Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim za odgovor-hormonski test 7. dana siklusa?
PostPoslato: Pon Okt 13, 2008 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 2:28 pm
Postovi: 27
Imam policisticne jajnike vec godinama (sada imam 27),na svakom ultrazvuku je utvrdjeno da imam ciste na oba jajnika i ruku na srce do sada ni jedan doktor nije preterano pridavao znacaj tome, uglavnom bi sve proslo sa komentarima "svaka druga zena ima ciste". Pila sam pre cetiri godine diane 35 u periodu od dve godine i stanje se nije promenilo.
Pre neki dan sam otisla u Narodni front na ultrazvuk da vidim kakvo je stanje i naravno i dalje je bilo isto, ciste na oba jajnika. Doktor mi je dao da uradim hormonski test (koji do sada nisam radila) i rekao mi je da LH,FSH,E2,SHBG,insulin, prolaktin, testosteron,TSH i nesto sto ne mogu da protumacim, uradim 7. dana ciklusa, a progesteron 21. dana ciklusa.
Vec danima citam na forumu da se ti testovi koje bi a trealo da uradim 7. dana, ustvari rade 3. dana ciklusa? Molim da mi neko odgovori, jako mi je bitno da to uradim kako treba,nije da sumnjam u strucnost lekara, ali nigde nisam procitala da je to neko radio 7. dana. Pritom sam u velikoj frci, sa deckom sam u vezi vec 3 godine, a vec dve i po godine ne koristimo nikakvu zastitu osim prekinutog odnosa i vec mi je malo sumnjivo sto se do sada nije desilo da "slucajno" ostanem u drugom stanju. Mozda je malo glupo pitanje s obzirom na to da nismo aktivno pokusavali da napravimo bebu, ali me zanima postoji li mogucnost da ja ustvari imam problem sa tim da ostanem u drugom stanju?

Hvala unapred na odgovorima,

Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 13, 2008 9:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 2:28 pm
Postovi: 27
Izvinjavam se zbog pravopisnih gresaka koje sam sad primetila, ali valjda mi toliko treba odgovor, pa sam zurila da sto pre zavrsim poruku :)

Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 13, 2008 11:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm
Postovi: 365
Koliko ja znam, ginekolozi nalazu da se uradi 2-5 dana ciklusa! A za 7.-mi dan prvi put cujem, ali ako je tebi tako receno onda sigurno ima razloga, ipak on je doktor! Ja bih uradila kako mi je receno. Ako ce ti biti lakse, mozes da ga nazoves i proveris, ili odes u ordinaciju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 14, 2008 9:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 18, 2006 2:50 pm
Postovi: 107
Sigurno neces pogresiti ako uradis 2. ili 3. dana ciklusa, ja bih pre tako, nisam jos cula da iko koristi rezultate od 7. dana :-? .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 14, 2008 11:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 2:28 pm
Postovi: 27
Hvala vam puno na odgovorima, tako sam i mislila....., danas mi je drugi dan sto bi znacilo da sutra treba da odradim to, ali posle treba objasniti doktoru kako sam samoinicijativno uradila testove 3. dana, a ne 7. kako mi je on rekao......, ustvari mozda bi trebalo da se konsultujem sa jos nekim ginekologom :)

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 14, 2008 12:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 18, 2006 2:50 pm
Postovi: 107
Pa zasto ne kontaktiras svog ginekologa i ne kazes mu da su ti u laboratoriji rekli da se ti testovi rade 2. ili 3. dana ? Ako i dalje bude insistirao na 7. danu, onda ga bolje menjaj 8) .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 14, 2008 4:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Kod jednog privatnog ginekologa radila sam hormone 7, 14, 21 dan ciklusa i to sve koji postoje
u pocetku lecenja steriliteta nisam znala ni da nabrojim reproduktivne hormone, pa sam radila kako mi je receno, to me je svakog messeca kostalo blizu 100 evra, a trebalo je raditi to svaka dva ciklusa. I tako sam ja to radila skoro godinu dana.
Dakle covek je potpuno udaren, gde god sam kasnije otisla ljudi su se cudili tolikim analizama.
Pri tom imam cikluse na 22-23 dana, pa sam 14. dana ponekad vec u lutealnoj fazi.
Dozivela sam razne stresove od rezultata koji skoro nikada nisu bili u granicama ref. vrednosti.
Tvoj lekar ce shvatiti kao povredu njegove sujete ako samoinicijativno vadis krv 3. dana.
Najbolje je promeni ga na vreme.
pozdrav
izvinjenje zbog duge poruke


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 14, 2008 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 2:28 pm
Postovi: 27
Hvala Bokice, znala sam da ce me to kostati, pa sam izvrtela danas nekoliko laboratorija i okreni obrni to ce me kostati nekih 100 eura i poprilicno sam bila iznenadjena cifrom :), mada mi nije ni bitno koliko cu para dati ako ce me neko leciti kako treba, ako se ispostavi da mi treba neka terapija.
Sutra idem kod drugog ginekologa da cujem jos jedno misljenje...
Nadam se da ce ti rezultati biti dobri, mada me grize neki crv sumnje da tu ipak nesto nije u redu...

Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 14, 2008 6:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 13, 2008 6:40 pm
Postovi: 35
Ja sam moj hormonski profil radila u Visegradskoj uz uput(nisam iz bgd-a),i dr. mi je iz Visegradske. Pokusaj mozda uz uput mozes nesto da uradis i da ti bude o trosku zdravstvenog osiguranja.Srecno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: