Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: SPERMOGRAM-obmana u laboratoriji?
PostPoslato: Sub Mar 08, 2008 10:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 11:11 am
Postovi: 250
Lokacija: beograd
Puno nas je izgubilo silno vreme (mi 5 godina!) trazeci razloge steriliteta na pogresnoj strani.Mi smo kasno saznali da "obican" laborant ne zna da uradi analizu spermograma kako treba,da je jedino misljenje biologa validno i da nismo prvi koji zbog toga hvataju "zadnji voz" za VTO.
Znam da se ovo mnogima nece dopasti,(pogotovu muskarcima) ali je to, izgleda,tacno.
Volela bih da cujem suprotno misljenje i objasnjenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 19, 2008 1:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Mi smo radili spermogram u četiri različite laboratorije (jedna od njih je i KBC - državna institucija) i uglavnom nam je svuda bio isti spermogram, tj. loš.
Kada bi nam sada posle ovoliko vremna dali dobre rezultate, mislim da im ne bismo verovali. :lol:
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 19, 2008 2:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 09, 2007 11:38 am
Postovi: 47
Lokacija: BG
A susret sa biologom koji ce ispravno protumaciti spermogram zainteresovani muskarci mogu da osiguraju samo ako se prijave za VTO ili jesa71 zna da postoji neka laboratorija koja zaposljava biologa za pomenutu analizu?
Ako ne postoji takva laboratorija, onda ne vidim cilj ove teme uopste osim da svi postanemo paranoicni i uplaseni, a svi znamo da je to poslednje sto nam treba u borbi protiv steriliteta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 19, 2008 2:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Nama je biolog pregledala spermogram, tek kada samo otišli na zakazan pregled u Višegradskoj. Oni, recimo, ne počinju sa pripremama za vešt.oplodnju dok ti spermokultura nije čista. Suprug ima ešerihiju (ne znam latinski) i neće da rade kontrolni spermogram dok je skroz ne otkloni.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 19, 2008 11:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 11:11 am
Postovi: 250
Lokacija: beograd
vjovanov je napisao:
A susret sa biologom koji ce ispravno protumaciti spermogram zainteresovani muskarci mogu da osiguraju samo ako se prijave za VTO ili jesa71 zna da postoji neka laboratorija koja zaposljava biologa za pomenutu analizu?
Ako ne postoji takva laboratorija, onda ne vidim cilj ove teme uopste osim da svi postanemo paranoicni i uplaseni, a svi znamo da je to poslednje sto nam treba u borbi protiv steriliteta.


Ne teba da zivite u paranoji.Ali nemojte ni u iluziji.Rezultati se,od laboratorije do laboratorije razlikuju(zar niste i sami diskutovali na tu temu na ovom forumu?) i ta cinjenica na nesto ukazuje...Da li i kome verujete-vas je izbor.I put kojim se krecete.Ako na njemu razmislite o necijim iskustvima (a ima ih dovoljno da se pokrene ova tema) mozda cete se postedeti suvisnog stresa i izgubljenih godina,a to je gore od onoga sto nazivate "paranojom"...
Do biologa mozete doci nevezano za IVF,na klinikama koje se bave utvrdjivanjem razloga steriliteta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 3:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 09, 2007 11:38 am
Postovi: 47
Lokacija: BG
Daleko od toga da u ovoj zemlji pri susretima sa lekarima i radnicima u laboratorijama mogu da zivim u iluziji. Htela sam samo da prebacim fokus na nepotpune informacije koje ste dali i koje su mogle da stvore tesko prihvatljivu sliku da u ovoj zemlji muskarci ne mogu da dobiju tacnu istinu o svojoj plodnosti.


Citiraj:
Da li i kome verujete-vas je izbor.I put kojim se krecete.Ako na njemu razmislite o necijim iskustvima (a ima ih dovoljno da se pokrene ova tema) mozda cete se postedeti suvisnog stresa i izgubljenih godina,a to je gore od onoga sto nazivate "paranojom"...



U svakom slucaju, moja je sloboda da biram cije ce me iskustvo potaknuti na razmisljanje jer sam pre konacnog suda sklona da uzimam u obzir mnogo vise detalja od onih koje ste ovde prezentovali. Narocito vodim racuna o subjektu koji prezentuje svoja iskustva, te se iskreno nadam da ce ovim biti prekinuta nasa komunikacija oko teme koju ste postavili. Zapravo, biram da se iskljucim iz nje ovog trenutka.

U svakom slucaju, zelim Vam da borba koju vodite bude plodonosna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 4:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 11:11 am
Postovi: 250
Lokacija: beograd
vjovanov,
I treba da se iskljucite jer niti umete da citate niti da komunicirate.Dobra komunikacija podrazumeva najpre volju da se ljubazno i argumentovano komuicira sa ljudima .Forum je mesto za razgovor a ne za izricanje presuda i prozivanje.
Ne znam kakvo ste "detaljisanje" ocekivali na ovu temu,ne znam sta je to "tacna istina"?Zar postoji i netacna?Istina je jedna,a moja je ova.a nisam u njoj usamljena...
Ovo je samo tema o kojoj treba razmisliti i poarzgovarati jer se dogadja...a ako Vi to ne zelite...zasto ste se javljali,ocigledno ste sami sebi dovoljni.Odjavite se i uzivajte u sebi.
Izvinite ako sam Vas necim povredila,mislila sam da su sagovornici na forumu davno prevazisli "narcisticku" fazu u razvoju...
Sve najbolje. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: