Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Iscedak iz bradavica
PostPoslato: Sub Nov 20, 2010 8:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 20, 2010 5:50 pm
Postovi: 4
Molila bih, ako neko ima slican problem da mi olaksa neizvjesnost i podeli sa mnom svoje iskustvo.
Naime, prvi put prije dvije godine sam imala bjelicast iscedak iz desne bradavice. Pri posjeti ginokologu, na palpatornom pregledu nije bilo nista. Receno mi je da uradim KKS, Fe i prolaktin, ali kako je to curenje prestalo, nisam otisla na navedene analize. :(
Medjutim, prije 7 dana, primetila sam ponovo isti iscedak iz desne, ali i braonkasti iscedak iz lijeve bradavice. Uradila sam UZ, ali je Dr. bio prilicno skrt na recima i predlozio iscedak na analizu. Uradila sam i hormone, ali cu tek za nekoliko dana znati rezultate. Labaratorijske pretrage su gotove, imam snizen MCH (sadrzaj hemoglobina u eritrocitu) i SE 16.
Nestrpljiva i unapred zahvalna! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iscedak iz bradavica
PostPoslato: Sub Nov 20, 2010 11:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Niste nam napisali koliko imate godina? Kakvi su vam ciklusi, redovni? Uzimate nekakve lekove? Imate li bilo kakve tegobe sa zdravljem? Tad prvi put je trebalo uraditi UZ dojke, bez obzira na palpatorni pregled. Prolaktin ok, nije mi jasno kakve veze ima KKS i Fe sa iscedkom dojke? Anemicni ste pored svega, sedimentacija je blago povisena, kakvi su vam leukociti, fibrinogen, kakva je urin (ako ste ga analizirali)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iscedak iz bradavica
PostPoslato: Ned Nov 21, 2010 3:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 20, 2010 5:50 pm
Postovi: 4
Da, zaboravila sam godine :wink: 27.g. Ciklus redovan, izuzev kasnjenja od 13 dana pre 3 meseca. Nikada nisam pila nikakve kontraceptivne pilule, hormonske terapije i sl. U principu, jedini lekovi su bili tokom lecenja prehlada, gripa...ali nista sto bi uticalo na ovo sad. Ne kazem ni je da labaratorijski nalazi imaju veze sa dojkom, nego je doktorka trazila te analize, pa sam, onako usput, i to pomenula. :) Urin je dobar, leukociti 6.56 (monociti 10.1%, baso .772%) sve ostalo je u granicama normale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iscedak iz bradavica
PostPoslato: Ned Nov 21, 2010 12:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
U svakom slucaju treba da resite tu anemiju i da sacekate rezultate prolaktina i analizu iscedka, samo ovaj put isterajte do kraja, jer nesto se desava :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iscedak iz bradavica
PostPoslato: Ned Nov 21, 2010 3:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 20, 2010 5:50 pm
Postovi: 4
Sada hocu sigurno... Nasla sam na netu da obicno taj iscedak bude prouzrokovan viskom prolaktina..ako nije u pitanju neka degenerativna promena. :( Hvala Dannina, pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iscedak iz bradavica
PostPoslato: Sre Nov 24, 2010 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 24, 2007 11:03 pm
Postovi: 29
Meni se takav iscedak javlja s vremena na vreme vec nekoliko godina. Ustanovljeno je da je prolaktin povisen (ujutro jako, ali se tokom dana on vrati u normalu). Uradili su mi magnetnu rezonancu hipofiza, jer je najcesci uzrok povisenom prolaktinu benigni tumor hipofize koji ima oko 40% zena, a da to ni ne znaju. No, ja ga nemam. Endokrinolog je kod mene utvrdila da je uzrok povisenog prolaktina stres. E, toga nikako da se oslobodim! Dala mi je da pijem neke tablete, ali sam od njih imala nesanice, pa sam prekinula na svoju ruku. Uredno radim UZ dojki jednom godisnje i sve je ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iscedak iz bradavica
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 20, 2010 5:50 pm
Postovi: 4
Ja konacno sutra idem kod endokrinologa. Taj iscedak je grudni hirurg opisao kao "oskudan", ma sta to znacilo, nadam se da nije nista alarmantno. Nego, interesuje me da li ti pregledi, kao sto su magnetna ili sl. trazi doktor,ako proceni da treba ili ste to na vas licni zahtev trazili? Pozdrav za NSmamu :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 90 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: