Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pomozite mi savetima oko insemenacije
PostPoslato: Sre Feb 11, 2009 1:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 1:36 pm
Postovi: 34
Dobar dan svima.
Nisam do sad bila na ovom forumu, ali kazu da ko god dodje ovde brzo zatrudni :D , ako mu je to zelja, naravno.
Iznela bih kratko sta me zanima, pa bih vas molila da me iz iskustva ili znanja posavetujete.
Suprug i ja smo u postupku insemenacije, on ima losiji spermogram.
Ja sam iz jednog grada, a insemenacija treba da se odradi u drugom gradu, pa mi je tesko (prvi pu radim insemenaciju) da uskladim sve (folikulometriju, davanje Pregnila,...).
Danas mi je 6 dan mc i vodeci folikul je 8mm.
Klinika koja radi insemenaciju trazi da se dozira Pregnil kad vodeci folikul bude 18mm, i posle 36 sati uradi insemenacija.
Ja folikulometriju radim u drzavnoj ustanovi i sa njima ne mogu da se nagadjam, oni rade UZ od 10 do 11 ujutru.
Ja bih po proceni trebalo da za 5 dana imam folikul od 18mm i da dobijem Pregnil, to je 16.02. ponedeljak.
Meni je najveci problem uskladiti vreme. U nedelju ne mogu da mi rade UZ, a ako bude kako sam napisala da u ponedeljak folikul bude 18mm, kasno ce mi biti za Pregnil, jer ako ga dobijem u npr u 11h, onda bi u pola noci trebalo da mi rade insemenaciju, tj. za 36h.
Imam i dve trake Ovugnost-a pa bih ih iskoristila, samo ne znam tacno kada.
Pitala bih vas, sta mi je nabolje da uradim? Kad da dobijem Pregnil, ako ispadne kako sam napisala, mogu li i recimo u ponedeljak uvece da dobijem Pregnil, pa onda sutradan uvece da mi rade insemenaciju, je li to kasno? Ako folikul u ponedeljak bude 18mm.
I kada je najbolje da upotrebim trake, pa da i pomocu njih odredim kad je vreme ovulacije i da dobijem Pregnil.
Tesko mi je jer sve moram da uskladim, drzavni lekar samo odradi folikulometriju, za Pregnil cu morati da nadjem ko ce da mi ga da, a klinika koja radi insemenaciju ima svoje uslove. Folikul 18mm, Pregnil i posle 36h insemenacija. Koliko moze da se odstupa od svega navedenog sto traze?
Kako sve da uskladim?
Hvala svima na savetima i unapred se izvinjavam ako sam pisala nadugacko, ne znam kako krace da objasnim.
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 11, 2009 4:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm
Postovi: 365
Zar nema nijedna privatna ordinacija kod tebe u gradu koja radi nedeljom?
Inseminacija je ozbiljna stvar i zahteva kontrolisano i plansko izvodjenje tako da se ja ne bih zezala sa tim trakama!
Uostalom, mozete da odete u taj grad gde radite IUI, da vam urade folikulometriju nedeljom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 11, 2009 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 1:36 pm
Postovi: 34
Nisam ni ja mislila da mi trake budu vodic, nego jos jedna "smernica".
Ako ih primenim kad treba, (a kad treba? to sam pitala, po ovom sto sam napisala, mislim da je 9-10 dan mc, ako se ne varam) pa da lakse odredim ovulaciju, i javljanje kod doktora za insemenaciju- na vreme.
Bojim se da mi je kasno u ponedeljak, samo zbog Pregnila, pa bi mi trake olaksale,...pa da odem negde u subotu na folikulometriju.
Na zalost niko ne radi nedeljom, zalosno, ali istinito.
Kad da upotrebim trake, to me zanima?
Za folikulometriju necu dopustiti da "izmakne", i nadam se da nece.
U subotu bih otisla na folikulometriju, pa da trake onda primenim u petak, pa u subotu, ili subota pa nedelja? Ko ima iskustva sa trakama, molim vas za savet.
Pokusavam i radim sve da se to zavrsi kako treba, pa sad to cimanje, sta cu, tako je.
Hvala na savetu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: