Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: operacija u privatnoj ili drzavnoj ustanovi
PostPoslato: Čet Nov 13, 2008 2:14 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 06, 2006 5:46 pm
Postovi: 86
Moram na operaciju endometrioze,ali posto sam iz crne gore a zelim da me oprise odredjeni doktor iz bg,molim vas da mi neko kaze vasa iskustva da li je bolje operisati se u privatnoj ili drzavnoj klinici,naime obje u svakom slucaju moram da platim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: molim vas odgovor
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 2:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 06, 2006 5:46 pm
Postovi: 86
Zar nijedna clanica foruma nema iskustvo da je operisana u privatnoj ustanovi :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2008 3:06 pm
Postovi: 35
Draga Dzeni,
ja ti mogu reci iz svog iskustva. Ja sam operisana u drzavnoj ustanovi, i nemam zamerki.
Mislim da nije bitno da li se operises na drzavnoj ili privatnoj klinici, vec ko te operise. Takodje po meni tu vrlo vaznu ulogu igra i anesteziolog. Meni je to bilo vrlo bitno, jer se uzasno plasim anestezije. U gradu gde ja zivim je privatno operisana moja drugarica, gde dr anasteziolog nije ni sacekao da se devojka skroz razbudi iz anestezije, i da je proprati jos neko vreme, vec je rekao da ga pozovu ako zatreba. Meni se to ne svidja, ali s druge strane, ne znaci i da su svi privatnici takvi.
Po tvom postu sam ukapirala da ti vec znas ko ce da te operise, ali taj doktor radi i privatno i drzavno pa ne znas gde da ides.
Ako su uslovi iole normalni, a u pitanju je isti doktor, ja glasam za drzavno, jer ne daj Boze da nesto podje naopako, u bolnici imas svu potrebnu pomoc, tu mislim na lekare specijaliste (raznorazne, zlu ne trebalo).
Postoje privatne klinike koje rade pomocu stapa i kanapa, i ceo protokol oko pripreme za operaciju ne ispostuju kako treba, ali sigurno da ima i takvih koji rade sasvim zadovoljavajuce i na nivou. Zato oprez i za jedne i za druge.
Ja sam istu takvu dilemu imala pre 2 godine kad sam operisala miom na materici, u pitanju je bio doktor koji je radio i privatno i drzavno. Privatno bih platila 500 evra, a ovako sam platila 250 din za 5 dana u bolnici. Apsolutno mi je dr bio posvecen i bila sam zadovoljna tretmanom.
Tako da je za operaciju prevashodno bitan dr koji ce da te operise, a ne da li ce to biti u drzavnoj ili privatnoj ustanovi.
Puno srece, sta god odlucila.
I jos nesto, za mog lekara su mi svi rekli: on je nekako sirov, ne prica mnogo, nema bas neki odnos sa pacijentima, nije bas neki dijagnosticar, nije za ovo, nije za ono, ali za operacije on je sam vrh. I tako sam se ja odlucila za njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 9:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 06, 2006 5:46 pm
Postovi: 86
Hvala puno na savjetima,u pitanju je privatna klinika medical centar,a doktor koga sam izabrala je dr.Dusan Stanojevic.On je direktor u Frontu,ali ja ne mogu da dobijem regularan uput.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re
PostPoslato: Uto Nov 18, 2008 1:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 06, 2006 5:46 pm
Postovi: 86
Operacija u medikal centru kosta 2000 eura ,tako su mi rekli.vauuu ,bas mnogo.Kad vec placam nadam se da cu imati adekvatan tretman :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: re
PostPoslato: Uto Nov 18, 2008 2:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
dzeni je napisao:
Operacija u medikal centru kosta 2000 eura ,tako su mi rekli.vauuu ,bas mnogo.Kad vec placam nadam se da cu imati adekvatan tretman :wink:


ajde molim te kad zavrsis, pishi kako je bilo, posto me bas zanima sta nude za 2000EUR. postoji realna mogucnost da ce mi trebati operacija endometrioze, a mrrrrziiiiim sistem drzavnog zdravstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 18, 2008 2:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Gde ide ova zemlja kada direktor jedne drzavne ustranove operise privatno za 2000 eura, u jeku kampanje o odvajanju drzavnih i privatnih ustanova! A kladim se da je odabrao da ostane u drzavnoj bolnici, a ne da podeli svoje radno vreme! Nadam se da ce ovo i ministar da procita!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 18, 2008 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2008 3:06 pm
Postovi: 35
Shvatam da posto nisi drzavljanka Srbije, ne mozes a da ne platis u nasoj drzavnoj ustanovi.
Ali nekako ne verujem da bi te u Narodnom frontu iznela operacija 2000 evra. Mislim da je to dosta manje, pa ako je u pitanju isti doktor, dobro razmisli da li da platis toliki novac.
Nemam iskustva sa endometriozom, i koliko kosta operacija iste, ali mislim da je to preskupo i za privatne klinike. Stvarno, neverovatno je sta nude za toliki novac?!
Jasno je da je tvoje zdravlje najbitnije i da nema cenu, ali cesto nije najbolje ono sto je najskuplje.
Verujem da je tesko odluciti, puno srece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 18, 2008 4:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Problem je verovatno u tome sto Stanojevic ne bi ni hteo da je operise u Frontu. Kada sam ja imala problem, rekao mi je da je zauzet, da na klinici nema mesta, ali da moze uraditi intervenciju privatno! :-? Nakon svega mi se smucio, smucio kao covek, te sam odlucila da promenim lekara i ispostavilo se da u Frontu ipak ima mesta. Operisao me je vrhunski lekar i nadasve dobar covek koji nije bio alav na novac i sa kojim sam imala jako dobru komunikaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 18, 2008 5:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
sunny_n je napisao:
Problem je verovatno u tome sto Stanojevic ne bi ni hteo da je operise u Frontu. Kada sam ja imala problem, rekao mi je da je zauzet, da na klinici nema mesta, ali da moze uraditi intervenciju privatno! :-? Nakon svega mi se smucio, smucio kao covek, te sam odlucila da promenim lekara i ispostavilo se da u Frontu ipak ima mesta. Operisao me je vrhunski lekar i nadasve dobar covek koji nije bio alav na novac i sa kojim sam imala jako dobru komunikaciju.


Kod koga si isla u Frontu? Ja se lecim privatno kod jednog doktora iz Fronta, mada ga nisam pitala da li operise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 18, 2008 7:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Pobogu, 2.000 evra. Taj covek treba da ide u zatvor.
Stvarno sramota. Uostalom rec je o estradnom lekaru koji poradja nase estradne silikonske zveze i zivotinje po zooloskom vrtu.
da li je strucan ili ne ja ne znam, ali ovo je stvarno previse.
U Frontu se laparaskopija placa 20.000 dinara, pa je moguce da je to cena i za pacijente iz Crne Gore.
Bolje se raspitati nego dati 2.000 evra, osim ako imate para na pretek
Devojke sa foruma su hvalile dr Maglica iz Fronta, za HSG i laparaskopiju
Probaj i u nekoj drugoj privatnoj klinici, mada ja nikad ne bih takvu intervenciju radila privatno iako se grozim odnosa prema pacijentima i uslova u drzavnim ustanovama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 18, 2008 9:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
U potpunosti se slazem sa dr bokicom.
Mozete misliti kada ste u velikom problemu i kada vam je hitno, a lekar nece da vas primi na kliniku jer su navodno svi kapaciteti popunjeni u narednih tri meseca! Moji roditelji su bili spremni da plate, ali ja vise tog coveka nisam mogla da pogledam i moja odluka je bila da promenim lekara-toliko o dr Dusanu Stanojevicu.
I da dodam da u Frontu postoje izuzetni lekari srednje generacije koji imaju dovoljno znanja, vestine i iskustva koji su izuzetno sposobni i cije su ruke precizne, a pritom poseduju i lekarsku etiku! A dr Stanojevic zivi od stare slave i od budala kojih je vazda bilo i bice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re:
PostPoslato: Sre Nov 19, 2008 2:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 06, 2006 5:46 pm
Postovi: 86
Svak ima svoje misljenje i svoje iskustvo.Moram malo da stenem u njegovu odbranu :D .Znam iskustvo moje prijateljice koja je otisla kod njega privatno,i kada joj je rekNo da mora da se operise,rekla je da ne moze to da plati,i on je rekao"nema problema operisacu vas u FRONTU,i tako je i bilo,covjek je to uradio vrhunski,bez ijednog jedinog dinara,cak i bez nase uobicajene"flase viskija".Naravno da nemam para na pretek,ali kad vec placam,samo sam htjela cuti misljenja i iskustva nekoga ko se operisao u privatnoj ustanovi,sto se tice usluga i tretmana :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: re:
PostPoslato: Sre Nov 19, 2008 2:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
dzeni je napisao:
Svak ima svoje misljenje i svoje iskustvo.Moram malo da stenem u njegovu odbranu :D .Znam iskustvo moje prijateljice koja je otisla kod njega privatno,i kada joj je rekNo da mora da se operise,rekla je da ne moze to da plati,i on je rekao"nema problema operisacu vas u FRONTU,i tako je i bilo,covjek je to uradio vrhunski,bez ijednog jedinog dinara,cak i bez nase uobicajene"flase viskija".Naravno da nemam para na pretek,ali kad vec placam,samo sam htjela cuti misljenja i iskustva nekoga ko se operisao u privatnoj ustanovi,sto se tice usluga i tretmana :D


ma, normalno, dzeni. tvoje su pare u pitanju i niko ne treba da ti govori kako da ih trosis. iskreno, ako mozes da platis da sebe postedis odvratnih uslova u beogradskim bolnicama, samo napred. moj decko se pre par godina operisao privatno, za 500E, sve u najboljem redu, u najpristojnijim uslovima.

e sad, to sto ima korumpiranih doktora, i sto su nam bolnice u katastrofalnom stanju, to je problem drzave, i njenih institucija, a o tome nema svrhe pisati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 19, 2008 3:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Dzeni, nemam nista protiv, u pitanju je tvoje telo i tvoj novac, operisi se gde god zelis. Ja sam samo iznela svoje lose iskustvo sa dr Stanojevicem. I dan danas se najezim kad se setim te situacije. Prosto je zapanjujuce. Ali verovatno da je covek procenio da ja mogu to da platim, sto nije bio slucaj sa tvojom drugaricom. Od takvih ljudi mi se povraca. Zelim ti sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: