Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: za Obgyn:vakcina za mamu koja doji bebu
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 1:32 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2005 12:49 am
Postovi: 96
U toku trudnoce je utvrdjeno da nemam imunitet na varicele,ali tada nisam primila vakcinu.Sve proslu na srecu u redu,beba je rodjena,sad ima 7 meseci i ona ce primiti MMRV kad bude imala godinu dana.
Beba jos uvek doji i pedijatar mi savetuje da vakcinu primim posto beba prestane da doji.
ALI,moj ginekolog je insistirao jos nakon onih 6 nedelja nakon porodjaja da odmah primim vakcinu.Ja sam poslusala pedijatra,i nedavno sam bila na redovnom pregledu kod ginekologa,on opet insistira da vakcinu primim sto pre,jer kaze uz svu zastitu od varicele ta vakcina je i kontraceptivno sredstvo za naredna 3 meseca.
Sta vi mislite o svemu ovome?
Sta ako sada primim vakcinu a sta ako to uradim kad beba prestane da doji,a ja nameravam da je dojim do godinu dana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 4:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Vakcina se zove MMR ( morbili, mumps and rubella ), odnosno protiv ovih navedenih oboljenja.
Svuda u sjevernoj Americi, se MMR daje odmah poslije porodjaja, kod svih zena koje su rubela negativne ili imaju - indetermined status ( neodredjen ), i to neovisno da li doje ili ne, SVIMA i to postporodjajno.

Dakle, ne vidim zasto Vas maltretiraju sa tim poluinformacijama i opasnosti za bebu, jer bebe ne pripadaju visokorizicnoj grupi svakako ! Peak kad djeca oboljevaju od rubele jeste skolski uzrast, a ne novorodjencad. ali ako ostanete nevakcinisani i udjete u slijedecu trudnocu, onda ste susceptible ( podlozni ) da dobijete rubelu u kontaktu sa nekim djetetom skolskog uzrasta, koji usput receno i ne zna da istu ima, jer su simptomi cesto vrlo blagi i traju dan ili dva...a ako se desi infekcija u trudnoci, steta moze da bude ogromna, jer moze da izazove kongenitalni rubela sindrom.

Srecno, i primite vakcinu bez mnogo brige.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 86 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: