Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Uvecan jajnik i cista!!! Ako moze pomoc...
PostPoslato: Ned Maj 22, 2011 12:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 21, 2011 11:19 pm
Postovi: 3
Ovako, zbog povećanog sekreta otisla sam kod ginekologa, sa povećanim sekretom se patim paaa nekoliko godina unazad i koji mi stvara mnogo problema... da bi mi otkrili da imam uvećan levi jajnik i cistu na jajniku vodenu koja ne puca. Negde sam pročitala da vodene ciste ne pucaju pa se malo brinem, ova moja neki izrod :cry: :cry: ... Jajnik je veličine materice tačnije 65*54. Poslednjih godinu dana, prvi dan menstrualnog ciklusa imam jake bolove, a poslednje tri godine ciklusi su mi prilicno neredovni, osim toga bolove i žigove nikakve nemam. Uradila sam papa i sve je u redu, uradila sam i marker CA 125 koji tek treba da nosim doktoru samo pise 38 na rezultatu, ne znam ni da li je to dobro ili ne.... I krv sam vadila i urin, sve je u redu, sem što imam povišenu sedimentaciju, 12. Što se tiče vaginalnog brisa, V mi je grupa , dobila sam da koristim Orvagil tablete. Inače nisam trudna i nisam radjala..

Prva doktorka kod koje sam isla je preporučivala punkciju, potražila sam drugo mišljenje i drugi doktor je rekao videće rezultate markera pa će znati, ali niti mi je pominjao cistu niti je rekao da li postoji cista uopšte i kolika je, nego samo pominje veličinu jajnika (Ništa mi nije jasno!!). Sad dok čekam da doktor dođe sa odmora i odnesem mu rezultate markera, stavljam obloge od belog vina na jajnik i pijem neki narodni lek, pošto sam cula da pomaže. Iskreno ne znam šta me vise brine, dali taj uvećani jajnik ili ta cista sto ne puca.

Interesuje me da li uopšte ima neki lek da se pije da ne bi došlo do uvećavanja jajnika??? Tačnije bilo kakvo vaše misljenje na celu ovu moju pricu mnogo ce mi značiti.. Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecan jajnik i cista!!! Ako moze pomoc...
PostPoslato: Pon Maj 23, 2011 11:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 21, 2011 11:19 pm
Postovi: 3
Bas niko... :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: