Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Sre Mar 30, 2011 1:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 02, 2011 5:28 pm
Postovi: 30
Pre svega, izvinjavam se na oduzimanju vremena svakome ko ovo bude čitao, ali imam par pitanja i volela bih da mi specijalista ginekologije odgovori... Naime, već nekih 6 meseci imam bolove u donjem desnom delu stomaka i mesecima sam išla od ginekologa do hirurga da bi mi na kraju ginekolog rekao da bol postoji verovarno zbog priraslica, mada ni on nije siguran.... Utešio me je rečima da za to nema leka i da ću se sa time verovatno patiti ceo život..... Jedini savet koji sam dobila jeste da grejem područje male karlice.... Kaže da sam verovatno nekada u životu imala upalu jajnika koja nije lečena pa otuda priraslice....
E sad, imam niz pitanja kojih se u mometnu (kada sam bila na pregledu) nisam setila....
Da li da grejem stomak samo kada osetim bol ili mogu npr. svako veče kada legnem?
Da li te priraslice mogu da puknu?
Gde se sve one razvijaju?
Da li mogu da naprave još neke probleme sem bolova i vanmaterične trudnoće?
Postoji li mogućnost da se nakon trudnoće i porođaja stanje tj. bolovi malo ublaže?
Ako i pored priraslica dođe do trudnoće, da li i koliko one mogu smetati tokom održavanja trudnoće?
Čisto da napomenem, imam 20 godina, nisam bila trudna do sada niti imam pobačaje i abortuse. Od hroničnih bolesti do sada nisam bolovala, menstruacija je donekle normalna. Imala sam do sada dijagnoze: Adnexoparametitis, Subakutni adnexitis, Colpitis, a hirurg mi je rekao da je moguće da imam hroničnu upalu slepog creva pa otuda bolovi, mada ginekolog kaže da je moguće da su priraslice....
Izvinjavam se na dužini posta.
U nadi da ću dobiti odgovor, unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pet Apr 01, 2011 10:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 02, 2011 5:28 pm
Postovi: 30
Niko? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pet Apr 01, 2011 2:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
AtinaM je napisao:
Niko? :(

Ma ne ide to tako brzo... :wink:
U principu cini mi se da vasa situacije nije tako strasna. Cudi me samo sto hirurg nije bio određeniji i što se nije izjasnio tacnije oko tog slepog creva i hronnične upale.
Ako vam bol drastično remeti kvalitet života možda da probate sa nekom laparoskopskom operacijom? Ako nije strasno i cesto onda mogu i analgetici i sunčanje, pa ako se ikad ukaze ppotreba - laparoskopska operacija....
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Sub Apr 02, 2011 11:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 02, 2011 5:28 pm
Postovi: 30
Hvala Vam puno na odgovoru!!!!! :)
Što se hirurga tiče, rekao mi je da ako je slepo crevo u pitanju, ono će verovatno u jednom momentu pući pa ćemo ga izvaditi i kada se javi bol da popijem Baralgetas..... Eto, to je sve sa njegove strane.
Kada sam ginekologa pitala za laparoskopsku operaciju, rekao mi je da sam mlada. Zatim sam postavljala niz pitanja o eventualnoj trudnoći jer, naravno, jednog dana planiram da imam dete, rečeno mi je: "Nemoj oko toga da se brineš ako ne planiraš sada da imaš decu. Kad budeš pokušavala da zatrudniš i vidiš da ti ne ide minimum 2 godine, dođi da lečimo problem."
Moram priznati da je sve to (tj. višemesečno obilaženje lekara, silni lekovi i dijagnostički postupci a pritom mi niko ne govori u čemu je konkterno problem) počelo da remeti i moje psihičko stanje.

I sada se stvarno izvinjavam, ali imam još samo 2 pitanja... :)
Da li mogu samoinicijativno da uradim laparoskopsku operaciju i da li ona ima veze sa tim što imam 20 godina?
Stvarno ne bih želela da jednog dana ne mogu da imam decu zbog problema koji je možda mogao na vreme da se reši.... :/
Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Sre Apr 06, 2011 8:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
AtinaM je napisao:
Hvala Vam puno na odgovoru!!!!! :)
Što se hirurga tiče, rekao mi je da ako je slepo crevo u pitanju, ono će verovatno u jednom momentu pući pa ćemo ga izvaditi i kada se javi bol da popijem Baralgetas..... Eto, to je sve sa njegove strane.
Kada sam ginekologa pitala za laparoskopsku operaciju, rekao mi je da sam mlada. Zatim sam postavljala niz pitanja o eventualnoj trudnoći jer, naravno, jednog dana planiram da imam dete, rečeno mi je: "Nemoj oko toga da se brineš ako ne planiraš sada da imaš decu. Kad budeš pokušavala da zatrudniš i vidiš da ti ne ide minimum 2 godine, dođi da lečimo problem."
Moram priznati da je sve to (tj. višemesečno obilaženje lekara, silni lekovi i dijagnostički postupci a pritom mi niko ne govori u čemu je konkterno problem) počelo da remeti i moje psihičko stanje.

I sada se stvarno izvinjavam, ali imam još samo 2 pitanja... :)
Da li mogu samoinicijativno da uradim laparoskopsku operaciju i da li ona ima veze sa tim što imam 20 godina?
Stvarno ne bih želela da jednog dana ne mogu da imam decu zbog problema koji je možda mogao na vreme da se reši.... :/
Unapred hvala!

Za početak da promenite hirurga i ginekologa :)))) (Sterilitet se leči posle 1 godine pokušavanja da ostanete trudni, sve nakon toga zahteva detaljna ispitivanja, znači nije 2 godine kao što moj cenjeni kolega kaže). Ali nemojte da razmišljate previše o tome. Što se tiče laparoskopske operacije, indikaciju treba da postavi lekar koji ce Vas operisati...
U međuvremenu uradite cervikalni bris na hlamidiju,mikoplazmu i ureaplazmu. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Čet Apr 07, 2011 6:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 07, 2011 6:41 pm
Postovi: 2
Postovani,
imam 2 pitanja.Prvo, dobila sam kao terapiju da stavljam 10 orvagil vaginaleta, medjutim dobila sam menstruaciju posle 8.dana a pise da nije preporucljivo koristiti ih tokom menstruacije.Sta da radim?
I drugo, da li je jako opasno imati odnose u danima kada se nocu stavljaju vaginalete?Uz koriscenje kondoma?
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pet Apr 08, 2011 10:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
mina34 je napisao:
Postovani,
imam 2 pitanja.Prvo, dobila sam kao terapiju da stavljam 10 orvagil vaginaleta, medjutim dobila sam menstruaciju posle 8.dana a pise da nije preporucljivo koristiti ih tokom menstruacije.Sta da radim?
I drugo, da li je jako opasno imati odnose u danima kada se nocu stavljaju vaginalete?Uz koriscenje kondoma?
Unapred hvala

Nije opasno imati odnose pod tim uslovima (naravno ukoliko vaginaletu stavite posle odnosa :wink: )
Što se tiče menstruacije stavite preostale vaginalete kad vam prođe krvarenje...
Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pet Apr 08, 2011 10:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 07, 2011 6:41 pm
Postovi: 2
Puno Vam hvala! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pet Apr 08, 2011 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 08, 2011 2:44 pm
Postovi: 4
Pozdrav.
Moje je pitanje koja je razlika izmedju dinodaktanola i fluomizina.
Naime, imala sam 5.grupu sekreta i nekim vaginaletama koje sam koristila 10 dana (po receptu lekara) sam spustila na 3.grupu. Radila sam krv i urin, i u urinu imam povecan br. leukocita (75), i doktorka tvrdi da ne to zbbog sekreta, ali da po koriscenjju ovig vaginaleta opet uradim test mokrace pa da vidimo. U medjuvremenu sam dosla u svoj rodni grad i odlucila da tu uradim sve analize. Doktorka (nova) mi je rekla da uzmem fluomizin, pa da po smanjenju sekreta opet radim urin kao i ostale analize. U stvari, sve se poklapa, tj. receno mi je sve isto, osim tih vaginaleta, pa me zanima da mi uporedite iste, da bih znala koje da uzmem (inace u 2 apoteke gde sam bila nemaju fluomizin vec samo ginodaktanol).

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Sub Apr 09, 2011 10:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 08, 2011 2:44 pm
Postovi: 4
Zaista mi je sto pre potreban odgovor da bih pocela terapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pon Apr 11, 2011 8:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Andritj je napisao:
Zaista mi je sto pre potreban odgovor da bih pocela terapiju.

Jako ste mi konfuzni, a cini mi se ni ti Vasi doktori nisu bas bolji. Znaci, nema spuštanja peete na treću grupu jer to nema veze s mozgom. Dakle imali ste Trichomonasnu infekciju koju ste verovatno lečili Orvagilom (bar se nadam) a nakon toga je sekret ukazivao na nespecifičnu inflamaciju. Uradite pregled sedimenta urina i urinokulturu, i vaginalni bris (mikrobiološki) pa kad Vam stignu rezultati možemo da pričamo o terapiji. Ovako ne ide... Fluomizin ćete teško naći pošto je to relativno nov preparat, ali nemojte se preterano truditi pošto i nije neko čudo. Polygynax vaginalete će Vam isto tako završiti posao ako Vam ne odgovara da ponovo radite briseve (12 dana)
P.S. Obavezno uradite urinokulturu
Pozz :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pon Apr 11, 2011 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 08, 2011 2:44 pm
Postovi: 4
Hvala vam puno. E sad, ako pregled sedimenata jeste to sto mi je napisano na nalazu, onda je 15 (imam 27godina), bris mi nije radjen, a svi nalazi su u savrsenom redu osim tih leukocita u urinu (dr. misli da je to uzrokovano sekretom) kad sam imala 5.gr jesam koristila orvagil vaginalete + tablete, i sekret mi se iz sluzavog promenio u beli i blago grudvicasti. Po forumu vidim da to ukazuje na candidu sto meni dr. nije rekao, vec samo da je 3.gr, da uzmem fluomizin (koji ne mogu naci) i da nakon toga radim opet urinokulturu, pa onda sva ostala testiranja. Hvala Vam puno, nadam se da je polygynax dostojna zamena. Javicu se po odradjenom urinotestu opet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pon Apr 11, 2011 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 08, 2011 2:44 pm
Postovi: 4
Hvala vam puno. E sad, ako pregled sedimenata jeste to sto mi je napisano na nalazu, onda je 15 (imam 27godina), bris mi nije radjen, a svi nalazi su u savrsenom redu osim tih leukocita u urinu (dr. misli da je to uzrokovano sekretom) kad sam imala 5.gr jesam koristila orvagil vaginalete + tablete, i sekret mi se iz sluzavog promenio u beli i blago grudvicasti. Po forumu vidim da to ukazuje na candidu sto meni dr. nije rekao, vec samo da je 3.gr, da uzmem fluomizin (koji ne mogu naci) i da nakon toga radim opet urinokulturu, pa onda sva ostala testiranja. Hvala Vam puno, nadam se da je polygynax dostojna zamena. Javicu se po odradjenom urinotestu opet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Sre Apr 13, 2011 3:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 13, 2011 3:05 pm
Postovi: 3
Postovani,
ja sam prosle nedelje bila kod ginekologa zbog uklanjanja polnih bradavica. Pre svega, ja nisam sigurna da su sve uklonjene, a isto tako rekla mi je da imam neku ranicu na materici. Zabrinula sam se dosta, ali na moje pitanje sta bi to moglo sve da bude i kako to da proverim, rekla mi je da cemo raditi sve te analize kada dodjem kod nje na kontrolu za mesec, mesec i po dana. E sada, da li je dobro da se ceka toliko? Ona mi uopste nije delovala zabrinuto pa ne znam da li samo ja panicim bez razloga, ili ipak to treba ranije proveriti . . . Ja sam Papa test radila pre nekih sedam meseci, i bilo je sve u redu tada . . .Hvala vam unapred na odgovoru . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Čet Apr 14, 2011 12:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 18, 2007 9:48 am
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Molim nekoga od lekara da preporuci lek koji bih mogla da koristim.
Dr. me je uputio da izaberem na osnovu antibiograma.
U pitanju su bakterije u brisu, a preporuceni lekovi su: Panklav, Pentrexyl, Eritromicin i Sinacilin. Iz ranijeg iskustva napominjem da mi Eritromicin ne odgovara bas najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: