Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: visokorzična trrudnoća+hsv2+gestacijski dijabet molim savet
PostPoslato: Sre Maj 14, 2014 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 14, 2014 6:57 pm
Postovi: 4
Zdravo svima,

nova sam na forumu mada dugo već iščitavam teme ali na problem poput mog nisam naišla.

Sada sam u 9 mesecu trudnoće, imam 31 godinu, policistične janike, insulinsku rezitenciju, u 28 nedelji mi je konstatovan gestacijski dijabetes mada sam na dijeti tokom cele trudnoće, a herpes 2 imam već 6 godina, retko mi izlazi međutim sada u trudnoći sam imala više recidiva.

Jako sam zabrinuta jer moj ginekolog insistira na prirodnom porođaju do poslednjeg sekunda, pa ako bude lezija u tom trenutku onda hitan carski, ali stvar je u tome da i kad imam aktivnu infekciju meni su simptomi toliko slabi da jedva i primetim. Drugo ja nikad nisam proveravala da li imam hsv 2 i na grliću ili je ostao samo na vulvi.

Pouzdano znam da u bolnici IgG i IgM analize ne rade pred porođaj tako da mi zaista nije jasno kako oni mogu biti sigurni da u trenutku kada krene porođaj meni ne krene i napad herpesa ili da u tom trenutku nisam zarazna? Osim toga ovde rade epiziotomiju i kad mora i kad ne mora sve i da mi ne izađe herpes tokom porođaja na šta će to da liči ako se rane od epiziotomije inficiraju herpesom?

Da li postoji način da u ovoj situaciji zahtevam i dobijem planirani carski rez? ja jedino to vidim kao bezbednu opciju za bebu.

jaako bih volela da neko od doktora pogleda moj post. hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: visokorzična trrudnoća+hsv2+gestacijski dijabet molim savet
PostPoslato: Sre Maj 14, 2014 8:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 14, 2014 6:57 pm
Postovi: 4
Unana je napisao:
Zdravo svima,

nova sam na forumu mada dugo već iščitavam teme ali na problem poput mog nisam naišla.

Sada sam u 9 mesecu trudnoće, imam 31 godinu, policistične janike, insulinsku rezitenciju, u 28 nedelji mi je konstatovan gestacijski dijabetes mada sam na dijeti tokom cele trudnoće, a herpes 2 imam već 6 godina, retko mi izlazi međutim sada u trudnoći sam imala više recidiva.

Jako sam zabrinuta jer moj ginekolog insistira na prirodnom porođaju do poslednjeg sekunda, pa ako bude lezija u tom trenutku onda hitan carski, ali stvar je u tome da i kad imam aktivnu infekciju meni su simptomi toliko slabi da jedva i primetim. Drugo ja nikad nisam proveravala da li imam hsv 2 i na grliću ili je ostao samo na vulvi.

Pouzdano znam da u bolnici IgG i IgM analize ne rade pred porođaj tako da mi zaista nije jasno kako oni mogu biti sigurni da u trenutku kada krene porođaj meni ne krene i napad herpesa ili da u tom trenutku nisam zarazna? Osim toga ovde rade epiziotomiju i kad mora i kad ne mora sve i da mi ne izađe herpes tokom porođaja na šta će to da liči ako se rane od epiziotomije inficiraju herpesom?

Da li postoji način da u ovoj situaciji zahtevam i dobijem planirani carski rez? ja jedino to vidim kao bezbednu opciju za bebu. Još bih napomenula da sam imala i konizaciju grlića materica pre 8 godina, pre nego što sam dobila herpes.

jaako bih volela da neko od doktora pogleda moj post. hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: