Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Menstruacija?!
PostPoslato: Pon Dec 27, 2004 2:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:19 am
Postovi: 5
Imam jedno pitanje u vezi menstruacije..stvari stoje ovako..mensturacija mi kasni 30 dana pa me zanima da li moze toliko kasniti a da to ne znaci da sam trudna? Desavalo se i prije da kasni po 15-16 danaa ali prvi put ovako dugo..sto se tice spolnih odnosa imala sam ih sa deckom i svaki put je koristio kondom i izvrsavao je eakulciju van "mene"... :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 27, 2004 9:59 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Kao sto je uzrok da menstruacija kasni 15 ili 16 dana, taj isti moze da bude odgovoran i za kasnjenje od 30 i vise dana. U svakom slucaju savetujem , makar test na trudnocu. Savet je kontrola kod ginekologa radi utvrdjivanja uzroka neredovnih menstruacija. Prim. Dr lj.Presetnik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 27, 2004 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:19 am
Postovi: 5
dr Presetnik je napisao:
Kao sto je uzrok da menstruacija kasni 15 ili 16 dana, taj isti moze da bude odgovoran i za kasnjenje od 30 i vise dana. U svakom slucaju savetujem , makar test na trudnocu. Savet je kontrola kod ginekologa radi utvrdjivanja uzroka neredovnih menstruacija. Prim. Dr lj.Presetnik


Hvala na odgovoru...evo jos jedno pitanje..da li se dogadjaju da takva stvari da jedan ciklus jednostavno bude preskocen i onda kasnije opet ide sve svojim tokom? ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 27, 2004 10:54 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Dogadja se i takva situacija, narocito ako je bila u sklopu nekog psiho-fizickog napora ili kako se moderno kaze stresa. Tada se cesto ultrazvucno konstatuju funkcionalne ciste na jajniku, koje nestaju nakon mesec do dva dana. Kao sto rekoh nije na odmet posetiti ginekologa. Prim. Dr lj.Presetnik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 28, 2004 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:19 am
Postovi: 5
dr Presetnik je napisao:
Dogadja se i takva situacija, narocito ako je bila u sklopu nekog psiho-fizickog napora ili kako se moderno kaze stresa. Tada se cesto ultrazvucno konstatuju funkcionalne ciste na jajniku, koje nestaju nakon mesec do dva dana. Kao sto rekoh nije na odmet posetiti ginekologa. Prim. Dr lj.Presetnik


Napravila sam test trudnoce i on mi je pokazao pozitvno :( ,ali nije mi jasno kako?Cula sam da taj test nije pouzdan i da moze pokazati pozativno ako se radi o nekoj upali ili nesto slicno...znate li vi sto o tome??A nisam imala ni osjetila nikakve simptome trudnoce..Pregled kod ginekologa imam zakazano tek 3.1.05


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 03, 2005 9:36 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Retko kada je test lazno pozitivan i uglavnom je vezan za endokrine probleme. U svakom slucaju , kod vaseg ginekologa ce te tacno saznati starost trudnoce, jer je to bar siguran znak da ste zdravi, tj. bez problema. Prim. Dr lj.Presetnik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Menstruacija?!
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 13, 2009 2:52 pm
Postovi: 3
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Kasni mi menstruacija 11 dana...pre jedno mesec dana pokusala sam da spavam sa svojim deckom,to bi nam bio prvi put i njemu i meni,nismo uspeli,u stvari vrlo malo je usao,ali tu smo stali,nismo pokusavali dalje...a onda sam osetila neku vlaznost i nesto belicasto sa spoljasnje strane vagine...ne znam dal je to moj decko svrsio..ako jeste,da li je moguce da zatrudnim i ako nismo imali polni odnos?

_________________
Maja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 3:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
ako je svrsio ima sanse


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Menstruacija?!
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 13, 2009 2:52 pm
Postovi: 3
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Ali himen nije probio,nije bilo ni krvi,cak nije ni usao unutra...ne znam sta da mislim...

_________________
Maja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Menstruacija?!
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 13, 2009 2:52 pm
Postovi: 3
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Boli me jajnici i grudi kao kad treba da dobijem...da li je moguce da je zbog prehlade ili zato sto ja stalno razmisljam o tome,jer sam cula da je povezano sa psihom?A i prosli mesec mi je kasnila 9 dana.

_________________
Maja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: