Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Jedno pitanje...
PostPoslato: Čet Mar 03, 2011 10:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2011 10:00 am
Postovi: 3
Menstruacija mi kasni sada vec 9 dana, poslednja je bila 22.januara i da napomenem da imam 22 godine. Proslog meseca sam imala odnose sa deckom, ali smo uvek koristili kondom. Juce sam radila baby rapid, koji je bio negativan. Kod svog ginekologa cu otici tek u ponedeljak, ne mogu ranije posto ne radi ove nedelje. Inace, desavalo mi se da mi kasni do 6 dana, nikada preko toga. Od kada sam trebala da dobijem, ponekad osecam da me malo jajnici bole i kao da mi je malo naduven stomak, i javio mi se belicast sekret. Sta mislite zbog cega moze da mi kasni menstruacija, postajem jako nervozna zbog toga? Hvala unapred na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno pitanje...
PostPoslato: Čet Mar 03, 2011 11:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Ako ste kondom stavili od starta odnosa, odnosno niste se igrali :) i nakon odnosa kondom nije bio ostecen 99,9 % je sve ok.Ako kazes da zna da ti kasni a sad postoji i doza nervoze moguce je da ti ona sama odlaze ciklus.Pojacan sekret bez svraba i peckanja moze biti i simptom pms-a.Bolovi u predelu jajnika mogu biti posledica prehlade koja isto moze malo da poremeti ciklus.Ali posto ipak imas kombinaciju bol+sekret+kasnjanje ciklusa obavezno idi kod ginekologa da se prekontrolises i probaj da ne brines.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno pitanje...
PostPoslato: Čet Mar 03, 2011 11:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2011 10:00 am
Postovi: 3
Mene najvise brine to sto je test bio negativan, a i dalje ne dobijam, znam da test cesce pogresi kad pokaze negativan rezultat nego pozitivan; mozda bi trebalo da uradim betu hcg, da li bi mi ona sada (9ti dan kasnjenja) dala rezultate bez mogucnosti greske?
Nismo radili nista drugacije nego prethodne tri godine, uvek brinem o zastiti, nisam valjda toliki baksuz da spadam u onih 1% devojaka koje zatrudne i pored zastite... Hvala vam na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno pitanje...
PostPoslato: Čet Mar 03, 2011 9:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Test (urin) moze da da negativan rezultat ako se radi prerano. Od prvog dana kasnjenja menstruacije je vec pouzdan. Beta iz krvi je naravno jos pouzdanija, a posto ce ti je verovatno i dr. uraditi mozes ili da sacekas ponedeljak pa to uradis tamo ili da uradis sutra pa da bar za vikend budes "mirna". Pretpostavljam da nemas razloga za brigu (sto se tice trudnoce), ali bih ti preporucila da ipak odes kod dr.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno pitanje...
PostPoslato: Pet Mar 04, 2011 5:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2011 10:00 am
Postovi: 3
Danas sam ponovila test (urin) i ponovo je bio negativan. Sada trudnocu definitivno otpisujem, u ponedeljak cu kod doktora, nadam se da ce biti sve ok.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: