Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: HPV i trudnoca
PostPoslato: Ned Avg 12, 2007 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2007 5:45 pm
Postovi: 4
Zdravo svima!
Najlepse molim sve koji procitaju ovo a imaju bilo kakve informacije u vezi sa tim da mi odgovore kako bih imala bolji uvod u moj problem. Naravno kada bude bilo potrebno trazicu savet i od lekara.
Naime, u februaru ove godine isla sam na konizaciju i uklanjanje kondiloma iz prve trecine vagine i njenog spoljasnjeg dela. Potom su mi se nedavno pojavili ponovo na spoljasnjem delu vagine, i ovih dana cu ponovo otici na intervenciju.
Posto sam citala da je HPV krivac za njihovo pojavljivanje i u sustini je neizleciv, zanima me sledece:

- Da li je moguce da u skorije vreme planiram trudnocu?
- Sta mogu da ocekujem od ove namere i cinjenice da imam HPV?
- Kako utice prisustvo HPV-a na nerodjenu-rodjenu bebu?


Hvala svima, i jos jednom vas molim da ne stedite na odgovorima.
Uplasena buduca mama!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 12, 2007 10:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:20 pm
Postovi: 72
Lokacija: Boston, MA
Meni je recheno da HPV apsolutno ne ugrozava bebu, i ja ga imama, a sada sam u 7. mesecu trudnoce. Jedino konizacija grlica moze imati uticaja na jachinu grlica u trudnoci, ali to ce vam vec neki lekar potanko objasniti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ah ti kondilomi
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 1:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2007 12:49 am
Postovi: 2
Draga moja, nista ne brini, jer ti ta briga samo moze odmoci jer ce te dovesti do stresova, a oni do pada imuniteta koje se preouzrokovati jos vece bujanje kondiloma. Na sajtu imas o tome dosto pa ti necu pisati vec potrazi i upoznaj se sa tim.
Ja sam kondilome skidala 2 puta radiotalasima i laserom, naravno prvi put nije bilo uspesno, tada nisam ni planirala porodicu iako sam bila u dugogodisnjoj vezi, drugi put sam skinula nakon 2 godine kod istog lekara i to samo 2 meseca pre nego sto sam ostala trudna isto tako brinula, a evo sada imam sina 3 meseca i nema brige samo iskreno i nadji dobrog doktora koji ce voditi racuna o tome.
Ako su kondilomi veliki i dovode do opstrukcije vaginalnog kanala onda se radi carski rez, inace ako se pojave u trudnoci mogu se skinti u trecem trimestru. Ako ih ima prilokom porodjaja mogu dovesti do lagingealne kondilomatoze, ali ni to ne treba da te brine jer ce se trudnoca pratiti.
Samo cu ti ovo reci bez nervoze,sto vise voca i povrca radi na imunitetu i planiraj trudnocu bes brige, nisi ni prva ni posledja, kada ga rodis vidis koliko je sve bilo suvisno.Pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: