Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: progesteron??? - pitanje za ObGin ili Pedju
PostPoslato: Uto Jul 25, 2006 11:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 12, 2006 7:59 am
Postovi: 28
Na ovu temu bilo je dosta odgovora i znam da vi ObGin niste za tu terapiju progesteronom ali:

volela bih da mi neko odgovori da li moze da se utvrdi kolika vam je potrebna ili da li uopste jeste potrebna terapija progesteronom?

I jos jedno pitanje: kada bih stvarno ostala u drugom stanju a primam vecu kolicinu progesterona nego sto mi treba da li bi to moglo da uzrokuje spontani?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 26, 2006 11:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 12, 2006 7:59 am
Postovi: 28
Jos jednom bih molila ObGin ili Pedju za odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 26, 2006 12:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 12, 2006 7:59 am
Postovi: 28
Jos jednom da dam neke svoje podatke:
imam 33. godine moj muz 40. Cetiri godine pokusavamo da ostanem u drugom stanju. Imam redovne menstruacije ( 30 - 31 dan ) i ovulacije. Posle tri godine odlucila sam da uradim inseminaciju i uspelo je iz drugog puta ali se trudnoca zavrsila spontanim iznenadnim krvarenjem 38.dana ciklusa. Zaboravih da kazem da mi je posle inseminacije od 27.dana bio prepisan utrogestan i na svaka cetiri dana pregnil od 1500. Da sam u drugom stanju potvrdila je analiza krvi ( 18,6 ) to je bilo 33 dan otprilike. Posle spontanog bila je pauza tri meseca i ponovo inseminacija.
Ovog puta se desilo sledece: inseminacija je radjena 17.dana a 19 je folikul prsnuo. Od 27. dana pocela sam da pijem dabroston 2x1 i primila pregnil od 1500. Posto mi je doktor na odmoru rekao mi je da radim test 35. dana ako ne bude pozitivno da ga radim i 40. dana. Dok se ne ustanovi trudnoca da pijem 2x1 dabroston tablete i pregnil na cetiri dana. Ako test pokaze pozitivno da pocnem da pijem 3x1 dabrostona.
Desava se sledece: posto nisam dobijala menstruaciju 36.dana sam radila test i pokazao je pozitivno. Uradila sam ga i pre toga ali posto je bila slaba linija cekala sam jasnije da se oboji. Dakle, kada je test pokazao pozitivno pocela sam da pijem tri tablete dabrostona i sledeci dan prokrvarila. Tj. pocelo je da izlazi nesto braon boje u tragovima. Mislila sam da je to normalno krvarenje i sacekala jos jedan dan ali posto nije prestajalo treci dan ( 39.) otisla sam na ultrazvuk i doktor koji ga je radio nije video nista. Posto je pomenuo neku vanmatericnu trudnocu uplasila sam se i otisla kod drugog sa savremenijom opremom. On isto nije video nista i rekao mi da njemu to krvarenje lici na normalno menstrualno. Po njegovom savetu za svaki slucaj uradila sam analizu krvi beta HCG i rezultat je bio 7. Prestala sam sa terapijom , krvarenje nije prestajalo pa sam dobila neke kapi za zaustavljanje krvarenja.
Vi sigurno ne mozete da mi odgovorite zasto mi je lekar rekao da radim test i ostalo ako postoji mogucnost da test pokaze laznu reakciju ali mozete da mi kazete ( pretpostavljam)sledece:
kako moze i da li moze da se utvrdi kolika vam je potrebna kolicina progesterona i da li je uopste potrebna? Jer kod mene je ocigledno doza od 2x1 bila dovoljna da mi odlozi menstruaciju a on mi je rekao da je to doza koja nije dovoljna za odlaganje menstruacije.
I jos nesto, posto sam i prvi put pila progesteron ( utrogestan ) da li je moguce da sam u stvari imala spontani od vece doze ?
Citala sam da se progesteron prepisuje da bi sprecio krvarenje ali mi je drugi lekar ( poslednji kod koga sam bila ) rekao da i od vece kolicine moze da se prokrvari a da pregnil hoce da da lazan rezultat tj. pozitivan na trudnocu.
Sada sam u velikoj nedoumici i osecam se kao zamorce. Ne volim da bilo ko na meni isprobava svoje teorije. Posto sam procitala mnogo vasih odgovora i videla da ste osoba kojoj veruju molim vas da odgovorite i meni.
Nadam se da cu posle nekoliko bezuspesnih pokusaja ipak uspeti od vas da saznam nesto vise o svom problemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 27, 2006 12:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 12, 2006 7:59 am
Postovi: 28
jos jednom molim za odgovor...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 27, 2006 12:38 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Draga Kaća beta HCG je specifičan za trudnoću, taj ko vam je rekao da inekcije Pregnyla daju lažano pozitivan test, nije u pravu, vi ste sigurno bili trudni!
Veća količina progetserona nemože da izazove pobačaj, a on nesluži za zaustavljanje krvarenja.
O spontanim pobačajima je već dosta pisano pa potražite na forumu. Između pobačaja i naredne trudnoće potrebno je napraviti veću pauzu, napravite ispitivanje pre naredne trudnoće.

PS pošto smo ja i ObGyn volonteri na ovom forumu, a imamo dosta svojih obaveza nemožete očekivati brze odgovore, njih morate potražiti kod svog ginekologa.
Pozdrav DrPeđa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 27, 2006 8:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 12, 2006 7:59 am
Postovi: 28
Hvala Pedja na odgovoru!
Moj ginekolog je na odmoru do 15.avgusta ( otisao je pocetkom jula) pa sam zbog toga postavila pitanje i pozelela da mi neko sto pre odgovori jer sam u medjuvremenu bila kod dva ginekologa koji su razlicito tumacili test. Naravno, kada se moj ginekolog bude vratio o svemu cu sa njim da razgovaram ali nadam se da i vi shvatate moje nestrpljenje u vezi vaseg odgovora.
Jos jednom hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 28, 2006 4:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Ej Kaca...jos malo o progesteronu...odmah da se razumijemo...nije da ja nisam 'u ljubavi' sa progesteronom ! volimo se mi ali ja ga dajem vrlo rijetko jer za to imam objektivne razloge, kao sto Yu ginekolozi imaju subjektivne / religiozne / 'daj da nesto dam'/ 'sveta vodica' / nece naskoditi...da sumiram veoma neracionalne razloge.

"Malo" o progesteronu...progesteron i estrogen veoma bitni hormoni u zenskom zivotu i imaju svoje mjesto u terapiji i veoma vaznu ulogu u mnogih situacijama kao sto menstrualni ciklus, trudnoca, menopauza, iregularna krvarenja, amenoreja...et cetera...njihovo lucenje se odvija pod direktonom kontrolom 2 hormona iz hipofize koji se zovu FSH and LH, a lucenje ova dva je pod uticajem hipotalamusa, dijela mozda koji ja omiljeno zovem mjesto gdje se nalazi ljudska dusa ( kao ja hocu gdje je to mjesto u covjeku gdje nekad boli a mi se drzimo za grudi ?!).

Progesteron se luci u toku cijelog menstrualnog ciklusa manje u prvom dijelu koji se zove folikularni, ali mnogo vise u drugom dijelu koji se zove sekretorni kada dostize svoj vrhunac u koncentraciji. Njegova glavna uloga jeste PRIPREMA ENDOMETRIJUMA ( rast i razvoj krvnih zila i prokrvljenost ) ZA IMPLANTACIJU OPLODJENOG JAJASCA.

Dio jajnika u kome se luci progesteron zove se CORPUS LUTEUM, ili zuto tijelo, a dio celija koje ga luce se zove GRANULOZA CELIJE. Dakle kada folikul prsne i oslobodi jajnu celiju, i onda ode u jajovod gdje biva oplodjena u prirodnom ciklusu, granuloza celija iz zutog tijela nastave da luce vece kolicine progesterona i endometrijum se zadebljava sto je kako rekoh posljedica pojacane vaskularizacije i protoka krvi kroz sluznicu materice.

O uzrocima infertiliteta ja sam pisala nekoliko puta, i na toj listi se nalazi i uzrok koji se zove DEFEKT LUTEALNE FAZE, u kojoj se zapravo radi o neaekvatnoj pripremi endometrijuma usljed niske koncentracije progesterona, ciji uzrok niko ne zna, i nikada ovaj klinicki entitet nije laboratorijski dokazan, i mjerenje koncentracije progesterona je potpuno nepouzdano, jer se luci pulsatilno, i jedna vrijednost izmjerena ujutro ne znaci sama po sebi nista, jer vrijednost poslije podne moze biti potpuno drugacija !!! Jedno vrijeme su reproduktivni ginekolozi radili biopsiju endometrijuma i dogovor do kojeg se doslo da bi se definisao defekt lutealne faze, jeste da ukoliko dvije biopsije u razmaku od nekoliko dana u drugoj fazi menstrualnog ciklusa poslije ovulacije pokazu da je razvoj endometrijuma u zaostatku vise od 1 dan u odnosu na dan menstruacije da se to onda zove defekt lutealne faze.
Dakle dio odgovora na VAse pitanje jeste da ne postoji siguran dijagnosticki test kojim se moze utvrditi insuficijencija zutog tijela ili defekt luetalne faze, ili nizak progesteron, jer su testovi potpuno nepouzdani ! Kod mnogih zena koje su bile u ovim istrazivanjima pokazalo se da su one kod kojih je koncentracija progesterona bila nista, iznijele potpuno normalnu trudnocu.

Jos jedan veoma vazan podatak...na onoj listi uzroka infertiliteta ta spekulativna dijagnoza DEFEKT ZUTOG TIJELA se desava negdje oko
3-4%. DA LI JE TO OPRAVDANJE DA ONDA SVAKA TRUDNICA, KOJA JE POTPUNO ZDRAVA ILI IMA NEKO KRVARENJA U PRVOM TRIMESTRU PIJE PROGESTERON ???
NAMECE MI SE ZAKLJUCAK DA NASE ZENE NEMAJU PROGESTERON UOPSTE JER NA OSTATKU ZEMALJSKE KUGLE SAMO POSEBNE INDIKACIJE ( IVF, ICSI ) DOBIJAJU PROGESTERON A SVE OSTALE IMAJU NORMALNE TRUDNOCE I RADJAJU ZIVU I ZDRAVU DJECU BEZ PROGESTERONA.

DA LI VI MISLITE DA NASE ZENE TREBA DA PIJU PROGESTERON I DA IMAJU STERILNU VAGINU ??? TO JE DRUGA OMILJENA DIJAGNOZA YU GINEKOLOGA VULVOVAGINITISI, VAGINITIS, CERVICITISI, COLPITISI I SVE JADNE TROSE MASU VAGINALETA DOK NE POBIJU SVE NORMALNE BAKTERIJE KOJE CINE VAGINU ZIVOM, VLAZNOM I ZDRAVOM ! A ONDA ZENE ZAISTA IMAJU PROBLEM.

Da ne skrecem sa teme...Ako se desi trudnoca ZUTO TIJELO LUCI PROGESTERON DO PERIODA IZMEDJU 8 I 10 NEDJELJE GESTACIJE, ako racunamo trudnocu od 1. dana poslednje menstruacije, a poslije toga lucenje progesterona preuzima placenta !!! I DAVANJE PROGESTERONA NEMA NIKAKVE LOGIKE POSLIJE10.NEDJELJE TRUDNOCE !!! AKO SE ZENA NALAZI U ONIH 3-4 % INFERTILITETA.

Sta se desava kod IVF-a...u tom procesu u fazi koja se zove EGG RETRIEVAL, ili uzimanje jajnih celija iz folikula pod kontrolom UZ, u toku aspiracije ne aspiriraju se samo folikuli nego i ranije pomenute granuloza celije, koje luce progesteron, i posto se embrioni vracaju nakon nekoliko dana od dana kada se uzimaju jajne celije zeni koja prolazi kroz IVF, se daje terapija progesteronom, da bi se pospjesila priprema endometrijuma za implantaciju embriona. Tako da svaka zena koja prolazi kroz IVF po mom misljenju treba da uzima progesteron.

Kod svih ostalih dijagnoza !!! kao sto je krvarenje u prvom trimestru ( prvih 12 nedjelja trudnoce ), prijeteci spontani pobacaj, hematom na UZ, davanje progesterona nema nikakvog naucnog osnova i klinickog smisla !!! To je jedna obicna sarena laza za pacijenta, trosak, i lazna nada, jer taj progesteron uopste ne pomaze kod spontanih pobacaja niti ih sprecava !

I jos nesto, naucnici se jos nisu dogovorili kako da se daje...intramuskularno, oralno u tabletama ili vaginalno ! jer ne mogu kako rekoh da prate koncentraciju istog. Pokazalo da se moze davati na sve tri nacina, i doza je oko 100 mg dnevno....ako zene koje ga uzimaju pa se osjecaju pospano i umorno, neko ima vrtoglavicu, moze da uzima isti vaginalno tablete.

Dakle kada procitam na forumu pricu...trudna sam 23 nedjelje, imala sam krvarenje prije 4 nedjelje i dr mi je dao progesteron tablete nakon cega mi je krvarenje stalo !...to nema veze sa istinom ! jer je to krvarenje stalo samo od sebe, a ne zbog progesterona, a taj dr koji je dao progesteron u 19, nedjelji trudnoce nema veze o lucenje i djelovanju progesterona !!! pa prema tome oprez !...kad ovo procitam meni para na usi izlazi, jer je to jedna obicna glupost !

Dakle da sumiramo...

1. Progesteron je hormon koga ne mozemo mjeriti da bismo dijagnostikovali defekt faze zutog tijela, jer se luci pulsatilno.

2. Niske koncentracije na testovima ne znace nista jer vecina zena kojima se to izmjeri iznese normalnu trudnocu.

3. Progesteron je potrebno davati jedino u IVF ostvarenim trudnocama, i habitualnim pobacajima ( vise od 3 ponavljajuca pobacaja ) u dozi od 100mg dnevno, oralno,ili vaginalno, i davanje vece doze nema nikakve prednosti !

4. Ako se daje progesteron potrebno ga je davati do 10.nedjelje trudnoce i onda prestati ! jer posteljica preuzima ulogu lucenja istog.

5. Progesteron ne utice na zaustavljanje krvarenja u trudnoci i tretmanu spontanih pobacaja i prijeteci pobacaj nije indikacija za davanje terapije progesteronom.


Ostatak odgovora za Kacu...

Ja se ne bih saglasila sa misljenjem dr.Pedje ( cije misljenje cijenim ) oko pregnancy test and HCG ( Pregnyl-a). Poluzivot Pregnyla je 48 sati i obicno ne bi trebalo da utice na rezultate pregnancy testa ako se da jednom da izazove ovulaciju ( to mu je glavna uloga ), ali kada se daje kao kod Vas svaki 4. dan ( bas me zanima sta ce Vam reci Vas ginekolog zasto to radi ),...strucnjaci sa ove strane kazu da podstice ulogu progesterona...a mi ne znamo da imate defekt zutog tijela i da ste u onih magicnih 3-4% pacijenata !...ako se daje u toj shemi svaka 4 dana sigurno dovodi do lazno pozitivnih rezultata testa trudnoce.
Tako da ja mislim da vi niste bili trudni, nego da ste imali test pozitivan zbog Pregnyla, nazalost...HCG trudnoce se udvostrucava svaka 48-72 sata i da ste bili trudni Vas HCG bi rastao duplo...a kod Vas su zabiljezene jako niste vrijednosti...18.6/ 7 ...tako ako Vas ginekolog nastavi sa istim protokolom jedini pozitivan test trudnoce jeste udvostrucavanje vrijednosti beta HCG svaka 3 dana.

Progesteron ne uzrokuje spontane pobacaje kao sto ih ni ne spasava !

U kojoj klinici radite inseminaciju ? da li Vam je ovulacija indukovana ? i kako ?
Srecno Kaca !

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 28, 2006 4:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
hvala,
ovaj deo o pregnilu me je jako zanimao, i potvrdili ste ono sto sam i sama iako laik zakljucila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 28, 2006 5:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Molim Nijenina...kako ste ? sta ima novo ? niste se dugo javljali ?

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 28, 2006 6:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
javljala sam se, nego mi pit nekako padne na dno liste, a opet mi se ucini da ima i precih pitanja, pa nisam azurirala, jer ovo sto sam ja pitala se odnosilo uglavnom na ono sto je bilo i proslo ( na taj moj prvi protokol iui, posle kog sam se sva isprepadala kako cu reagovati na "pravu" stimulaciju, mislila sam da dignem ruke od svega).


uglavnom, ja sam zahvaljujuci Vama resila sve svoje dileme, i nazalost shvatila da je cela moja borba sa sterilitetom bila jedan veliki promasaj u srbiji.
u ivf idem rasterecena, jer znam da sam u sigurnim rukama ovaj put.


cak sam po savetu jednog ginekologa iz visegradske, predprosle godine uradila veliku vecinu nalaza sa liste holli-molly: Autoimunaantitela, Antinuklearna, test opterecenja secerom, elisa HSV II, chlamydiae IgG,elisa CMV IgG,TG antitela, anti TPO, helicobacter pylori IgG, antiparijetalna AT,alt, ast (oboje, i muz).
on nam je rekao da se sad smatra u svetu da se to treba proveriti, jer utice na sterilitet. (mozete misliti kako je prof u ljubljani bio sokiran kad sam mu ja najnormalnije pokazala i to izmedju ostalog)


uglavnom, ja sam dobila resenje iz slovenije, oni u ljub rade u zeninom ciklusu bez stedirila, mogu da se javim kad hocu, a ja hocu odmah!! :D
moj broj na resenju je 250/06, znaci da sam 250-ta zena koja radi ivf kod njih, a tek je pola tekuce godine

dakle, javicu im se u avgustu kad dobijem, oko 15 avg.
ocekujem da sa suprefactom krenem 2-3 septembra, a oko 2-3 okt da idem u ljub radi stimulacije.
drzite mi fige!

-sa sobom da donesem sledece lekove
1.pergonal 40 amp. (ili gonal F, ili metrodin)
2.pregnil 3 amp. a 5000 E
3.suprefact 3 amp 5,5ml, za subcutanu aplikaciju

-od testova mi traze da se testiram na
sifilis
hiv
hepatitis c (hcv)
hepatitis b (hbs)

sto se tice cene lekova najvise mi odgovara da suprefact kupim ovde u drz apoteci, a gonal u hrvatskoj i da trazim povracaj pdv u hrvatskoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 28, 2006 6:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Bas mi je milo da sam Vam pomogla ( ako sam ) da rascistite svoje strepnje i dileme i da se osjecate dobro sa novim ginekologom.
Zelim Vam srecan IVF i nadam se da cete mi se javiti cim UZ pokaze vitalnu trudnocu. Srecno, srecno, srecno !!! :D

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 28, 2006 6:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 28, 2006 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 12, 2006 7:59 am
Postovi: 28
Nijenina zelim ti sve najbolje, da ostanes u drugom stanju i trudnocu izneses lako do kraja!
A hvala i ObGin na iscrpnom objasnjenju! Dosta o tome sto ste napisali procitala sam u ranijim vasim odgovorima i sve o funkciji progesterona sam shvatila.
Mozda mi je promaklo ali mene sada samo zanima tvrdnja ovog drugog lekara koji kaze da veci nivo progesterona hoce da izazove krvarenje. Vi ste cini mi se rekli da ni to nije sigurno...

Ja sam sve to razumela ovako a vi mi ako imate vremena recite da li sam u pravu : po recima mog doktora dva progesterona na dan nisu bila dovoljna da mi odloze menstruaciju a tri ( ako se pokaze da sam u drugom stanju ) ta tri bice dovoljna. Medjutim, kada sam pocela da pijem tri prokrvarila sam sto je sad logicno sa dijagnozom drugog ginekologa da su u stvari meni ona dva odlozila menstruaciju ( jer nisam bila trudna)a tri na dan su vec bila mnogo i zato sam prokrvarila.
Meni je lakse da mislim da nisam bila u drugom stanju ( a iskreno mislim i da nisam jer kada sam imala prvi put spontani izaslo mi je nesto kao neka opnica sa sitnim , meni je licilo na kapilare , krvarila sam i imala sam bolove ) dok sada bola skoro da i nije bilo , nije nista "izaslo" , nije bilo ni krvi...
Inseminaciju radim u privatnoj klinici u Nisu. Ovde je izgleda praksa da se daje progesteron i pregnil ( a pregnil mi stvarno nije jasno zasto dobijam jer kada sam pitala doktora zasto ga primam rekao mi je da sam sa njim "sigurna" - e sad sta on pod tim misli ja pretpostavljam... - malo mi je nezgodno da ga stalno zapitkujem ovo ili ono jer onda ispada da nemam poverenja u njega a iskreno vecina lekara je pomalo sujetna... ). E sad, znam da bi trebala bez obzira da ga o svemu ispitam jer se o meni radi ali....kad pogledam koliko trudnih zena svakodnevno maltene dolazi kod njega nekako se samo prepustim pa sta bude.
Ja i moj muz nemamo bas nesto puno para da placamo vestacku oplodnju i ponovne preglede i nalaze kod drugog. Ako na kraju nikako ne bude islo pa moracemo i to da uradimo ( ovde bar mogu da pronadjem kod koga je najbolje da se radi ).Ja stvarno mislim da meni nista mnogo ne fali ( pogotovu taj progesteron! ) pa sam mislila da uradim inseminaciju jos jednom kod njega s tim da i ako mi prepise progesteron da ga ne uzimam u tolikim kolicinama vec ako i uzimam da budu manje pa da vidimo... na moju odgovornost! Do sad je bila njegova pa nista nije bilo...Eto, sad sam vam otkrila svoj plan :wink:
I jos nesto: kada sam posle spontanog uradila biopsiju dijagnoza je bila:endometrijum cija morfologija odgovara normalnom balansu estrogen/progesterona.
Znam da to ne mora nista da znaci jer kako ste rekli nivo progesterona moze da se menja iz casa u cas ali nisam valjda ja takve srece da je bas to u pitanju... :-?
I jos nesto: za ovulaciju pijem klomifen od treceg dana po dve tablete ukupno pet dana.
Jos jednom hvala na iscrpnom odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 28, 2006 8:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Vi Kaca morate da idete kod onog ginekologa prema Vasem izboru i mogucnostima i Vi njega ne mozete da mijenjate, ali
Citiraj:
malo mi je nezgodno da ga stalno zapitkujem ovo ili ono jer onda ispada da nemam poverenja u njega a iskreno vecina lekara je pomalo sujetna... ).
ali !!! Vas ginekolog A POSEBNO AKO MU PLACATE !!! ZIVU LOVU !!! MORA DA VAM DA ODGOVOR NA SVAKO VASE PITANJE !!! SVI SMO SUJETNI MANJE ILI VISE ( UKLJUCUJUCI I MENE ), ALI VI MORATE DA ZNATE ZASTO NESTO UZIMATE I DOKLE I KOLIKO TO KOSTA !!! TAJ ODGOVOR SA TIM SI SIGURNA NIJE NAUCNI ODGOVOR, jer ocigledno da niste sigurni !!! HCG ima ulogu kako rekoh da izazove prsnuce folikula i misli se da pojacavaj efekat progesterona ! ali to kod Vas je spekulativna dijagnoza a ne stvarna !

Mislim da je taj tip najbolji u Nisu, vec sam imala neke rasprave na temu njegovih protokola sa jednom pacijentkinjom koja ga je 'branila' svim srcem od mojih 'profesionalnih sjeckanja' tako da ostade misterija kako se zove...pa kako se zove ?

Srecno u slijedecem pokusaju...ako ukucate pretrazivanje pod biljana ili bilja i inseminacija, mislim da cete naci tu raspravu.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 28, 2006 9:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=5016


Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: