Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: vise o estradiolu - kako do zeljenog deteta?
PostPoslato: Uto Apr 10, 2007 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 12:56 pm
Postovi: 38
Nedavno sam pocela da se pripremam za vantelesnu oplodnju (trecu po redu) i naravno uradila sve neophodne analize koje su bile dobre i doktori su me ukljucili u program. Za pocetak trebalo je da primam Suprefakt, za koji mi je objasnjeno da bi trebalo da snizi nivo estradiola pred pocetak stimulacija. Medjutim, nakon pune tri nedelje, analize krvi su pokazale da orghanizam nije ni malo odreagovao na terapiju i da je estradiol iz dana u dan rastao kao da uopste nisam primala nikakvu terapiju. Doktorka mi je rekla da je to prvi slucaj u njenoj karijeri da neko nije odreagovao uopste na Suprefakt, pa me interesuje da li neko zna u cemu moze da bude problem i da li postoji nesto sto bih ja mogla da uradim da regulisem ovaj problem. Napominjem da prethodna dva puta nisam imala slicnih problema, a takodje sam primala Suprefakt...
Prilicno sam ocajna jer ne znam sta mi se dogadja, lekari ne znaju da mi objasne, a program mi je prekinut jer nije dao nikakve rezultate. Sta dalje????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 10, 2007 2:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
kod mene se desilo slicno. ja sam koristila suprefact koji se daje subkutano 0,6 ml, a pocinje se od 22 dana ciklusa.

prvih 8-9 dana sam koristila suprefact koji mi je ostao od proslog puta. stajao je otvoren u spajizu na 25 stepeni 3 meseca. tek posle svega sam shvatila da na kutiji (na franc i na eng) pise da kad se jednom otvori da je rok trajanja 14 dana.

sledeci supref koji sam kupila-rok trajanja je isticao za 3-4 meseca.

ova dva suprefacta sam koristila do 13-og dana, kad sam imala prvi pregled i kad mi je receno da mi je estradiol suvise visok (kod njih se ulazi u stimulaciju kad je estradiol manji od 0,07, a kod mene je bio 0,16) a endometrijum debeo (10mm).
od tada su mi pojacali suprefact na 0,9 subkutano-7 dana.

tek posle potrosene druge kutije sam kupila jos dva suprefacta sa rokom trajanja do 2009 (tj sveze).

posle sedam dana mi je bila sledeca kontrola, estradiol zadovoljavajuci i tanak endometrijum. smanjili su mi suprefact na 0,6 ml-i da ga dajem sebi jos 7 dana do sledece kontrole+stimulacija 4 gonala f.

kada sam pitala za razlog moje lose reakcije-rekli su mi, eto i to se ponekad desava. ja sam pitala da nije zbog toga sto sam punacka, ili zato sto mi je menstruacija zbog stresa kasnila 5 dana, ili mozda zato sto sam jela mnogo mesa-bili su praznici (bozic)-oni su za sve rekli: ne, zaboravite.

izvadili su mi 7 celija, velicine 22-19mm, estradiol 11,8. 3 su bile nezrele, 4 se oplodile, do blastociste su dosle 2 i njih su mi vratili, primila se jedna. dobila sam hiperstimulaciju, najgore je proslo ali i dalje imam blagu h.


posto sam u kontaktu sa jos nekim devojkama sa foruma, znam za jos 2-3 slucaja loseg odgovora na suprefact:
1. isto kao i ja, koristila je suprefact koji je stajao otvoren, takodje je shvatila tek kasnije.

2. nije koristila igle sa podeocima od ml, vec sa podeocima od IU (pa je prvih 14 dana sipala manje ), njoj su kao i meni pojacali sedam dana, i ostalo isto.

3. suprefact sprej-losa reakcija ako devojka ima problema sa sinusima ili zbog alergije zacepljen nos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 11, 2007 3:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 12:56 pm
Postovi: 38
Hvala ti puno na ovom odgovoru, sada znam da je ovo stvar koja se ipak dogadja i da nisam neki medicinski fenomen. Nadam se samo da ce se i u mom slucaju sve vratiti u normalu i da ce sledeceg puta uspeti postupak da se dovede do kraja...
I nisam te najbolje shvatila, jesi li sad trudna?
Ako je odgovor pozitivan, zelim ti puuuuuno srece!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 11, 2007 4:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
da, 10,3 nedelja; i devojka pod 1. ona mi bezi 3 nedelje. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 13, 2007 10:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 12:56 pm
Postovi: 38
:D :D :D :D :D
Nadam se da cu i ja da vam se pridruzim, pa da i meni neko bezi....
:P :P :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 13, 2007 8:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
zelim ti od sveg srca!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: