Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prevremene kontrakcije, da ili ne??? HITNO
PostPoslato: Ned Maj 21, 2006 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 04, 2005 12:36 am
Postovi: 25
Trenutno sam u 21. nedelji trudnoce i je sve bilo u najboljem redu dok nisam otisla na 4D ultrazvuk.
Biometrija ploda:
BPD 54mm
OFD 69 mm
HC 198 mm
Va 6,7 mm
Vp 6,8 mm
Hem 24 mm
TCD 21 mm
CM 4,2 mm
NN 2 mm
AC 158 mm
FL 34 mm
HL 35 mm
NK 6 mm
Levi i desni bubreg 2 mm
Pregled velikih krvnih sudova: aorta (brzina protoka 0,6m/s i dijametar 3,5 mm) i A.pulmonalis (0,5m/s i 4,6 mm)
Pregled fetalnog srca-Srce je normalno orijentisano u grudnom kosu, AV sklad. Komore su podjednake velicine sa adekvatnim izlazima velikih krvnih sudova, normalne velicine i laminarnog protoka, vidljivi zalisci velikih krvnih sudova, normalno postavljeni. Postoje dva AV zaliska adekvatno postavljena. Presek tri krvna suda-normalan. Interatrijalni septum sa saptum primumom normalne velicine i ekskurzije u levu pretkomoru. Luk aorte vidjen, pravilan, transferzalni presek normalne debljine. Vidjena VCI u kontinuitetu...Petosupljinski presek srca deluje uredno. Nema poremecaja ritma. Dijametar foramen ovale je 4,7 mm.
Posteljica-napred, visoko
Pupcanik-3 krvna suda
Plodova voda-normalna kolicina
Grlic materice-zatvoren celom duzinom 29mm, sa prethodnog ultrazvuka 30 mm
Tezina ploda 390 g
UZ procenjena starost trudnoce 20+5 GN, prem aamenoreji 20+4 GN
Na ultrazvuku vidljive strukture-kranijum, mozdane strukture, lice, vrat, kicma, pluca, cetvorosupljinski presek srca, abdomen, GIT, bubrezi, ruke i noge deluju uredno.
Prednji deo fetalnog vrata deluje uredno. Protok kroz obe a. uterine je uredan.

Rezultati slobodnih frakcija T3 i T4 su u granicama referentnih vrednosti.Uzimam Tivoral 3/4 tbl. Prolaktin me zabrinjava jer je vrednost 3180 mIU/l. Ne znam koje su referentne vrednosti jer se u trudnoci menjaju. U laboratoriji su mi rekli ne vise od 850 mIU/l. Pre detekcije trudnoce sam uzimala bromokriptin,zbog mikroadenoma, koji mi je endokrinolog ukinuo.

Doktorka mi je ukazala na tvrd stomak koji po njoj ukazuje na prevremene kontrakcije. Pored toga, imam ucestalije mokrenje u odnosu na ranije, mada unosim i dosta tecnosti u organizam. Ja se dobro osecam. Bila sam kod drugog doktora koji mi je dao Partusistem 4x1, Verapamil 40 mg 2x1 i Bensedin 5 mg 2x1. Treca doktorka je predlozila mirovanje, bez Partusistema, samo uz Bensedin 2,5 mg 2x1.
Jos nisam pocela nista da uzimam od lekova.
Da li su nalazi 4D ultrazvuka ok? Misljenje o uzimanju pomenutih lekova?

Unapred hvala,


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: