Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Spontani ili ...Pomoc
PostPoslato: Uto Mar 08, 2005 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 06, 2005 6:13 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima, u devetoj sam nedelji trudnoce i imam bakteriju escherichi-u coli.Ovo mi prva trudnoca i imam 25 godina. Dosada nisam imala nikakvih problema sa zdravljem.Lekar je rekao da ne treba da pijem antibiotike dok ne prodje deseta nedelja.Ja sam u poslednje dve nedelje imala oskudna krvarenja i primala sam Pregnyl inekcije i utrogestan tablete, medjutim sada je lekar rekao da prestanem sve da pijem jer "priroda sama treba da odluci da li treba da ostane ili..." Da li to znaci da samo treba da cekam kada ce se desiti spontani? Tako sam zbunjena, pogotovo sto jos nikome nista nisam rekla da sam trudna(sem muzu) i zaista nemam sa kime da se posavetujem, zato,HVALA svima koji mi budu odgovorili!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 08, 2005 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 08, 2005 5:50 pm
Postovi: 45
PROMIJENI GINEKOLOGA. NEMOJ DA DOPUSTIŠ DA NEKO IGNORIŠE KRVARENJE I PREPUŠTA "PRIRODI" DA URADI SVOJE! AKO JE SUDJENO MOŽDA ĆE SVE BITI U REDU, A MOŽDA... MISLIM DA SI ZASLUŽILA DA ČUJEŠ JOŠ NEČIJE STRUČNO MIŠLJENJE O TVOM PROBLEMU. NEMOJ DA PANIČIŠ! SAMO POLAKO, NEMOJ DA ODUSTAJEŠ OD TRUDNOĆE I BORI SE ZA NJU. SREĆNO!

_________________
IVANA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 09, 2005 10:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Narodni front je pun zena koje su iz raznih razloga na odrzavanju trudnoce. Taj tvoj lekar stvarno nije normalan!!! :o
To je bakterija koja se leci i pod hitno preduzmi nesto!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 06, 2005 6:13 pm
Postovi: 4
nema vise bebe,mrtav plod vec tri nedelje. I to je lekar?! nije video tri nedelje? idiot


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 08, 2005 5:50 pm
Postovi: 45
STVARNO MI JE ZAO! :( DA LI SU TI RADILI KIRETAZU? UZAS! ZNAM KAKO TI JE! JA SAM IMALA MISSED ABORTION PRIJE 20 DANA.
:cry:

_________________
IVANA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 11, 2005 5:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 06, 2005 6:13 pm
Postovi: 4
draga Ivana,volela bih da nam se prikljucis na serbiancafe.com diskusijama,verujem da ces naci sve sto te zanima,pozdrav do sledeceg citanja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: "od loseg moze gore"
PostPoslato: Sre Apr 27, 2005 4:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 7:52 pm
Postovi: 4
nevenna vjerujem da ti nece biti mnogo lakse kada ti kazem da se i meni desilo isto prije 20 dana dijagnoza je bila missed abortion. prosla sam kroz pakao jer su i meni ustanovili da je plod u materici bio mrtav 15 dana. sada sam ponovo dobila bolove, a moj dragi ginekolog sumnja da me nisu dobro ocistili i da cu ponovo morat raditi kiretazu. ovo ti pisem da znas da uvijek ima "gore od goreg"
Sta god da se desi ne predaj se, evo ja sam danas nasmijana iako znam sta me ceka. Nervoza nikome ne pomaze, od nje samo mogu dobiti dijabetis, a treba razmisljati o sledecoj trudnoci. Zato ti savjetujem, promijeni ginekologa, sacekaj da ti prodju tri ciklusa i "prazne glave" kreni u akciju :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 27, 2005 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2005 10:01 am
Postovi: 3
Lokacija: usa
Drage moje dame nemojte da se predajete , meni je bilo jos gore imala sam vanmatericnu trudnocu u jajovodu , gde je beba bila dva i po meseca zaglavljena u jajovodu a ja sam krvarila danima , a doktori nisu mogli nista da vide na ultrazvuku od mrlja krvi , i tako sam ja zavrsila na operacionom stolu gde su mi izvadili bebu iz jajovoda a oba jajovoda su jako ostecena tako da su sanse moja za naredne trudnoce jako male , doduse imam devojcicu dve godine staru , sa njom dok sam trudna bila nikakvih problema nisam imala perfektna trudnoca bila a i porodjaj . Hocu da vam kazem da ima mnogooooo gorih situacija, imale ste matrricnu trudnocu sto je najbitnije , to vam je odmah dobar znak za ubuduce , spontani pobacaji koji dolaze iz matericne trudnoce nisu opasni mnogo , koliko su opasni vanmatericni ... Glavu gore , za jedno tri meseca do sest meseci opet u akciju sto je ova dama gore rekla , i bice sve ok, idi redovno na kontrole , i uzimaj prenatal vitamine koji su vise nego dobri . Ako zivis u Srbiji daj mi svoju adresu kucnu ja cu ti poslati te vitamine , ovde u americi imaju da se kupe i na slobodnoj prodaji, a jako su dobri , ja sam pila u prvoj trudoci , i sve je bilo super osecala se super , a bebu rodila od pet kila ...


Sretno , i nemoj nista da se brines sve ce biti ok ... Samo misli pozitivno....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zvjezdana hvala ti puno
PostPoslato: Čet Apr 28, 2005 1:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 7:52 pm
Postovi: 4
Zvjezdana, hvala ti puno na podrsci i pomoci. Ja sam iz Crne Gore i pogledacu za ove tablete, tebi u svakom slucaju hvala. Nemoj da se sekiras zbog vanmatericne trudnoce najbitnije je da se ti dobro i da se psihicki rasteretis jer je to najgora vrsta bola. Znam dosta djevojaka kojima je prva trudnoca bila vanmatericna, pa su nakon pauze rodile djecu bez ikakvih problema u trudnoci. U momentu kada se tvoja psiha pomiri sa situacijom koja ti se desila i oporavi od svega sto te je naslo opet ce ti se desiti taj najljepsi momenat zvani "trudnoca". Zelim ti puno srece. Uzivaj u tvojoj djevojcici i sto bi nas narod rekao "pusti brigu na veselje" :P . Sve sto se desava u zivotu je s nekim razlogom, ali kad prezivis ono najgore izadjes iz svega mnogo jaci i spremniji da se boris sa kolotecinom zvanom zivot.

srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 13, 2005 6:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2005 6:30 pm
Postovi: 1
Lokacija: Dortmund
Pozdrav svima ne znam kako pocet pisat citam sve ove vase dogadaje i vidim sve vas u sebi.Ne razumijem zasto kad kako ali izgleda nesto nam svima salje da prolazimo najvecu bol koju zena proci moze.I ja sam prosla nesto slicno sada je 30 dana od mog drugog spontanog .Prvi put nisam ni svjesna bila da sam trudna,s jedne strane mi je bilo drago kad sam vidila pozitivan test a s jedne bas i ne i mrzim sebe zbog te nevoljkosti.trudnoca je trajala 8 tjedana odem na godisnji doma (posto zivim u inostranstvu)i par dana poslije crvena tocka izgleda nije bilo sudeno kako je doktor rekao krivo sjeme(ne razumijem kako mogu davat neke bezazlene rijeci a zeni pored njih se rusi svijet).Osam mjeseci kasnije opet trudna ni sama ne znam opisati srecu zbog tog,sve moguce smo vec isplanirali gde kud kako,ali 12 tjedana poslije opet isto samo sto mi je ovaj put napravljena kriretraza.Danas me strah i pomisliot na slijedecu trudnocu jer...................ako opet prode isto ,ne znam na koji nacin proc sve to.I neki misle da su doktori mozda tu bolji varate se nisu ni malo mozda cak i puno gori,prije 30 dana dodem u orinaciju mog doktora i objasnim da krvarim imam jake bolove i sva neka cuda,sestra mi samo fino kaze, zao mi je doktorica danas ne radi dodite sutra .HEJ sutra...........?!kasno je vec bilo mada sam se jos isti dan odvukla drugoj doktorici koja je po rijecima moje, ipak sam slijedeci dan otisla kod nje ,napraviöla ni sam dragi bog ne zna sta.Ali bitno je da je racun bio podosta velik posto sam privatni pacijent,a moja mi doktorica naknadno napravila kiretrazu jer onako izgleda nisam miogla ni smela ostat.Pricam vam samo jednu pricu nemocne zene ,a izgleda da smo sve tu negdje u tom jadu,zelim samo reci drzite se cure glava gore treba naprijed,mada sama sebi to bas i ne mogu rec jer previse üpsustajem


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: