin 3,75mcgr im u jednoj dozi daju se iz jednog razloga da bi sprečili prevremeni spontani skok vašeg LH i prevremenu ovulaciju tj."prezrevanje".
Cilj je da se kontroliše taj inicijalni momenat i veštački izazove tek kada mi to hoćemo injekcijom Pregnila 10.000 ij.

Normalno da će biti veći uspeh uz ovu terapiju, jer jedan broj žena bi sigurno doživeo gore navedenu situaciju bez ovih lekova.

Pozdrav i srećno u započetom DrPeđaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala !!!
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 9:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Doktore, puno vam hvala na odgovoru !!!

Insistiracu na potpunom programu (sa agonistima).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: