Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Strah od papa testa :(
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 2:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Pre mesec dana sam bila kod ginekologa zbog simptoma slicnim onim od ranije, kada sam imala Eserihiju i Candidu. Posto je bilo vreme praznika, bez radjenja brisa mi je dato da koristim Polyginax i da pijem Lactogin 6 nedelja jer je moja doktorka smatrala da mi se sve to desava zbog pada imuniteta, pa ce biti jos gore ako mi jos bude dala i antibiotike.
E sad. . .Ja cu uskoro otici svakako na kontrolu briseva. Ali problem je sa papa testom i kolposkopijom. :(
Poslednji put sam radila krajem 2007 :oops: ,znam sramota! Tada mi je dr nasla neku ranicu , brojne leukocite i znakove vakuolarizacije (?) i napisala je Cervicitis chronica :o i dala mi samo vaginalete kantariona.
Ja bi trebalo da uradim papa sad, ali se jako bojim .. :cry:
Za 2 meseca se udajem i bojim se sta se za ovo vreme napravilo sa tom ranicom :o , i svasta mi prolazi kroz glavu : da cu morati na operaciju, da cu otkazati vencanje zbog bolesti .. . :cry:
A o tome da mozda necu moci da ostanem trudna i sumnjam da nesto sa mnom mozda nije u redu bolje i da vam ne pricam. . .
Da li je neko od vas imao ranicu sa dosta leukocita i kako se to na kraju zavrsilo? Ja se mnogo bojim da odem kod lekara. . . :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 8:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Imala sam ranicu sa dosta leukocita,pre nekoliko godina.Posle terapije se to saniralo.Ako je papa test u redu, to nije nista strasno.Meni je doktorka rekla da je to normalna pojava kod vecine zena,i da to nije nikakva rana,nego unutrasnja sluzokoza izviri na povrsinu,a ona je osetljivija,pa moze doci do upale.To nema veze sa ostajanjem u drugom stanju,trudnoca je cak poželjna.Samo treba kontrolisati papa testom jednom godisnje,i ako nema promena,to se ne skida.Posle toga sam rodila jos jedno dete,a kada sam je dobila starije dete mi je imalo dve godine.Idi slobodno na pregled i nemoj da se previse brines,sigurno ti je ranica zarasla,inace bi imala krvarenje van ciklusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 9:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Hvala ti puno na ohrabrujem odgovoru! Slika


Sutra bi trebalo da dobijem menstruaciju, kada prodje cu svakako otici kod lekara. Nadam se da ce sve biti ok . ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strah od papa testa :(
PostPoslato: Čet Feb 25, 2010 10:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
evo me da se javim posle dosta vremena. . .

danas sam dobila rezultat papa testa, i moja doktorka nije zadovoljna. :(
napisala je da je II grupa ali da nalaz mora da se ponovi zbog znakova jake inflamacije. kolposkopski je sve bilo u redu, pitala sam za ranicu i rekla je da je skoro i nema i da je vrlo zanemarljiva .. .

rekla sam da sam imala ranije eserihiju i candidu zajedno i rekla je da sledece nedelje kada mi prodje menstruacije obavezno dodjem da uradimo briseve jer ovo mora da se leci, pa da posle toga uradimo ponovo papa, recimo kroz 3 meseca. ..

ja sam skoro pila panklav zbog upale uva i verovatano cu morati ponovo da pijem antibiotik jer se nisam izlecila, pa ce mi i nalaza posle svega biti verovatno lazno sterilan ..

rekla je da mi je papa II grupa ali da su celije izmenjene zbog te inflamacije. . :roll:

mislim da je u pitanju to sto moja dr smatra da treca grupa sekreta ne treba da se leci, a stalno mi je pisala dijagnozu cervicitis chronica .. :cry:

sada sam jako zabrinuta . .molim vas za misljenje.

p.s. planiram trudnocu, ali me je ovo sada malo zabrinulo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strah od papa testa :(
PostPoslato: Pet Feb 26, 2010 4:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 1:49 pm
Postovi: 39
Moja dg je vec godinama kao i tvoja... stalno neke upale i hronicni cervicitis...
Izmedju dve trudnoce (sad sam trudna), ustanovili su mi da imam IIIa grupu pape zbog hronicnog cervicitisa koji je potrvrdjen biopsijom. Nakon nedelju dana uradjena mi je mini konizacija sa omcicom, pa je hp nalaz isecka takodje potrvrdio hronicni cervicitis (i to bas veliku upalu i dugotrajnu) i posle dva meseca od konizacije sam ostala u drugom stanju. Sad sam pred porodjajem... Papa mi je sada II grupa, ali imam opet ranicu na grlicu... svi testovi na bakterije su negativni... Posle porodjaja se moram opet pozabaviti grlicem jer to je moja boljka...
Bitno je da redovno ides na preglede, papa + kolposkopija i nemas brige... Nemoj vise dopustiti da toliko cekas i da posle strahujes. Papa test sam po sebi i nije tako pouzdan, kazu da je samo 60% tacan, tako da je kolposkopija pozeljna...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strah od papa testa :(
PostPoslato: Pet Feb 26, 2010 5:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Myca,
nije mi jasno od cega hronicni cervicitis ako su svi brisevi sterilni, sta je ona uzrok upale i infekcije?
ja jesam ranije imala eserihiju, ali je lecene i posle toge su mi brisevi bili uvek sterilni.
takodje je uvek bilo sterilno na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu.
bas me je zabrinulo sto je rekla da ima izmenjenih celija, ali da su izmenjene bas zbog te jake inflamacije .. :(
moram da vidis sta ce biti sa ovim sada .. ali ubuduce cu da insistiram da se II grupa sekreta leci! pa nije normalno da to postane hronican problem. . . :(
jel si ti koristila kantarion, iriator jel koristis, jel se i suprug lecio ili samo ti . . ?
hvala ti sto si se javila :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strah od papa testa :(
PostPoslato: Pet Feb 26, 2010 8:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Cevicitis chronica je dg koja objasnjava izgled sluzokoze grlica pod kolposkopom, nakon dugotrajne infekcije, a ta se sluzokoza nije jos oporavila. Briseve treba svakako uraditi, jer dok se ne zaleci infekcija, pomaka nece biti. Ako je u pitanju E. coli, enterokok i sl bakterije, koje cesto prave ovaj problem, jer kod zena lako "pretrce" iz anusa u vaginu, onda treba ispiti jednu turu antibiotika po antibiogramu i na dalje raditi na obnovi vaginalne flore, jacanju imuniteta, jacoj higijeni. ovo pricam iz iskustva, jer su ginekolozi skloni da daju antibiotike do iznemoglosti, dok ne pobiju svu dobru floru, vama se vec sve smucilo, a ove bakterije i dalje zive. to znaci da izlecenje moze da potraje, ali je tako bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strah od papa testa :(
PostPoslato: Sub Feb 27, 2010 12:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
htedoh gore da napisem da cu ubuduce insistiranje na lecenju III grupe, a napisala sam druge

danina, znam i ja to. . ali mi nije jasno kako to predje? pa ako neko vodi racuna o higijeni, onda ja vodim . . zato mi je i prava naucna fantastika kada mi se ovo desi :oops:
o stetnom dejstvu antibiotika je izlisno i govoriti. .jos sam ja sad pila prvo panklav, pa sad pijem neki xorimax . .posle ovoga ce mi tek biti haos, a briseve jos nisam ni uradila :roll:
meni je dr ranije davala da pijem lactogin tablete posle upotrebe antibiotika, one sadze zive laktobaciluse, pa obnavljaju floru .. naravno podrazumeva se da se pre toga izlecite, one su samo pomoc, a ne sredstvo lecenja infekcije.
jel ima jos neko iskustva sa upotrebom irigatora protiv ovakvih stanja?
jos mi je dr rekla da je kolposkopski sve u redu, da ranice skoro i nema. ..a kao videcemo kako je citoloski. i eto kako je. . :(

ja sam ozbiljno razmisljala o trudnoci, ali sada sam se ozbiljno zamislila . . :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: