Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Vaginalni Sekret
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 18, 2009 12:16 pm
Postovi: 5
Stvarno ne znam kako da zapocnem ovu temu ali moja cura ima problem sa vaginalnim sekretom.

Svaki put vad vodimo ljubav osetimo taj smrad vaginalnog sekreta.Da li su uzroci toga menstrualna krv,povecana kiselost,sperma ili ispiranje vagine baznim sredstvima ja stvarno ne znam.

Molim da mi neko ko zna odgovori i kaze mi sta bi cura trebala da koristi za lecenje tog sekreta kako ne bi doslo do takvog mirisa.

Hvala vam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 12:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
verovatno bakterijska infekcija (ovo nije polna bolest nego poremecaj balansa vaginalne flore). neka ode kod ginekologa, ili jos bolje, neka prvo ode u privatnu laobratoriju i uradi bris sa antibiogramom. tako ce znati tacno koje vaginalete treba da koristi kako bi se resila infekcije. i ako se ispira, neka prestane to da radi odmah.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 18, 2009 12:16 pm
Postovi: 5
anyushkam je napisao:
verovatno bakterijska infekcija (ovo nije polna bolest nego poremecaj balansa vaginalne flore). neka ode kod ginekologa, ili jos bolje, neka prvo ode u privatnu laobratoriju i uradi bris sa antibiogramom. tako ce znati tacno koje vaginalete treba da koristi kako bi se resila infekcije. i ako se ispira, neka prestane to da radi odmah.



Hvala vam na brzom odgovoru.

Samo jos nesto umalo da zaboravim...Cura ima problem vec davno,znaci nekad se desi da nema tog mirisa ali retko...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 1:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 3:45 pm
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Ja bih preporucila Lactogyn kapsule koje su dobar probiotik za odrzavanje vaginalne flore. Ali se konsultujte i sa lekarom. Pogledajte ovde: http://www.*/forum/viewtopic.php?t=33542


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 1:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 18, 2009 12:16 pm
Postovi: 5
Mieta je napisao:
Ja bih preporucila Lactogyn kapsule koje su dobar probiotik za odrzavanje vaginalne flore. Ali se konsultujte i sa lekarom. Pogledajte ovde: http://www.*/forum/viewtopic.php?t=33542


Hvala Mieta...

Ovo izgleda super ali uglavnom idemo kod ginekologa pa ako preporuci ove uzecu ih za curu sto da ne....

Hvala ti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 3:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... c&start=15

Prochitajte temu, bice vam shto sta jasnije!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 4:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
Giacomoto je napisao:
anyushkam je napisao:
verovatno bakterijska infekcija (ovo nije polna bolest nego poremecaj balansa vaginalne flore). neka ode kod ginekologa, ili jos bolje, neka prvo ode u privatnu laobratoriju i uradi bris sa antibiogramom. tako ce znati tacno koje vaginalete treba da koristi kako bi se resila infekcije. i ako se ispira, neka prestane to da radi odmah.



Hvala vam na brzom odgovoru.

Samo jos nesto umalo da zaboravim...Cura ima problem vec davno,znaci nekad se desi da nema tog mirisa ali retko...


pa verovatno je to to. kada joj je ok balans, onda nema simptome i obrnuto. laktogyn je dobra stvar, on je nesto tipa probiotik, samo za vaginalnu floru, te devojka može da ga pije u svakom slucaju.
ali ako duže vuče taj problem verovatno ce joj trebati i neke vaginalete, možda neki antibiotik, vec ce vam doktor odrediti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 6:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 7:29 pm
Postovi: 120
Ja imam beli sekret, veoma neprijatno peckanje u vagini i van nje, crvenilo, ali ne oseca se bas nikakav miris. Koristila kansen mast, nije pomoglo. Sta bi moglo da bude?!?! :(
Idem kod lekara tek u ponedeljak!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 7:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Verovatno je u pitanju gljivichna infekcija, kojoj nije dovoljkno samo mast, posle brisa cesh znati tachno o chemu je rech i dobiti odgovarajucu terapiju a tvoje je da brinehs o svemu ostalom, pisali smo vec milion puta o tome shta treba i sta ne treba kada su u pitanju gljivichne infekcije.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 8:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 8:36 am
Postovi: 95
Evo i ja da se javim posto vec malo vise od mesec dana vucem jedan problemcic...
Svaki put nakon odnosa sa deckom, meni se pojavi neki sekret koji je onako... da kazem viskoznosti kao slina iz nosa, traje 3-4 dana i onda sam od sebe nestane... Obicno je providno-zuckast... Medjutim, imala sam odnose 14.tog, 15.tog i 16.tog februara i sekret se nije javio, kad sledeceg jutra (tj. juce) primetim da imam (nakon jutarnjeg mokrenja) isti taj sektet koji se javljao, ali ovog puta sa nekom sukrvicom... Isperem se, kad ono, pocne da mi izlazi taj sekret i primetim da ima jedva sveze krvi. Nemam nikakve bolove, a menstruaciju treba da dobijem tek u nedelju (pijem Logest vec 11 meseci). Pretpostavljam da bi trebalo da uradim kolposkopiju posto imam neku ektopiju za koju mi je ginekolog rekao da ne treba da brinem i da bi trebalo i Papa test da se uradi.
E sad, ja nikako da nadjem sta je tacno ektopija, mada sam procitala u nekom ginekoloskom leksikonu izdatom pre par godina da je to cesta pojava kod seksualno aktivnih devojaka i zena i da se ne leci nicim.

Tamaraft, nadam se da ces mi dati koju rec utehe. Nameravam da posle skijanja od nedelju dana (23. februara krecem i vracam se 1. marta) odem i zakazem kolposkpiju pa da vidim o cemu se radi. Inace, procitala sam ono sto si pisala na temi Sta svaka zena MORA da zna i naucila sam dosta toga :) Svaka cast!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 10:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 18, 2009 12:16 pm
Postovi: 5
tamaraft je napisao:
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=26376&postdays=0&postorder=asc&start=15

Prochitajte temu, bice vam shto sta jasnije!



E bas ti hvala tamara moracu da pokazem curi ovo...Super stvar...Ako nesto javljam ti se ja opet haha :D...

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 1:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 8:36 am
Postovi: 95
Ima li koga sa ovim iskustvom?
Ja sam otisla sad do ginekologa, koji je gle, otisao sat ipo vremena ranije kuci!!! A meni se javio neki bol u vaginalnom predelu! Moze li mi ko pomoci??? Pocinjem da panicim vec!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 2:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 7:29 pm
Postovi: 120
Panika je najbolji lek. Nastavi da panicis i sigurno ce ti biti bolje! :) A dok to radis, mogla bi malo da koristis opciju "trazi" ovde na forumu pa ces mozda i pronaci odgovor na svoje pitanje. :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 2:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 7:29 pm
Postovi: 120
tamaraft je napisao:
Verovatno je u pitanju gljivichna infekcija, kojoj nije dovoljkno samo mast, posle brisa cesh znati tachno o chemu je rech i dobiti odgovarajucu terapiju a tvoje je da brinehs o svemu ostalom, pisali smo vec milion puta o tome shta treba i sta ne treba kada su u pitanju gljivichne infekcije.

Eto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 2:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Anche je napisao:
Evo i ja da se javim posto vec malo vise od mesec dana vucem jedan problemcic...
Svaki put nakon odnosa sa deckom, meni se pojavi neki sekret koji je onako... da kazem viskoznosti kao slina iz nosa, traje 3-4 dana i onda sam od sebe nestane... Obicno je providno-zuckast... Medjutim, imala sam odnose 14.tog, 15.tog i 16.tog februara i sekret se nije javio, kad sledeceg jutra (tj. juce) primetim da imam (nakon jutarnjeg mokrenja) isti taj sektet koji se javljao, ali ovog puta sa nekom sukrvicom... Isperem se, kad ono, pocne da mi izlazi taj sekret i primetim da ima jedva sveze krvi. Nemam nikakve bolove, a menstruaciju treba da dobijem tek u nedelju (pijem Logest vec 11 meseci). Pretpostavljam da bi trebalo da uradim kolposkopiju posto imam neku ektopiju za koju mi je ginekolog rekao da ne treba da brinem i da bi trebalo i Papa test da se uradi.
E sad, ja nikako da nadjem sta je tacno ektopija, mada sam procitala u nekom ginekoloskom leksikonu izdatom pre par godina da je to cesta pojava kod seksualno aktivnih devojaka i zena i da se ne leci nicim.

Tamaraft, nadam se da ces mi dati koju rec utehe. Nameravam da posle skijanja od nedelju dana (23. februara krecem i vracam se 1. marta) odem i zakazem kolposkpiju pa da vidim o cemu se radi. Inace, procitala sam ono sto si pisala na temi Sta svaka zena MORA da zna i naucila sam dosta toga :) Svaka cast!!!




Hm pa jel bitnije skijanje ili pregled i kolposkopija devojke koja je na antibebipilulama i ima ektopiju i bol u genitalnoj regiji?

:-?

Bolova nije bilo a sad ih ima?

Da li idesh bar na redovn ekontrole kod ginekologa od kad pijesh longest i da li si ikad radila kolposkopiju?
Koliko godina imash?
I zashto si se odluchila za Longes kao vid kontracpcije?

Ako si prochitala sve tekstove u temi Sta svaka zena MORA da zna onda mozesh i sama da zakljuchish zbog chega ti se javlja sekret posle odnosa.

Prochitaj i o tome kako medikamentozna kontracepcija menja vaginalnu floru i sastav sekreta zene.

A ako imash bol koji te panichi otidji privatno na pregled od nekog ginekologa, zar je taj ginekolog jedini u gradu?

A kao sto nash dragi kolega Pedja napisa jednom prilikom "ektopija je normalan nalaz u reproduktivnom periodu. Predstavlja cilindričan epitel (crvene boje) iz materičnog kavuma koji se često pruža van kanala na pod spekulumom vidljivi deo grlića, zamenivši pločasto slojeviti epitel (ružičast), te se lako uočava. "

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: