Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bromazepam i trudnoca
PostPoslato: Sub Jun 04, 2005 4:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 04, 2005 4:36 pm
Postovi: 4
Imam 33 godine,patim od anksioznosti i doktor mi prepisuje bromazepam po potrebi. dnevno mi treba 3 do 6mg da bi se osecala normalno. Sada sam u situaciji da zatrudnim i sve to sa lekovima me mnogo plasi. Interesuje me da li postoji alternativa i uopste sansa da rodim zdravo dete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 14, 2005 12:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 08, 2005 12:53 pm
Postovi: 19
Lokacija: Beograd
Draga Dragana,
ja sam takodje imala problema sa anksioznoscu i dva meseca sam pila Flunirin i Xanax a zatim sam zatrudnela. Odmah sam, po dogovoru sa lekarom prestala da uzimam lekove (za divno cudo, anksioznost je nestala!) i jedino sto smo, zbog eventualnog stetnog uticaja Xanaxa, pratili neprestano razvoj stopala kod bebe. Imala sam savrseno normalnu trudnocu, lak porodjaj i hvala Bogu, rodila zdravo i normalno dete. Posto pijes Bromazepam po potrebi, predpostavljam da se ne radi o nekom ozbiljnijem problemu kod tebe. Moj savet bi bio da se "bacis" na razmisljanje o trudnoci, pocnes da pijes kompleks B vitamina i Folnu kiselinu i pokusavas da sto manje uzimas bromazepam pre trudnoce. Naravno, kada zatrudnis bromazepam, niti bilo koji lek ne dolazi u obzir! Eventualno, ukoliko se bas osecas lose sto se anksioznosti tice mozes uzeti Persen, meni su dozvolili da povremeno uzmem Persen i u toku trudnoce i u toku dojenja, na svu srecu, nisam imala puno potrebe za tim. Trudnoca se ne zove dzabe "drugo stanje" i priroda je to jako lepo regulisala. Zeni u toku trudnoce, ako je sve sa trudnocom u redu, uglavnom nista ozbiljnije ne fali jer organizam prirodno dobija snagu "za dvoje". Najbitniji je optimizam, smirenost, puno smeha i opustanja, sto manje briga...i onda su i trudnoca i razvoj bebe, porodjaj i prvi dani uglavnom laki i bez problema. Ja sam se uverila na sopstvenom primeru, a ukoliko te vise interesuje o tome ili ti je potrebno nekoliko prakticnih saveta u vezi ovoga, slobodno mi se obrati.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 15, 2005 9:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
A zašto ne pokušaš da umesto lekova koristiš kapi valerijane?
Jeste da za pravo dejstvo treba ponekad i dva-tri meseca korišćenja, ali ona je bar prirodna i na prirodan način umiruje nervnu napetost.
Kapi jesu groznog ukusa, ali koji lek nije.
Možeš se konsultovati sa svojim lekarom, mada će ti o kapima sve moći reći i u samoj apoteci.
U svakom slučaju, bar ćeš imati nešto "za svaki slučaj", da ne brineš šta ćeš bez lekova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 27, 2005 5:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 04, 2005 4:36 pm
Postovi: 4
Mamma pisala sam ti privatnu poruku, pa kad budes malo dokona odgovori mi, i za cega je folna kiselina dobra?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 28, 2005 11:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 08, 2005 12:53 pm
Postovi: 19
Lokacija: Beograd
Dragana,
proverila sam privatne poruke i nemam tvoju, posalji mi ponovo.
Sto se folne kiseline tice, ona je oblik vitamina B koja se ranije koristila uglavnom zbog anemije. Medjutim, dokazano je da njeno uzimanje pre i u ranoj trudnoci sprecava pojavu anomalija ploda kao sto su spina bifida i hidrocefalus. U trudnoci je potrebno uzimati 5mg folne kiseline dnevno. Kao sto znam, u hrani je nema bas mnogo, izuzev u zelenoj salati i u dinjama (ima je i u drugim povrckama i vockama, ali znatno manje). Pre trudnoce treba uzimati folnu kiselinu (4mg dnevno) bar 3 meseca pre zbog normalnog razvoja neuralne cevi. U svakom slucaju je preporucuju svi lekari. Ja sam je uzimala pre trudnoce, u toku citave trudnoce i oko 4 meseca nakon porodjaja.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 28, 2005 7:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 04, 2005 4:36 pm
Postovi: 4
Pitala bih te za prvo tromesecje trudnoce posto su mi mnogi rekli da je kao pojacan PMS kada je i moj problem najizrazeniji. Kako si ti prosla i ne verujem da je trudnoca bas cela jedno totalno toplo i blazeno stanje po pitanju psihe, bar iz iskustva mojih drugarica i koleginica. Takodje sam ti pisala i da radim u takvom okruzenju gde bi mi napad panike dobro stetio, pa zato jurim alternativno resenje za taj bromazepam, a moram i samu sebe da pohvalim da vec dve nedelje uspesno smanjujem miligrame, postepeno to radim i citam tvoja iskustva, koja su tako slatka, te su me inspirisala da okrenem svoju situaciju u pozitivnu.To nije uspeo ni moj psihijatar niti mi se druzi sa lekarima vise. Hvala ti na vremenu i pisi, bas mi znaci. POZDRAV TEBI I OSTALIMA KOJI SU MI PISALI


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 52 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: