Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: prekinuta trudnoca
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 9:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 2:31 pm
Postovi: 97
Ne znam gdje da postavim ovu temu, kako god da pogledam nigdje ne pase, ali su nazalost i ovakva iskustva vezana za trudnocu. Postavljam temu ovdje iz razloga sto mislim da neko moze ne daj Boze da dodje u istu situaciju kao i ja, pa mu mozda moje iskustvo pomogne.

Pocetkom godine sam imala velikih problema sa ledjima zbog kojih sam i zavrsila u bolnici. U tom vremenu dok sam bila u bolnici primala sam po 20 tableta dnevno, isla na zracenje, bilo je stvarno grozno. Stanje mi se malo popravilo i ja sam izasla iz bolnice. Menstruacija mi je kasnila par dana, ali nisam na to obracala paznju, zato sto sam bila pod lijekovima i mislila sam da je to neka nuspojava. Medjutim poslije par dana uradim test i pojave se dvije crtice. Zar sve to da se desi u toku terapije, zracenja, nisam na nogama mogla da stojim koliko sam bila sokirana. U dogovoru sa mojim dragim odlucimo da prekinemo trudnocu. Bila je to jako teska odluka, jer obadvoje zelimo dijete.

Otisla sam na ginekologiju i tamo su mi objasnili da posto je trudnoca jos mala da je najbolje da uradim medicinski abortus. Nisam ni znala da to postoji, poenta je u tome sto se prvo uzmu tablete za zaustavljanje trudnoce i onda poslije 2 dana odes u bolnicu da uzmes vaginalne tablete koje izazivaju pobacaj. Ne mogu nikakvim rijecima da vam opisem koliko sam se grozno osjecala tih dana pred pobacaj. Bila sam kao biljka koja je stalno gledala u prazno. Svi znakovi trudnoce su bili tu, od muke do nabreklih vena na grudima i to je sve jos gore djelovalo na mene. Konacno je dosao i taj dan odlaska u bolnicu. Jedno 2 sata poslije uzimanja vaginalnih tableta su pocele kontrakcije. Bolovi katastrofa, onesvijescivala sam se. Uz to povracanje, grozno. Prokrvarila sam, ali to nije bilo onako obilno kako sam mislila. Poslije 7 sati lezanja pustili su me kuci, jer im se zavrsavala dnevna smijena, pa je bilo "prakticno" da se ja isparim do kraja radnog vremena. I dalje sam imala muku, psihicki sam se jako lose osjecala, ali sam ipak mislila gotovo je...

Poslije jedno 2,5 sedmice sam se cudila kako to da je meni stomak sve veci. Otisla sam na pregled za svaki slucaj i tu su ustanovili da iako je plod izbacen ima ostataka i da organizam i dalje reaguje kao da sam trudna. Kiretaza mi je zakazana za 3 dana. Otisla sam na kiretazu, sestre su me tjesile, govorile kako je sada sve u redu, kako sada mogu poceti da planiram trudnocu u normalnim uslovima... Plakala sam toliko kada sam se budila iz narkoze...Buncala sam i govorila da je beba bila toliko zeljena... Nisam ni znala da to pricam do poslije... Poslije otprilike 7 dana sam nazvala babicu da zakazem kontrolni pregled i kada sam slucajno pomenula da jos uvijek krvarim, zakazala mi je odmah vrijeme za sutradan. Na pregledu su ustanovili da i pored medicinskog abortusa i pored kiretaza jos uvijek ima ostataka. Jos jedna kiretaza zakazana i uradjena dan poslije. Od svega toga sam dobila velike ciste koje su poslije 2 mjeseca hvala Bogu nestale. Toliki ocaj sto sam ostala trudna u toku terapije zbog koje nisam mogla da zadrzim bebu, sok od abortusa, sok od saznanja da je neuspio, odlazak na kiretazu, uzasan stres oko toga i uzas kada sam saznala da moram da uradim jos jednu kiretazu. U toku medicinskog abortusa se sve vjerovatno raspalo na parcice, pa je vjerovatno zato i prva kiretaza bila neuspijela. Poslije svega toga borba sa cistama... Bilo i ne ponovilo se, kako sam izdrzala ne znam ni sama, znam samo da sam bila na ivici...
Pisem vam ovo drage moje da ako ne daj Boze dodjete u situaciju da abortirate da dobro razmislite ako vam predloze medicinski abortus (ili kao sto su meni to tako "ruzicasto" predstavili, "normalno izbacivanje"). Sam taj proces med. abortusa je grozan. Ja sam dobijala morfij protiv bolova, nisam znala za sebe. Ne smijem ni da mislim sta bi bilo da sam otisla na odmor sa tim ostacima u sebi... I da ne zaboravim da dodam, sve se ovo desavalo na "zapadu".

Sada planiramo bebicu i nadam se da ce nam i uspijeti da ostanemo u drugom stanju. Jer koliko god da je to za nas drugo stanje i za nase muzeve je isto tako...
Puno pozdrava svim buducim i sadasnjim mamicama sa zeljom da vam se i ja uskoro pridruzim, a i svi ostali koji zeljno cekaju 2 crtice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 9:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 2:31 pm
Postovi: 97
ovo se naravno nije meni desilo skinula sam sa neta da se zna


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: