Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Neophodne analize pred porodjaj
PostPoslato: Pon Feb 27, 2006 12:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 11:32 am
Postovi: 170
Lokacija: Beograd
Posto sledece nedelje ulazim u 36. nedelju, molila bih da mi odgovorite koje sve analize je neophodno da uradim (sem cervikalnog brisa) pred porodjaj?
Takodje, posto planiram porodjaj sa epiduralnom anestezijom, da li je i sta od analiza potrebno raditi posebno zbog epidurala.
Hvala unapred,
Masha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 27, 2006 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 09, 2005 9:20 am
Postovi: 37
Lokacija: beograd
ja sam 38.nedelja i evo sta su meni rekli da obavezno sa sobom ponesem u porodiliste:
- potvrdu o krvnoj grupi ( ako si se udala i menjala prezime moraces ponovo da vadis poyvrdu)
- test na sidu
- cervikalni bris
- analiza stolice
- analiza krvi na hepatitis
Ove dve poslednje stvari rade se u Zavodu za zastitu zdravlja uz uput tvog ginekologa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 27, 2006 5:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 11:32 am
Postovi: 170
Lokacija: Beograd
Hvala ti Bonbi puno. Ti si se bas priblizila kraju trudnoce. :D Super!
Kazi mi, molim te, je l' mogu da se rade te analize i u privatnim laboratorijama ili mora iskljucivo u Zavodu za zastitu zdravlja?
U kojoj bolnici ti planiras da se porodis?
Ja bih sledece nedelje trebala da idem kod svog ginekologa na redovnu kontrolu, pa cu ga svakako pitati sta sve treba za porodjaj u Gradskoj bolnici, gde ja planiram da se porodim.
Pozdrav,
Masha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 03, 2006 5:42 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Ja nesto ne razumijem...pa zar se ove analize krvne grupe, Rh faktora, HIV statusa, HBsAg i cervikalnih briseva na hlamidiju i gonoreju i papa nalaze ne rade NA POCETKU TRUDNOCE ?????
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 03, 2006 3:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 09, 2005 9:20 am
Postovi: 37
Lokacija: beograd
u pravu ste, HIV i krvnu grupu su mi radili negde u cetvrtom mesecu, hlamidiju u trecem na moje insistiranje jer smo se i suprug i ja lecili od iste koja je bila jedan od uyrocnika naseg steriliteta, a ove dve poslednje na hepatitis (ne ynam tacan nayiv) i kulturu stolice po ulasku u deveti mesec. Cervikalni bris sam radila na pocetku i evo sad na kraju trudnoce.

Draga Masha,
verovatno da mozes da ih radis i u privatnoj lab., ali sto bi davala novac ako si vec u Beogradu, uymi uput i odradi ih u Yavodu. Nije guzva a na reyultat se ceka par dana. Ja sam celu trudnocu vodila privatno, ali sam sve analiye radila u Domu ydravlja, mislim na krv i urin...
Sto se porodjaja tice, ici cu u Visegradsku, beba je velika sada ima 4100gr, moja Dr preporucuje vaginalni porodjaj naravno sa epiduralom...za sada je tako, ako se nesto znacajno ne promeni pa odem na carski...sve u svemu, moyda se taj divni trenutak desi u sledeci utorak .... :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 03, 2006 4:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 3:39 am
Postovi: 106
Draga Masho, meni su rekli da priznaju samo test krvne grupe i RH iz autorizovane institucije, kao sto je Zavod za transfuziju krvi. Imala sam pre toga rezultat, od pre par godina jer sam imala operaciju kao dete, koji je pokazivao jednu krvnu grupu, srecom sam tamo uradila ponovo, da bi se ispostavilo u Zavodu da sam potpuno druga krvna grupa. Onda su ponovili, za svaki slucaj.
Koprokulturu i hepatit mozes da uradis u Batutu. On se isto smatra relevantnim. Ne bih ti preporucila priv. laboratorije, jer ti mozda, kazem mozda mogu praviti problem pri samom prijemu u porodiliste. Cerv. bris sam samo i sida test uradila na VMA. A za epidural znam da je neophodno da se urade faktori koagulacije.
Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 03, 2006 8:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Ja se prosle godine porodila, trazili su mi samo krvnu grupu (izvadila krv u konzilijumu i priznali), analizu na antitela, korpokulturu, cervikalni bris i hepatitis B i naravno zdravstvena knjizica, e sad prosle godine se test na HIV placao, a cula sam da se sad ne placa, u svakom slucaju u 37-38 nedelji dobijes sve upute za Gradski zavod u Dz. Vasingtona i sve tamo uradis, razlogh za ovaj vremenski interval ti je sto korpokultura vazi samo 2 nedelje, ali kad sam se ja porodila gomila ih je dosla samo sa krvnom grupom i zdravstvenom knjizicom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 03, 2006 11:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 11:32 am
Postovi: 170
Lokacija: Beograd
Draga ObGyn,
Ne znam kako stoje stvari kod drugih trudnica u Beogradu, ali meni moj ginekolog nije radio ni jedan test (sem svakog meseca KKS, gvozdje, glukoza i urin) do sada.
Na proslom pregledu mi je rekao da ce mi na ovom sada pregledu (ulazak u 9. mes.) dati spisak sa analizama koje su potrebne pred porodjaj da se urade.
Sledece nedelje idem kod njega, pa cu videti, jer koliko vidim neki lekari -bolnice traze npr. test na HIV, drugi ne.
Sta je potrebno u Kanadi poneti na porodjaj od analiza?
Pozdrav,
Masha


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: