Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Punktiranje ciste na jajniku?
PostPoslato: Sub Jul 07, 2007 5:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 07, 2007 4:56 pm
Postovi: 51
Molila bih da mi neko da savet u vezi sledeceg problema:
Imam 35 god,nisam do sada ostajala trudna.Ultrazvukom mi je konstatovana cista od 5cm na jajniku,verovatno endometrioticna.Predlozena mi je laparoskopija.

Zanima me da li se endometrioticne ciste mogu odstranjivati punktiranjem i kakvi su rizici?To pitanje postavljam zato sto kada sam htela da konsultujem jos jednog lekara,nisam mogla posto nije tu do septembra, a njegova asistentkinja mi je rekla da oni ciste odstranjuju punktiranjem.O toj temi nema bas puno podataka na forumima.

Nikakvih tegoba nemam.Nalazi uredni(papa test,urin,krvna slika,hormoni...).
Test prohodnosti jajovoda nisam radila.Pokusavam da ostanem u drugom stanju 2 god,bez rezultata.

Unapred puno hvala!
t.b.

_________________
t.b.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 07, 2007 7:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Mi jos uvijek ne znamo da li je to endometriom ! jer UZ nalaz moze da pogrijesi kad je u pitanju endometrioticna cista, narocito kad je pacijent bez simptoma. Bilo bi dobro da ste opisali UZ nalaz ginekologa koji je radio UZ.

Asistentkinja drugog ginekologa Vam je dala netacnu informaciju, jer ako je ta cisat endometrioticna onda punkcija ciste jeste kontraindikovana !!! prvo zato sto izlaze pacijenta nepotrebnim operetivnim rizicima, a drugo zato sto ne dovodi do poboljsanja endometrioma. Jedini tretman endometrioticnih cista ili endometrioma jeste HIRURSKO ODSTRANJIVANJE ISTIH, UKLJUCUJUCI I NJIHOVU KAPSULU !. Uzorak je potrebno poslati na patohistolosku analizu kad cemo imati i konacnu dg.


Sto se tice infertiliteta, potrebno je da Vas patner / suprug uradi analizu sperme, nakon 3 dana seksualne abstinencije.
Druga pretraga jeste HSG, ili rentgensko snimanje matericne duplje i jajovoda sa kontrastom, ili ako budete trebal laparoskopiju onda se moze uraditi test sa metilenskim plavim, koji ce isto dati informaciju o prohodnosti jajovoda.

Niste naravno nista drugo napisali sto moze da utice na fertilitet...kao sto je medicinska istorija, prijasnje operacije u abdomenu, pusenje, seksualni odnosi, koristenje lubrikanata...starost partnera, zdravlje partnera...ja kao papagaj ! sama sam sebi dosadila...

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pitanje
PostPoslato: Pon Jul 23, 2007 2:09 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 30, 2004 2:49 am
Postovi: 51
Meni je u decembru bila cista 5 cm pa se povecala pa smanjila a sada imam na tom mestu tri ciste od po 3,5cm druga 3 i treca 2cm pijem Logest vec petu kutiju, za ciste kazu da nisu iste ehogenosti a sve su na levom jajniku, nisam radjala, ni imala abortus ni spontani, a nalazi mikoloski bakterioloski i cervikalni su ok, PA je druga grupa, takodje zbog povecanih leukocita jer imam i ranicu na grlicu maternice testovi na koje sam poslata na ureoplazmu mikroplazmu i hlamidiju su isto ok,samo neznam dal su bili potrebni, dal punkcijom ako imam endometricnu neku od cisti ima posledice koje kasnije otezavaju trudnocu?
Imam 25 godina, nisam radjala, a zelela bi imati kasnije dete tj kroz koju godinu, i kazu da sam anemicna iako mi serumsko gvozdje u granicama normale!Nemam bolove mozda malo ponekad a zanima me i Vase misljenje koje izuzetno cenim jer se lekari ne slazu oko toga dal sa tabletama nastaviti, laparaskopski ili puntiranje ciste?

Veliki pozdrav!

_________________
Minerva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 7:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 27, 2009 2:03 am
Postovi: 85
Lokacija: crna gora
Evo i mene opet......danas sam bila na pregled,doktorica mi je rekla prilikom UZ da imam ciste na desnom jajniku. Mada sam osjecala ranije bolove u donjem stomaku. Ujutro ce da mi radi punkciju.........kaze anestezija i nema bolova. Inace usla sam u program za IVF....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: