Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Krvarenje nakon uzimanja tablete za dan poslije
PostPoslato: Pet Apr 06, 2012 2:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 1:37 pm
Postovi: 2
Zdravo,zanima me da li je moguće da mi je cura trudna ako je nakon 5 dana od pijenja pilule za dan poslije počela da krvari kao u menstrualnon ciklusu,u upustvu za korištenje pilule stoji da postoji mogućnost da je trudna ako dobije takve simptome. Menstrualni ciklus je imala prije 10 dana, inače ima uredan menstrualni ciklus.
Inače koristim zaštitu prilikom svakog odnosa (kondom) ali nam se u prošlu subotu omaklo i spao mi je kondom prilikom odnosa, pa je ona uzela pilulu za dan poslije. Danas je dobila krvarenje,pa samo u strahu da je trudna. Šta nam je činiti kako utvrditi i kada se može uraditi test na trudnoću najranije?

Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krvarenje nakon uzimanja tablete za dan poslije
PostPoslato: Pet Apr 06, 2012 7:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 26, 2012 7:58 am
Postovi: 9
U uputstvu o korišćenju tableta za dan posle ti sve lepo piše.Ja sam koristila (POSTINOR) par puta i nikad mi se nije desilo da sam posle toga ostala trudna (naravno ako je pilula uzeta na vreme).Menstruaciju(krvarenje)može dobiti na vreme ili ranije jer sve zavisi od osobe do osobe.Ako niste sigurni sačekajte da sve prođe pa neka uradi test na trudnoću ,oni su pouzdani i otkrivaju i ranu trudnoću.To sve pričam iz mog iskustva jer me nikad nije nije zeznula tableta niti test,ali najbolje od svega je svakako posetiti ginekologa i obaviti pregled .........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krvarenje nakon uzimanja tablete za dan poslije
PostPoslato: Sub Apr 07, 2012 9:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 1:37 pm
Postovi: 2
emlook je napisao:
U uputstvu o korišćenju tableta za dan posle ti sve lepo piše.Ja sam koristila (POSTINOR) par puta i nikad mi se nije desilo da sam posle toga ostala trudna (naravno ako je pilula uzeta na vreme).Menstruaciju(krvarenje)može dobiti na vreme ili ranije jer sve zavisi od osobe do osobe.Ako niste sigurni sačekajte da sve prođe pa neka uradi test na trudnoću ,oni su pouzdani i otkrivaju i ranu trudnoću.To sve pričam iz mog iskustva jer me nikad nije nije zeznula tableta niti test,ali najbolje od svega je svakako posetiti ginekologa i obaviti pregled .........

Pilulu je cura uzela nakon nekih 8h od odnosa a menstuaciju je sada dobila prije 3 dana i malo je obilnija nego inače. Nakon koliko dana može da uradimo test na trudnoću?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krvarenje nakon uzimanja tablete za dan poslije
PostPoslato: Ned Apr 08, 2012 8:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 26, 2012 7:58 am
Postovi: 9
Znači da ne bi trebalo da brinete jer je pilulu uzela na vreme .Kad se utvrđuje rana trudnoća testom mislim da je dovoljno 7 dana od izostanka menstruacije,pa tako može da uradi i Vaša devojka nakon prestanka krvarenja.Ja Vam samo napominjem da nisam stručnjak i sve ovo Vam govorim iz ličnog iskustva i opet ponavljam da ako ste u dilemi najbolje ja da zajedno posetite ginekologa :D pozzz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: