Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: cista
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 12:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 05, 2007 1:15 pm
Postovi: 34
dobar dan!
moja svekrva je prije par dana dobila menstruaciju nakon 5 godina(otkad je u menopauzi). otisla je danas ginekologu,rekla joj da ima cistu na jajniku i polip na maternici(ili cerviksu?) i da to mora odstraniti.uputnicu je dobila za bolnicu za daljnje pretrage. nalaz papanik. testa ce dobiti za 15 dana.

moje pitanje: jesu li ti polipi i cista opasni? je li to krvarenje, nakon toliko godina ,znak da nesto nije ok?
nadam se da me razumijete,i sama sam malo zbunjena ,a i nisam medicinski radnik,pa ne znam da li sam uopce dobro napisala to sto joj je dr. rekla.
hvala najljepsa!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 1:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
Postoje razne vrste cisti... Neke su bezopasne, neke se moraju hirurski odstraniti.. neke same punku u ciklusu ( vodene) ali anehogene, a neke tzv. mesne se odstranjuju, i to opet zavisi od njene velicine.. Ja sam imala tu tzv. vodenu u promeru 5cm, i nije bilo nista, sama ja pukla i nestala.. E sad, u kombinaciji sa polipima i krvarenjem, stvarno ne znam...
ali mislim da je ovo premalo informacija da bi bilo ko dao neki strucnij odgovor...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 2:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 05, 2007 1:15 pm
Postovi: 34
hvala na odgovoru!
ja sama nemam vise informacija,to je ono sto sam saznala iz tel. razgovora,cini mi se pomalo uplasena.
a,i sama sam se zabrinula,mislim da ne bi tek tako ,nakon toliko godina,pocela ponovo krvariti.to je prestalo nakon 3-4 dana,ali opet mislim da nije bas bezazleno.
nalaz papa testa se ceka 15 dana,nekako mi je to bas dugo.
sta su uopce ti polipi?jesu to neke izrasline?zasto se odstranjuju?
hvala unaprijed jos jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 3:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 12, 2006 9:40 am
Postovi: 41
Sve to zavisi. I jedno i drugo ne mora da bude nista strasno, ali cim je dobila uput za bolnicu, najbolje ce joj tamo reci. Meni je cista sama otisla, a polip su mi skidali privatno, i to smatraju kao nekom laksom intervencijom. Ali, naravno sve zavisi i od velicine i mesta na kom se nalazi. Inace, polipi, su kao neke izrasline, valjda. A sad i u kombinaciji sa tim krvarenjem, ne znam, ipak najbolje da ode kao sto su joj i rekli u bolnicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 11:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
MIslim da je krvarenje nastalo ybog cista ili polipa.. Nemoj da se sekiras, i mislis na najgore.. Ja bih se licno vise brinula da nisu nista nasli a da je doslo do krvarenja.. A ovako.. ovo sve moye biti uzrok krvarenju.. Znam sta ti pada na pamet, pa odmah da ti kazem da ne mislis na to :wink:
nije uvek ono najgore...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: