Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Koliko je opasno?
PostPoslato: Čet Okt 16, 2008 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 04, 2008 6:45 pm
Postovi: 5
Pozdrav svima!

Imam 22 godine nisam radjala, imam momka vec dugo sa kojim sam seksualno aktivna. Odlazim redovno na ginekoloski pregled. Uvek je sve bilo u redu , jednom sam imala pojacan sekret i za to mi je doktorka rekla da uzmem Gynodaktanol vaginalete, nakon cega se sekret povukao. Medjutim na poslednjem ginekoloskom pregledu koji je bio pre tri meseca, doktorka mi je rekla da imam ranicu na grlicu materice, onda je rekla da nije prava ranica vec neko crvenilo kao nalik da ce tu mozda biti ranica. Dala mi je za terapiju kantarion vaginalete koje sam koristila tri meseca. Pre par dana sam isla na kontrolu i doktorka je rekla da se nije povuklo skroz. Takodje mi je rekla ovako: "To moze da se sredi zaledjivanjem ili da prodje samo, pa ako budes nekad raspolozena dodji da to zaledimo". Kako to tako? Da li je ta ranica opasna? Sta da radim? Pomalo me to plasi. Da li da cekam da prodje vreme pa da opet odem? Terapiju vise ne uzimam, nikakvu. Plasi me i to da cekam. Sta je to zaledjivanje? Molim Vas za savet sta da uradim.
Po recima doktorke, rekla bih da nije neophodno i da nije opasno, ali zelim da cujem jos misljenja!

Zahvaljujem!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 17, 2008 4:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 8:04 pm
Postovi: 27
bez brige. ranica eventualno moze olaksa nastanak infekcije ukoliko dodje do kontakta sa uzrocnikom infekcije, ali samo prisustvo ranice nije nista strasno. ako imas pouzdanog partnera ili koristis prezervativ, nemas razloga za brigu. Naravno, i dalje na redovne ginekoloskoe preglede...

pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 17, 2008 5:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 18, 2008 10:50 pm
Postovi: 149
Tanja ukucaj u opciju trazi ranica na grlicu materice i naci ces doosta informacija.Bilo bi pozeljno da ti se uradi kolposkopija pre nego sto je zaledis ili sto god.Inace ektopie se mogu ukloniti i laserom i spaljivanjem.Znaci redovni pregledi kod dr. i bice sve uredu.

_________________
Vi vrijedite onoliko-koliko ste drugima potrebni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 17, 2008 10:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 04, 2008 6:45 pm
Postovi: 5
Nasla sam ja dosta o tome bas na ovom forumu, ali je mene pokolebala recenica moje doktorke, zato sam trazila jos misljenja!

Hvala najlepse!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: