Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: 3 meseca?????
PostPoslato: Uto Mar 24, 2009 9:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 9:51 am
Postovi: 34
Lokacija: zapadna srbija
Da li je 3 meseca malo da bi se krenulo u nove pokusaje, ako sam imala kiretazu( mised).Receno mi je da se cuvam 3 meseca,a ja se plasim da li je za 3 meseca mogla materica da se pripremi za novu trudnocu????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 24, 2009 1:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Ne znam kolika je trudnoca kod tebe bila ali ja sam imala mised u 8 nedelji i rekli su mi samo mesec dana da se pazim, mada to kod mene i nema neke svrhe ali toliko su mi naglasili. Mislim da sada mozes da krenes u akciju :wink: i srecno. :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 24, 2009 2:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 7:29 pm
Postovi: 120
tanja68 je napisao:
Ne znam kolika je trudnoca kod tebe bila ali ja sam imala mised u 8 nedelji i rekli su mi samo mesec dana da se pazim, mada to kod mene i nema neke svrhe ali toliko su mi naglasili. Mislim da sada mozes da krenes u akciju :wink: i srecno. :D :D :D

Ja mislim da mesec dana posle kiretaze ne treba uopste imati odnose (a ne imati, ali zasticene) zbog zastite od infekcija. A sto se tice ponovnih pokusaja, neki kazu da treba dati organizmu onoliko vremena da se oporavi kolika je bila trudnoca u trenutku kad je prekinuta, neki kazu da se moze krenuti vec posle drugog ciklusa, nekada su lekari govorili da treba cekati bar 6 meseci, a danas najcesce predlazu da se pocne sa pokusajima posle treceg ciklusa. U svakom slucaju, ti otidji na kompletan pregled, oni ce videti u kakvom je stanju endometrijum (i sve ostalo sto se da utvrditi standardnim pregledom) i reci ce ti da li si spremna.
Eto, i ja sam u istoj situaciji kao i ti, ali ja nekako vise brinem za psihicku spremnost (a ne mozemo poreci da upravo psiha ima, ako ne presudan, onda veoma znacajan uticaj na ceo proces).
Srecno! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 24, 2009 3:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 9:51 am
Postovi: 34
Lokacija: zapadna srbija
i meni ja bila 7-8 nedelja i rekao mi doktor da sacekam 3 meseca,mada se slazem s vama da mi je tesko sad da radim na bebi, jer sam uplasena,ovaj missed mi je drugi, sta ako???Ne smem da mislim sta ce sledeci put biti i da li ce ga biti.
Srecno nam bilo i nadam se da cemo se obradovati brzih dana.
Hvala vam,


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: