Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kontracepcija- diane 35
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 3:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 23, 2006 10:12 pm
Postovi: 47
Imam 25 godina. Ginekolog i endokrinolog su mi preporucili pilule Diane-35 jer vec neko duze vreme imam ciste na desnom jajniku, pojacanu maljavost na licu, grudima i stomaku, kao i bubuljice. Menstruacije su uredne, na 30 dana, ne previse bolne. Radila sam hormone i osim umereno povecanog androstendiona (3,7 a granica je 3,5)svi ostali su hormoni u redu. Odnos LH i LSH ne ukazuje na klasican PCOS.
Zanim ma me kakva su iskustva sa ovim pilulama, koliko je potrebno da bi se lice sredilo (mesec, dva ili duze)?
Da, jos nesto, dr mi je rekla da pocnem da ih pijem od 5. dana ciklusa, a u uputstvu pise od prvog dana. Ja sam pocela kako mi je dr rekla (od petog). Da li to sada znaci da svakog meseca od 5. dana pocinjem novu tablu?

Hvala! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 9:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Avg 14, 2008 2:51 pm
Postovi: 64
Ja sam pila Diane 35 zbog neurednog ciklusa. Pila sam ih svega dva meseca jer mi nikako nisu prijale - zadrzavala sam vodu i stalno bila naduta, grudi su me bolele i bila sam stalno uzasno nervozna. Ali, ako si ti vec bila i kod endokrinologa, verujem da ces ih podneti bolje - meni takve pretrage nisu radjene, prepisane su mi "na slepo".

Sto se tice konkretno tvog pitanja... Lice mi se potpno iscistilo za ta dva meseca, tako da, sto se toga tice, kod mene Diane 35 imaju veliki plus. Pre njih sam imala problema sa bubuljicama a sad je, da kucnem u drvo, sve OK, i dalje, mada ih ne pijem vec dva meseca.

Sto se tice drugog dela pitanja... Ni ja nisam pocela da ih pijem prvog dana ciklusa (jer sam stalno krvarila, pa nisam ni mogla da "pohvatam" menstruaciju), ali to nije prob - i one same ce ti je urediti, tako da... Samo prati uputstva ginekologa i sve ce biti OK :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 11:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Neces ih piti svaki put 5-tog u mesecu, nego posle sedmodnevne pauze (ako funkcionisu kao i ostale Anti baby pilule, posto licno nisam pila Diane, nego neke druge).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 26, 2008 8:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
pocni da ih pijes kada ti je rekla. njih ima 21 u pakovanju, kad popijes napravis pauzu od 7 dana, osmog dana pocinjes novu kutiju od 21 komad. i tako u krug. vodi racuna da ne preskaces pilule, i ako preskocis jednu, moras je popiti 12 sati od uobicajenog vremena, inace nemaju kontraceptivni efekat. najbolje je da se piju uvek u priblizno isto vreme (pred spavanje, ujutru, isl) da bi ti se napravila navika da ne preskocis ni jednu.

odlicne su, ja sam ih pila godinu dana i prestala sam kad smo suprug i ja resili da imamo trece dete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 01, 2008 12:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 19, 2007 12:36 pm
Postovi: 29
a da li sti i ti pocela da ih pijes 5. dana? posto vidim da je neko poceod a ih pije 5. a neko 1. dana ciklusa, pa sad ne znam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 01, 2008 2:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
od 1. dana sam pocela, tako mi je receno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 07, 2008 11:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:02 pm
Postovi: 70
Lokacija: ZG
Pozdrav svima.
I ja imam istih problema sa aknama kao i vi.Bila sam kod ginekologa i uradila taj hormonski test. To je pokazalo da imam manje progesterona nego sto treba i doktor mi je dao tablete Diane 35. Pijem ih vec 4 meseca i sad sam pocela i 5 kutiju.Ali pre nekoliko dana sam procitala da je jedna devojka umrla o Jasmin, koje su vrlo slicne tablete jer joj je nastao tromb u belim plucima od ovih tableta.Sad me je jako strah da i pijem iako dkotor mi je preporucio da ih pijem 6 meseci.Sutra idem opet na analizu krvi i hormonske testove pa da vidimo sta se izdesavalo ovih meseci dok sam ih pila.
Cure sta mislite dali su tako opasne i dali je neko imao slicnih problema?
Pozdrav

_________________
Pomozite kome je potrebno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 08, 2008 9:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
Pila sam ih i ja i imam jako lose iskustvo i u jedno sam sigurna NIKAD VISE,sto ne znaci da je to slucaj sa svima koje ih koriste!Meni je bilo lose od njih ali najgore od svega sto nisam ukapirala (gotovo sam iskljucila mogucnost njihovog negativnog dejstva),pa sam nastavila da ih pijem i trpela sve muke!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: