Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim za pomoc:povecan Ca125 u trudnoci i ciste na jajnicima
PostPoslato: Sub Jun 26, 2010 3:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 5:30 pm
Postovi: 18
Molim nekoga da mi pomogne jer imam zakazan pregled tek sledece nedelje, a danas sam dobila rezultate. Naime, trudna sam nekih 6-7 nedelja (razlika je izmedju racunanja i UZ). Pre nedelju dana sam pocela malo da krvarim i na levom jajniku su prilikom UZ uocene tri ciste od oko 2,5 cm. Plod se nije video vec samo mesak. Prepisan mi je progesteron depo koji primam svakog treceg dana uz strogo mirovanje. Vec na jucerasnjem UZ se vidi i plod i registruje se srcana radnja. Ciste su vece i to 2,5, 3.5 i 4,3 cm. Dato mi je i da uradim CA 125. Danas su stigli rezultati i jako sam se uplasila. Referentna vrednost je 35, a meni je 93. Jos uvek ima tragova tamnog iscedka. Molim Vas ako mozete pomozite mi odgovorom. Da li je moguce da je trudnoca uticala na povecanje vrednosti ili su na rezultat uticale ciste. Imam zakazan sledeci pregled tek u sredu a do tada cu poludeti od razmisljanja. Unapred veoma zahvalna, Milena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc:povecan Ca125 u trudnoci i ciste na jajnicima
PostPoslato: Sub Jun 26, 2010 3:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Trudnoca definitivno utice na rezultat CA125 (koji se i inace menja tokom ciklusa, nekad je cak povisen zbog drugih infekcija kao sto je hepatitis). Moja doktorka redovno narucije taj test za mene jer sam u rizicnoj grupi. Ona mi je rekla da je normalno da vrednost oscilira jer to nije bas direktan marker, nego svasta moze da utice na broj (meni je u jednom pregledu bio preko 100 i uradili smo detaljan ultrazvuk i ponovili CA125 za tri meseca i bio je u normali). Ono sto mi je doktorka rekla je da je jedino bitno da se vrednost CA125 ne povecava posle svakog merenja. Dakle, jedna vrednost, sama po sebi, nije toliko indikativna koliko trend od jednog do drugog merenja.

Nadam se da ce ovo da Vam pomogne da se manje brinete do pregleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc:povecan Ca125 u trudnoci i ciste na jajnicima
PostPoslato: Pon Jun 28, 2010 8:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 5:30 pm
Postovi: 18
Majmunche puno hvala na odgovoru, malo lakse disem. Samo mi nije jasno zasto daju da se analiza radi ako znaju da u trudnoci moze prirodno da bude povecan ? :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc:povecan Ca125 u trudnoci i ciste na jajnicima
PostPoslato: Uto Jun 29, 2010 11:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Zaista ne znam, to je i meni bilo cudno. Mozda zene u trunoci imaju neku drugu referentnu vrednost za CA 125 (t.j. visu) a mozda su samo hteli da vide koja je sada vrednost i da li ce dalje rasti (i kojom brzinom). Kao sto sam rekla, CA125 se nikada ne preporucuje kao dijagnosticka metoda, nego samo kao jedan od mnogo faktora koji se koriste da se donese odluka o eventualnoj terapiji.

Javi sta su ti rekli i kako je proslo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc:povecan Ca125 u trudnoci i ciste na jajnicima
PostPoslato: Uto Jul 06, 2010 11:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 5:30 pm
Postovi: 18
Majmunce evo mene konacno. Dakle, lekarka mi je rekla da je CA 125 inace povecan u prvom trimestru i tako me potpuno umirila. Inace ciste jesu velike ali misle da su vodene pa moram potpuno da mirujem da neka ne bi pukla jer je jos uvek rana trudnoca da bi se bilo sta radilo. Inace, vecina cisti se povuce u trudnoci mada se to ne zna unapred. I tako, konacno Bogu hvala, u miru mirujem. Puno ti hvala!!! Veliki pozdrav, M. :D :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc:povecan Ca125 u trudnoci i ciste na jajnicima
PostPoslato: Uto Jul 06, 2010 7:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Super, bas mi je drago. Uopste mi nije jasno zasto su i radili CA125 kadd su znali za trudnocu?? Uzivaj i odmaraj se!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: