Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: UREAPLASMA
PostPoslato: Sre Maj 10, 2006 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 10, 2006 9:39 pm
Postovi: 3
Lokacija: POZAREVAC
Da li mozete da mi kazete nesto o ovoj bakteriji?Muz i ja smo pozitivni a papa test mi je III A ASCUS.Imala sam raznih smetnji pa su mi dali Doxicicllin a o.1 i Hemomycin a 250 i macmiror ali opet je isto.Imam jako bolne odnose i neurednu menst.svakodnevne bolove u stomaku i krsta me jako bole uopste ledja. :oops:
Molim vas ako mozete da mi kazete nesto vise o ovome,jer treba da ponovim te analize bris na hlamidije,micoplasme i ureaplasme.
Unapred hvala. :roll:

_________________
GAGA-GALE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 11, 2006 12:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 1:19 am
Postovi: 120
Posle terapije sacekaj 1 mesec pa ponovi test na te tri bakterije. Bolni odnosi su najverovatnije zbog upale, imala sam i ja takve probleme. Pored antibiotika obavezno koristi neke cajeve, vitamine i uopste sve sto je dobro za imunitet. Nadam se da cete uspeti sto pre da ih se oslobodite


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 11, 2006 2:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
bilo je dosta reci o ovoj bakteriji ovde, idi na pretrazivac za ovaj forum. Ja sam je imala i izlecila Visirenom 2x1 posle jela.

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 10, 2006 10:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Moj suprug je ureaplazmu izlecio Dovicinom,udarna terapija od petnaest dana!!!

_________________
Andrija 24.05.2005
Andjeo moj..misic mali i sreckica moja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: IMAM ISTI PROBLEM
PostPoslato: Sub Okt 21, 2006 9:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 28, 2006 11:44 am
Postovi: 11
Lokacija: BEOGRAD
CAO!
JA BIH DA TE UMRIM ALI I UPOZORIM..
IMALA SAM DVA SPONATAN NAKON KOJIH SAM ISLA NA SVA MOGUCA ISPITIVANJA.UTVRDJENA MI JE UREA PLAZMA-PILI SO I SUPRUG IO JA DOVICIN 10 DANA I NALAZ JE BIO NEGATIVAN.
ALI BOLNI ODNOSI,BOL U DONJEM DELU STOMAKA,SEKRET I BOL U KRSTIMA TRAJU VEC GODINU DANA..
ISLA SAM KOD NEKOLIKO LEKARA ALI NIKO NE ZNA DIJAGNOZU.
jEDAN OD NJIH MI JE REKAO DA SU TO MOZDA SIPTOMI ENDOMETRIOZE,PA PROCITAJ O TOME SVE AKO NISI UPUCENA!
ZELIM TI SRECU U DALJEM LECENJU.
JAVI AKO NESTO SAZNAS DA I MOJ SUPRUG I JA PRIMENIMO!
MENI JE PREPORUCEN ZOLADEX 6 MESECI DA SE VIDI DA LI CE BOLOVI PRESTATI ALI MENI JE FRKA DA PIJEM HORMONSKE TABLETE..
I DALJE SE NADAM DA NEMAM ENDOMETRIOZU.
ONO STO ME JOS MUCI JE BOL SA LEVE STRANE KOJI JOS NIKO NIJE UTVDRIO OD CEGA JE..
JEL GA IMAS I TI?
VELIKI POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 23, 2006 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 5:13 pm
Postovi: 14
Blonde je napisao:
bilo je dosta reci o ovoj bakteriji ovde, idi na pretrazivac za ovaj forum. Ja sam je imala i izlecila Visirenom 2x1 posle jela.



kupila sam danas visiren po tvojoj preporuci ali u dejstvu pise da je ureaplazma rezistentna na lek, cak je u upozorenju naglaseno da dugom upotrebom visirena moze doci do bujanja rezistentnih mikroorganizama i sekundarnih infekcija?! :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 23, 2006 5:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ja ne bih da solim pamet ,ali mislim da je Blonde iznela svoje mišljenje (i ja sam izlečila ureaplazmu Vizirenom ...) ali mislim da to treba Vaš ginekolog da Vam prepiše antibiotik.Pitanje dal je dosta vremena prošlo od prošlog ,možda je trebalo odmah ga piti itd.itd.(ja sad lupam ali ...)

Nemojte me shvatiti pogrešno ali mislim da sa bilo kojim lekovima nije se igrati,verovatno bi vam ginekolog to i dao ali ipak......po mom mišljenju trebala je konsultacija sa ginekologom :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 23, 2006 7:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
bblue je napisao:
Blonde je napisao:
bilo je dosta reci o ovoj bakteriji ovde, idi na pretrazivac za ovaj forum. Ja sam je imala i izlecila Visirenom 2x1 posle jela.



kupila sam danas visiren po tvojoj preporuci ali u dejstvu pise da je ureaplazma rezistentna na lek, cak je u upozorenju naglaseno da dugom upotrebom visirena moze doci do bujanja rezistentnih mikroorganizama i sekundarnih infekcija?! :o


Meni ga je prepisala doktorka iz visegradske ne iz DZ. Prvo smo probali Dovicinom ili Doxicilin nemogu da se setim i nije pomoglo i posle Visiren i bakterije nije bilo. U antibiogramu je pisalo da moze Visiren. Sta tebi pise u antibiogramu? Ja sam samo napisala sta je meni i mom suprugu pomoglo, da li ce i vama stvarne nemogu da garantujem znam samo da je ovaj antibiotik mnogo jak!

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 23, 2006 9:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 5:13 pm
Postovi: 14
sorry, nisam htela da zvucim grubo, posle dve terapije doxicilinom, bezuspesne, mrzelo me je ponovo da posecujem doktora,jer nemam vremena a i iskreno, i dalje se ne osecam prijatno na onom stolu...pa sam sasvim slucajno naletela na forum, procitala prethodni topik o ureaplazmi i blondino lecenje visirenom mi se ucinilo najefikasnijim...iznenadilo me je da je bas naznaceno da nije za ureaplazmu ali, stajaznam, valjda vredi pokusati... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 23, 2006 11:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Nemoj ovo da shvataš kao kritiku :P ja sam samo zbog tvoje sigurnosti (jer ni jedan lek nije naivan ako ga koristi laik), da se posavetuješ sa ginekologom.A znam svakako da je teško uskladiti i vreme i ''živce'' za onaj sto. :o
Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 23, 2006 11:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Da li ti u antibiogramu pise da moze Visiren? Ako moze slobodno uzmi. Kakvi gruba i bolje je da pitas i citas indikacije i kontraindikacije u uputstvu leka jer lekarima obavezno nesto "promakne"!
Ja samo znam za ovaj lek da je meni pomogao!

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 1:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 08, 2007 12:32 pm
Postovi: 10
moze li mi neko objasniti kako se tumaci antibiogram? sta znace oznake S i J, odnosno plusevi i minusevi?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: