Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Rani klimaks?
PostPoslato: Pet Sep 30, 2011 1:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 31, 2011 11:51 pm
Postovi: 4
Imam 38 godina, u zadnjih 6 meseci ciklusi su mi prilicno neredovni i traju krace nego ranije. Do pre 6 meseci bili su mi redovni, izmedju 27-30 dana, a sada na nekih 40, a u avgustu uopste nisam imala. Manje su obilni nego ranije i traju 3-4 dana, a ranije su oko 7 dana. Pored toga, zadnjih meseci cesto osecam malaksalost i cesto imam glavobolje. Da li to sve ukazuje na rani klimaks i ako jeste da li ce to automatski znaciti da ne mogu da rodim drugo dete, sto sam htela da uradim do sledece godine? Da li postoji mogucnost neke terapije da bih mogla da ostvarim trudnocu? Hvala unapred na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rani klimaks?
PostPoslato: Uto Okt 04, 2011 12:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 04, 2011 12:38 pm
Postovi: 12
Perimenopauza je razdoblje koje traje oko desetak godina u kome odumire postepeno funkcija jajnika....to sto opisujete mogao bi biti pocetak .....zato na pregled, da se utvrde nivoi hormona i proceni dalja mogucnost oplodnje i radjanja....i ako treba ukljuci nadoknada odgovarajucih, kako bi se bezbedno iznela zeljena trudnoca....zato ne panicite, nista nije izgubljeno jos....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rani klimaks?
PostPoslato: Uto Okt 04, 2011 2:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 31, 2011 11:51 pm
Postovi: 4
Hvala vam na odgovoru, utesili ste me malo, otici cu kod ginekologa do kraja nedelje. Cula sam za slucajeve da se uz hormonalnu terapiju trudnoca sasvim dobro iznela i da nije bilo nikakvih problema ni po dete ni po majku. Meni je dodatni problem sto cu skoro 40 god i prvo dete sam rodila u 35, to mi je bio veliki stres posto su u tim godinama vec rizicne trudnoce, ali prva je hvala bogu prosla dobro, a ovo je pocelo da mi se desava bas kad smo se suprug i ja ipak odlucili i za drugo dete. Nadam se da ce sve biti u redu, konsultovacu se sa svojim ginekologom, hvala vam jos jednom, pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rani klimaks?
PostPoslato: Uto Okt 04, 2011 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 04, 2011 12:38 pm
Postovi: 12
drago mi je da Vam je bar malo lakse....i radjaju zene i sa 45......bice to sve o.k.....pozzz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: