Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nivo bHCG se ne duplira pravilno
PostPoslato: Čet Sep 27, 2012 9:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2012 8:56 pm
Postovi: 3
Ukoliko se nivo bHCG ne duplira pravilno u ranoj trudnoći (235, nakon 48h 396, nakon 4 dana 1039, nakon 48h 1458), može li ikakva terapija povećati šanse za pozitivan ishod trudnoće?

Inače, imam 32 god, neredovne cikluse, na UZ jajnici policistični.
Pre 5 god. stimulisana ovulacija Klomifenom i Gonal F, pila utrogestan, rodila carskim rezom devojčicu.
Prošle godine, zatrudnela bez lekova, u 7. nedelji se čula srčana radnja i plod je ultrazvučno bio manji za 3 nedelje. Nakon 20 dana, nema srčane radnje i intervencija. Deo patrohistološkog: Zid gestacionog meška čine delom očuvana, delom nekrotična decidua prožeta purulentnim zapaljenskim infiltratom i fokusima svežih krvarenja, fuzionisani amnion i horion i horionske resice pretežno edematozne i hidropsno degenerisane...
Sada sam ponovo trudna, vidi se gestacioni mešak, ali se vrednosti bHCG ne dupliraju. Pijem samo folnu. Dr je hteo da mi da kardiopirin, ali pošto je bio samo jedan pobačaj odustao je, ne pijem ni utrogestan. Savet lekara:Čekamo nedelju dana da vidimo ima li srčane radnje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nivo bHCG se ne duplira pravilno
PostPoslato: Pet Sep 28, 2012 4:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2012 4:33 pm
Postovi: 3
Ja sam trudna 9 nedelja.pre 7 dana mi je pocelo da curi nesto kao braon iscedak i traje jos uvek .Bila kod doktora na ultra zvuku ,ja sam na ekranu videla dok su radili mesak velicine zrna pasulja(tako je to meni izgledalo),ne bas na polovini ekrana vec malo u desno .Ali oni pri tom ulta zvuku nisu bili sigurni sta je.pa su pomislili da je van matericna ili je dete prestalo da se razvija ili je sve u redu ali rana trudnoca.Nije mi jasno videli bi otkucaje srca ,videli bi ima li ploda u materici ,oni neznaju ,kazem vam da sam ja videla taj crni mesak oblika pasulja.Ja sokirana njihovim neznanjem odem da uradim hcg utorak pa u cetvrtak da bi uporedili .Danas sam pozvala da cujem rezultate,kazu da taj hormon beta hcg ne raste i da NE ZNAJU STA JE,ja licno nisam videla rezultate jer se to ovde ne dobija to samo oni imaju . I pri tom mi kazu da dodjem u utorak da opet radimo ultra zvuk ,pa da vidimo sta cemo. Ja sam van sebe ,ne znam sta da radim .Jos uvek imam taj braon iscedak ,ali nemam nikakve bolove niti promene,pocela sam sama na svoju ruku da pijem utrogestan.(I nagovesticu da ne zivim u Srbiji i da se sve ovo desava u inostranstvu). Molim vas pomozite mi ,sta bi to moglo da bude?
Veliko hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nivo bHCG se ne duplira pravilno
PostPoslato: Pet Sep 28, 2012 8:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2012 8:56 pm
Postovi: 3
Draga Christina, znam da ti je veoma teško i da koliko god očajna bila, moraš da veruješ da će sve biti dobro. Nisam razumela da li ti je ranije ustanovljena srčana radnja? Koliko sam ja shvatila, najvažnije je, pre svega zbog tvog zdravlja, da se isključi vanmaterična trudnoća. Gestacioni mešak bi trebalo jasno da se vidi u 9. nedelji. Da li su ti UZ radili vaginalnom sondom?
U svakom slučaju, pokušaj da ne brineš unapred. Želim ti svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nivo bHCG se ne duplira pravilno
PostPoslato: Sub Sep 29, 2012 10:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2012 4:33 pm
Postovi: 3
Zdravo ponovo,oni uopste nisu pogledali da li ima srcane radnje,kazu da oni to ne znaju a ja vec 9 nedelja trudnoce.Da radili su mi vaginalnom sondom ultra zvuk,i posto ja imam pogucnost da gledam dok oni snimaju mere i ostalo...ja sam jasno videla mesak u obliku zrna pasulja cak je i ona merila taj mesak .Pa mi onda nije jasno ako je vec merila taj mesak i ako ga je videla(a videla i ja),kako je moguce da je van matericna?
Pozdrav jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nivo bHCG se ne duplira pravilno
PostPoslato: Sub Sep 29, 2012 10:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2012 4:33 pm
Postovi: 3
I sta moze da bude u pitanju ako ne raste beta hcg?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nivo bHCG se ne duplira pravilno
PostPoslato: Uto Okt 23, 2012 10:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2012 8:56 pm
Postovi: 3
Pre nego što je registrovan CRL došlo je do spontanog pobačaja. Za mesec dana treba da se javim da se uradi trombofilija. Ako imate neki savet, koje još analize bi trebalo uraditi, dobrodošao je.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: