Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: zacece
PostPoslato: Čet Feb 17, 2011 7:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 16, 2011 4:33 pm
Postovi: 4
Ja i zena pokusavamo za da dobijemo bebu skoro 2 godine ona je radila ginekoloske preglede papa test ,hsg,mestuacija je redovna,koliposkopija ,imala je kandidu i hlamediju bakterije su neutralisane ja sam radio spermiogram i sve je u redu neznam sta da vide radimo .Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zacece
PostPoslato: Pet Feb 18, 2011 12:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
A da li ste vi eliminisali kandidu i chlamdiu, koliko negativnih rezultata je imala zena treba min tri da bi ste bili sigurni.Prekomerna tezina i ona zna da utice na plodnost?Spoljni faktori kao sto je stres i iscekivanje zaceca jako uticu, verujte mi da znam, ljudi uglavnom koji imaju ovakvih problema tvrde da ne misle o tome i da im je sve jedno a u sustini se jako nerviraju i to i tek kako utice na plodnost.Duvan?Alkohol? Ako je sve eliminisano, iskljucite mozak, nemojte pokusavati ostati u drugom stanju , odustanite od POKUSAVANJA,opustite se i zivite svoj zivot kako ste ga ziveli pre ovog opterecenja i desice se kada se desi.Ako je sve ok a zaglibite u beskrajnim ispitivanjima ciji je cilj da lekar vise zaradi, emotivno i psihicki ce te samo sebe jos vise iscrpiti i onda opet nista.Neznam koliko imate godina , ako ste mladji od 35 onda imate vremena jos koju godinu da se opustite al ako niste sansa moze godinama samo da opada pa ste mozda kandidat za vestacku oplodnju.Sve u svemu puno srece vam zelim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zacece
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 1:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 16, 2011 4:33 pm
Postovi: 4
Moja zena je imala kandidu i chlamidiju ali je pila antibiotike i eliminisene su, ja sam takodje isao na pregled i nisam imao bakterije tj. nalaz je bio uredan. Zena ne zeli vise da ide na preglede jer osim bakterija (koje su sad eliminisane) nije imala nikakvih drugih problema,sve je fizioloski u redu. Ona ne razmislja vise o zacecu, i svaki put kad pricam sa njom o tome postane nervozna i govori mi da joj to ne spominjem jer ne zeli o tome da misli i da je to bozija volja, tj. bice kad bude sudjeno !!! Jeste li se i vi tako pomirili sa sudbinom i jednostavno cekali ? Ne znam sta vise da mislim...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zacece
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 04, 2010 3:06 pm
Postovi: 39
A koliko imate godina? To je veoma vazna informacija koju nemamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zacece
PostPoslato: Ned Feb 27, 2011 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 16, 2011 4:33 pm
Postovi: 4
28 ja a zena 24 godina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zacece
PostPoslato: Ned Feb 27, 2011 10:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 04, 2010 3:06 pm
Postovi: 39
Pa u tim godinama, stvarno nema potrebe za zabrinutoscu, pogotovo sto su vam oboma nalazi lekara u redu. Naprosto, mislim da jeste vreme da se malo opustite oboje, jer je i psiholoski momenat bitan pri zacecu. Ne vidim u odluci Vase supruge nikakvo "prepustanje sudbini" vec jednostavno zelju da na neko vreme pusti stvari da idu svojim tokom.
Ne znam da li sam u pravu, to je samo moje misljenje. Mozda ce se pojaviti neko ko drugacije razmislja, ali, kako god, odluka je samo na vama.

Puno srece zelim i pozdrav. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zacece
PostPoslato: Pon Feb 28, 2011 2:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Kod nas jeste na kraju bio slucaj da dokle god smo pokusavali i brinui se i pricali nista se nije dogodilo.Kada smo nakon godinu dana skroz zaboravili na temu i utvrdili da kad nam jednog dana dodje mozemo i da usvojimo al nam je lepo i ovako sami sa sobom dok smo i eto meni dve crtice:)
Mi smo se uzeli kada sam imala 21 na bebi smo radili do moje 26 a ja sam se porodila u 28.Al opet to je nas individualni slucaj cula sam za dosta njih koji su slicno prosli al opet je pitanje dali su ih doveli isti faktori na taj put.Sta da vam kazem mladi ste nemojte misliti o tome i uzivajte jedno u drugom pa kad dodje vreme doci ce.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: