Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: zavaljena materica
PostPoslato: Pet Jul 13, 2007 10:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 2:15 pm
Postovi: 54
Receno mi je da takav polozaj materice otezava ostajanje u drugom stanju.
Da li jos neka od vas ima zavaljenu matericu, a uspela je da zatrudni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 13, 2007 1:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 7:39 pm
Postovi: 118
Lokacija: Beograd
Ja licno ne,ali moja rodjaka ima taj slucaj.Naime ona ima 23 i njoj lekar rekao da joj je materica toliko zavaljena da verovatno nikada nece moci da ostane u drugom stanju.Medjutim, samo 3 meseca nakon te njegove dijagnoze ona je ipak bez ikakve terapije zatrudnela i sada je vec pred porodjajem.Tako da to verovatno nema mnogo znacenja s moje nestrucne strane.Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 14, 2007 4:47 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Moja baba i mama i ja - sve tri imamo tu famoznu zavaljenu matericu. A baba je govorila kako zatrudni samo ako pogleda muske gace kako se suse na zici :o :oops: Ni mama ni baka dakle nisu imale nikakve probleme vezane za polozaj materice. Ja jos nisam pokusavala da zatrudnim, mada su meni rekli i da mi je materica manja (4cm a ne nekih 6cm koliko treba) ali isto tako da je sve to individualno i da ce trudnoca to regulisati. Ono sto sve tri imamo (ili smo u svoje vreme imale) jesu menstrualni bolovi i kontrakcije koje smo osecale iskljucivo u ledjima a ne u stomaku pa smo to onako laicki povezale sa zavaljenoscu materice...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 16, 2007 10:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
ja imam zavaljenu matericu, i evo me sa dvojkicama bez problema tj imala sam problem druge vrste, ali to nije bio uzrok, opusti se

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 9:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 08, 2006 5:11 pm
Postovi: 55
kazite mi da li postoji neka oznaka za zavaljenu matericu ili vam je vas ginekolog to rekao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 9:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Okt 16, 2006 2:14 pm
Postovi: 102
Meni je moja doktorka rekla da imam zavaljenu matericu pri prvom UZ koji sam ikad imala.
Ne znam da li mi je moje stanje otezavalo da ostanem u drugom stanju, s obzirom da bebu nisam planirala, a evo me u 8oj nedelji. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 24, 2007 2:40 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Meni je ginekolog rekao ali je jedan od simptoma koje imamo i moja mama i baba i ja - menstrualni (i posle, porodjajni) bol je u glavnom u ledjima a ne u stomaku. I moja baba se porodila na sve cetiri a i mama je pricala da je imala tu potrebu ali se porodila u klanici zvanoj Narodni front pa joj nisu dali :evil:

I ja sam primetila da, kada imam bolne menstruacije, lakse mi je kada lezim na stomaku savijenih nogu. Predpostavljam da to ima veze sa tim da je materica zavaljena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 24, 2007 4:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 09, 2007 11:33 pm
Postovi: 63
Imam zavaljenu matericu i evo trudna sam drugi put,a obe trudnoce su se desile lako i spontano.
Jedino sto mi dr uvjek na pregledu konstatuje da je zavaljena,ali da ce se tokom trudnoce namjestiti u normalan polozaj.
Nisam osjecala nikakve probleme zbog zavaljene materice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zavaljena materica
PostPoslato: Sub Avg 22, 2009 11:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 22, 2009 11:17 pm
Postovi: 0
ja imam zavaljenu matericu i godinu ipo dana koliko mi je trebalo da ostanem trudna su mi bili kao vecnost,ali se to desilo.jeste mozda malo teze ali se dogodi imam cerku od godinu i tri meseca sad i jako lako sam se porodila ,sada sam opet trudna tri meseca,i jedino sto je u drugoj trudnoci malo teze tj. nesmes pola od onog sto si u prvoj trudnoci smeo ali uspelo. tako da moja zavaljena materica deluje :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: