Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ORALNA KONTRACEPCIJA
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 10:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
Ja se unapred izvinjavam,neki ce reci "pisalo se dosta o tome",ali ja moram postaviti novu temu sa konkretnim pitanjem,kako bih dobila konkretne odgovore.
Dakle:sme li zena sa urednim ginekoloskim nalazima da na svoju ruku,po sopstvenom izboru zapocne sa oralnom kontracepcijom?
Molim za vase savete,iskustva,sugestije.Hvala!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ORALNA KONTRACEPCIJA
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 11:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
NE! NE i nikako NE sami da pochinjete oralnu kontracepciju!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ORALNA KONTRACEPCIJA
PostPoslato: Sub Mar 13, 2010 12:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 08, 2010 8:40 pm
Postovi: 8
Ovde se neces usreciti sa savetima odmah da ti kazem, ovde ti niko ne zna reci sta dobro a sta lose nosi ta vrsta kontracepcije...
A i ti si vrlo hrabra cim si tako odjednom odlucila da koristis tako nesto i to jos i da ne odes prethodno kod ginekologa na savetovanje ...

Vrlo "mudro"

Tri put meri jednom seci !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ORALNA KONTRACEPCIJA
PostPoslato: Sub Mar 13, 2010 11:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
nije to odjednom,posle odradjenih analiza razgovarala sam sa dr o mireni,ona kao nije za spiralu ni u kom slucaju vec za oralnu kontracepciju,pa je ostalo na tome (posto je bila u guzvi),da sledei put popricamo i dogovorimo se sta da pocnem da uzimam.Eto!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ORALNA KONTRACEPCIJA
PostPoslato: Sub Mar 13, 2010 1:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 31, 2009 3:14 pm
Postovi: 131
evo ja mogu da kazem sta dobro donosi oralna kontracepcija.
a posto je spy ginekolog vec savetovao da pocne da koristi pilule ,znaci ona samo treba da odluci koje ce...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ORALNA KONTRACEPCIJA
PostPoslato: Sub Mar 13, 2010 5:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
Yaz (najverovatnije) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ORALNA KONTRACEPCIJA
PostPoslato: Pet Mar 26, 2010 7:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 26, 2010 7:20 pm
Postovi: 3
Kada vec spomenusmo yaz kontraceptivne tablete, imam jedno pitanje.

Naime, ja sam sad na drugoj kutiji ovih kontraceptivnih pilula. A ovo mi je prvi put u zivotu da, naravno, uz konsultaciju sa ginekoloshkinjom, uopste korsitim ovu vrstu kontracepcije.

ALI, jos na 21. piluli prve kutije, dobila sam krvarenje, mnogo pre datuma kada je trebalo da dobijem menstruaciju. I xy puta sam prochitala onu knjizicu koja ide uz pilule i tamo je napomenuto da se kod malog broja zena moze javiti obilnije krvarenje, nalik menstrualnom, pri kraju uzimanja kutije.

Te, ja to izignorisah i krenuh na drugu kutiju, menstruaciju sam dobila kada je trebalo, ali krvarenje se nastavilo i posle (sa menstruacijom traje ukupno 11 dana), na samom sam kraju ove druge kutije. U pitanju je daleko gushce i tamno braon krvarenje.
I jako me brine, a doktorka mi je na odmoru do polovine aprila.

Te sad vagam treba li odmah da odem nekom drugom lekaru ili ne. :paranoja:

Cenila bih mudru rec od nekoga strucnog/upucenog, jerbo sve zene oko mene nisu imale taj problem uopshte, a niko nije uzimao ni ove konkretne kontaceptivne pilule, vec uglavnom logest. Mozda je problem u nachinu na koji moje telo reaguje na yaz :( .

Unapred hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ORALNA KONTRACEPCIJA
PostPoslato: Sub Mar 27, 2010 8:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 9:44 am
Postovi: 139
To sto opisujete je probojno krvarenje, koje se moze javiti u toku prvih 3-4 meseca koriscenja kontraceptivnih pilula. Nadam se da ste uradili kolposkopiju pre koriscenja pilula da bi se iskljucilo krvarenje iz cerviksa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ORALNA KONTRACEPCIJA
PostPoslato: Sub Mar 27, 2010 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 26, 2010 7:20 pm
Postovi: 3
Ginekoloshkinja mi je pre prepisivanja pilula uradila Papa test, i uzela uobichajeni vaginalni bris. Ssve je bilo ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ORALNA KONTRACEPCIJA
PostPoslato: Pon Mar 29, 2010 12:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 26, 2010 7:20 pm
Postovi: 3
Interesuje me da li bi to eventualno krvarenje iz cerviksa/bilo shta drugo shto bi moglo izazvati ovo produzeno krvarenje moglo da se iskljuchi samo Papa brisom i obichnim pregledom.
Pretpostavljam da ne :( .

Tek sad shvatam da mi u zivotu nije radjena/preporuchena kolposkopija od strane ginekoloshkinje kod koje idem godinama. :o :oops: :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ORALNA KONTRACEPCIJA
PostPoslato: Uto Mar 30, 2010 5:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Ovde se neces usreciti sa savetima odmah da ti kazem, ovde ti niko ne zna reci sta dobro a sta lose nosi ta vrsta kontracepcije...
A i ti si vrlo hrabra cim si tako odjednom odlucila da koristis tako nesto i to jos i da ne odes prethodno kod ginekologa na savetovanje ...

Vrlo "mudro"

Tri put meri jednom seci !!



Ja stvarno ne znam sta vi zene ocekujete da vam se toliko prica o oralnoj kontracepciji. Zna se cemu sluzi, postoji par vrsta izmedju kojih sa vasim ginekologom izaberete prema pregledu, karakteristikama menstrualnog ciklusa, da li je cisto zbog kontracepcije ili postoji jos neki problem, koji se moze resiti pilulama. Bitno je redovno uzimanje, uvek u i sto vreme. nema dlakavosti, gojenja, ponekad osecaj naduvenosti(To je sve prilicno individualno), ponekad probojna krvarenja u prvih par meseci koriscenja ili nakon dugog koriscenja. Imaju svoje nezeljene efekte, retke, kao i svi lekovi i postoje stanja u kojima se ne smeju piti i zato vam je neophodan prethodni pregled. Kod vecine zena se ne uzimaju hormonske analize pre uvodjenja terapije, ali opet to zavisi. Nema univerzalog resenja, ali ni ne znam kakve teske filozofije...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: